TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

WLan (grupa domowa)

WLan (grupa domowa)
« dnia: 01 Grudzień 2011, 20:32:06 »
Pozwólcie że skopiuje swoj post z innego forum na ktorym nie uzyskalem odpowiedzi...


Witam...
Sprawa wygląda następująco.. komputer i laptop są podłączone do sieci przez wifi.
Internet jest na obu... ale laptop nie widzi stacjonarki:/
Kupiłem wiec kabel lan, ale to też się nie sprawdziło...
Podłączyłem oba lanem, utworzyłem grupę domowa na laptopie, pc sie laczyl ale laptop nie widzial go.
próbowałem zrobić to offline(przez kabel lan) wyłączając wifi na pc i na lapku ,ale wtedy nie dało się nawet utworzyć grupy domowej :/
Po długich zmaganiach udało mi się to zrobić (nie wiem w sumie jak ale jakoś wyszło)(wifi było włączone) ale po odłączeniu lana i ponownym podłączeniu, lapek już nie widział peceta , natomiast komputer normalnie odnajdował laptopa w grupie roboczej

-- Dodane 01.12.2011 (Cz) 18:04 --

Uaktualniam:
Po wielu zmaganiach udało mi się utworzyć grupę domowa na lapku.. (bez kabla lan prze wifi)
Pecet się połączył z grupa bez problemów ale na lapku wyskakuje komunikat brak dostępnych komputerów w grupie domowej :/
Wchodząc w mapę sieci na pcecie widzę:

Komp stacjonarny -
                                  router - siec
Lapek -

na pc gdy klikam na ikonę lapka wola o hasło i login, na lapku widać stacjonarkę ale nie da się nic z nią zrobić

Odp: WLan (grupa domowa)
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2011, 01:44:57 »
Na obu jest win7?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: WLan (grupa domowa)
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2011, 02:31:06 »
hmm. przy xp-ku takie komunikaty by nie występowały. proponuję na sztywno przydzielic udziały,a nie automatcznie

Odp: WLan (grupa domowa)
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2011, 09:17:18 »
Jeżeli na obu Win7 to sprawa jest bardzo prosta, bo jeżeli XP-Win7 to jest to praktycznie niemożliwe, ale nie mówię, że nie jest.

1.centrum sieci i udostępniania
2.wybierz grupę domową i opcje udostępniania (na dole)
3. Utwórz grupę domową
4. zaznacz wszystko -> dalej
5. zapisz hasło -> dalej
6. hasło wpisz na drugim komputerze :)

enjoy

PS. musi działać!

Odp: WLan (grupa domowa)
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudzień 2011, 16:07:42 »
na obu win 7
Milman wlasnie chodzi o to ze na lapku jest utworzona grupa pcet sie podlacza i moge wejsc w pliki lapka ale lapek nie widzi pceta :/
Pokazuje ze nie ma komputerow w grupie

Odp: WLan (grupa domowa)
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień 2011, 21:10:23 »
sam sobie dałem rade
Niestety mam wybór albo wlan albo net
ale jak gram na lanie i tak mi net nie potrzebny
może komu to pomoże
centrum sieci i udostępniania -> skonfiguruj nowa siec lub połączenie -> skonfiguruj bezprzewodowa siec ad hoc....
Z drugiego kompa przez wifi łączysz się i po problemie można przesyłać pliki i grac na lanie
Do zamknięcia
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2011, 21:12:01 wysłana przez goffer89 »