TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

System punktów reputacji

System punktów reputacji
« dnia: 30 Styczeń 2009, 20:32:05 »
Witam !

Pragnę poruszyć sprawę reputacji . Reputacja nigdy nie była wiarygodna poprzez to , że nikt nie wiedział od kogo i za co dostawał plus lub minus .  Sytuacja miała by inny wydźwięk gdyby do każdego punktu należało napisać dlaczego się go dało , powinien taki punkt być przypisany do konkretnego postu i zostać zweryfikowany przez osobę kompetentną np. admina , czy moda . System punktów powinien dowiązywać osoby które te punkty dały , żeby było wiadomo co źle zrobiłem - co mają na celu minusy ? Zwrócenie uwagi na elementy mojego zachowania które muszę zmienić czy rozwijać - natomiast zimne punkty nieopatrzone komentarzem nie powodują progresji na charakterze kofunkcjonowania forumowego . Brak pogłosu po każdym punktem reputacji jest jedną sprawą , jednak można się bez tego obejść lecz wtedy punkty minusowe nie mają większego sensu istnienia . Dostając minus nie wiemy dlaczego , skoro nie jest  potrzebny komentarz to zapewne zdarza się , że punkt jest przydzielany niesłusznie ( tutaj sprawa nie potwierdzenia , lecz to aspekt techniczny ) , lub z czystej zawiści , co obrazuje jedynie nie chęć do danej osoby a nie faktyczne jej umiejętności , co pomogłoby nowicjuszom w odnalezieniu osób do którym mogłyby się zwrócić w razie problemu . W sytuacji swobodnego rozdzielania punktami powinny być stosowane jedynie punkty dodatnie jako personifikacja przydatności i wiedzy jaką każdy reprezentuje swoją osobą .

Reasumując system punktów na tym forum nie został odpowiednio przemyślany , nie spełnia żadnej funkcji , a w wielu przypadkach po prostu szkodzi i wprowadza forumowiczów w błąd , można powiedzieć , ze wprowadza swoisty chaos - oczywiście jest to groteskowa hiperbolizacja , jednakże nie inaczej winno się przedstawiać problem błahy ponieważ błahość problemu powoduje lekceważenie a uwydatnienie go na wyższy poziom znaczeniowy powoduje zainteresowanie i zastanowienie . Niniejszym proszę by każdy forumowicz który uważa się za członka tej społeczności wypowiedział się w tej kwestii , jak również zapraszam administracje i moderatorstwo o zabranie głosu w tym aspekcie . Osobiście postuluje o zniesieniu systemu reputacyjnego , lub solidne jego zmodyfikowanie , celem modernizacji i uściślenia go by wyeliminować negatywne i wprowadzające zamęt czynniki .

Pozdrawiam !

Mam nadzieje , ze userzy podejdą do tego tematu z istotna powagą i zainteresują się problemem - który jak sądzę jest znaczący , jednak pamiętajmy nie może to przyćmić większych problemów - które są jednak już rozwiązywane , a ten feler powinien być nagłośniony by urósł do rangi wartego uwagi .

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2009, 20:37:20 »
Mnie to rybka... Może być, może nie być i tak nie patrzę na reputację, oprócz dwóch osób które zbierają jak najwięcej minusów. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

ziebal

Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2009, 20:40:05 »
Również jakoś specjalnie nie przywiązuje wagi do tych punktów... Jeśli faktycznie ktoś jest dobry w tym co robi, to nowi użytkownicy forum już po kilku przejrzanych tematach wiedzą kto zna się na rzeczy...

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2009, 20:46:14 »
Mnie to rybka... Może być, może nie być i tak nie patrzę na reputację, oprócz dwóch osób które zbierają jak najwięcej minusów. ;)

Ciemna strona jest łatwiejsza :D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2009, 23:11:31 »
Dobrze, że ktoś zauważył problem.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń 2009, 23:18:07 »
Szanowny Administrator i Moderatorzy mają wazniejsze sprawy na głowie niż poprawianie systemu reputacji...  8)

ziebal

Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń 2009, 23:19:03 »
Szanowny Administrator i Moderatorzy mają wazniejsze sprawy na głowie niż poprawianie systemu reputacji...  8)

Święte słowa, masz u mnie PLUSA;D

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń 2009, 23:25:24 »
Szanowny Administrator i Moderatorzy mają wazniejsze sprawy na głowie niż poprawianie systemu reputacji...  8)

Święte słowa, masz u mnie PLUSA;D

...  :D ;D ...

Offline luto

  • ***
  • 203
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń 2009, 01:48:17 »
mój podpis mówi wszystko :)
Netbook: Acer Aspire One, Intel Atom 1,6, 1 Gb Ram, Intel 950, W7 B.7100
LAPTOP HP530: 1,5 Ghz, 1,5 Gb Ram, Intel 950, XP Prof SP3
HOMEPC: 1,7 Ghz, 1 Gb Ram, GeForce 4, Vista Ultimate
HOMEPC: 500 Mhz, 256 Mb Ram, Riva TNT2, XP Prof SP3

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2009, 08:41:21 »
No niestety luto, ale przegrzywasz z gregorem. Musisz się postarać i przeprowadić taką kampanię minusową jak on! ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Styczeń 2009, 09:11:47 »
Ważniejsza reputacja czy bardziej to co ktoś wnosi do tematów?
Po pierwsze primo! Tak to jest windows7 i forum do niego, aczkolwiek nie zachowuj się jak lajk i nie zadawaj pytań "Czemu nie mam ikonki na pulpicie" Masz od tego wujaszka google, i ciocię Search.

Po drugie primo ! nie jestem tu by wku**iać ludzi tylko pomóc ile się da ;)

www.google.pl <- klik

Offline luto

  • ***
  • 203
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Styczeń 2009, 11:09:47 »
No niestety luto, ale przegrzywasz z gregorem. Musisz się postarać i przeprowadić taką kampanię minusową jak on! ;D

ale ja nie mam zamiaru spamić :) licze tylko na zyczliwość ludzi :) bo co psuć forum ??
Netbook: Acer Aspire One, Intel Atom 1,6, 1 Gb Ram, Intel 950, W7 B.7100
LAPTOP HP530: 1,5 Ghz, 1,5 Gb Ram, Intel 950, XP Prof SP3
HOMEPC: 1,7 Ghz, 1 Gb Ram, GeForce 4, Vista Ultimate
HOMEPC: 500 Mhz, 256 Mb Ram, Riva TNT2, XP Prof SP3

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Styczeń 2009, 11:26:19 »
ale ja nie mam zamiaru spamić :) licze tylko na zyczliwość ludzi :) bo co psuć forum ??

zyczliwosc ludzi? na jakim swiecie ty zyjesz nie ma nic za darmo dorosni  ;D

Edit:Luto kim jestes pojawiłes się na forum w momencie jak pobiełem twoj rekor minusów...hm ziebal to ty? :D
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2009, 11:40:05 wysłana przez gregor_y »

Offline luto

  • ***
  • 203
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Styczeń 2009, 12:01:24 »
byłem dawno przed tobą :) tylko że pracuje jako kierowca i mnie nie ma po 3 tygodnie bo jeździłem bo Europie :)
Netbook: Acer Aspire One, Intel Atom 1,6, 1 Gb Ram, Intel 950, W7 B.7100
LAPTOP HP530: 1,5 Ghz, 1,5 Gb Ram, Intel 950, XP Prof SP3
HOMEPC: 1,7 Ghz, 1 Gb Ram, GeForce 4, Vista Ultimate
HOMEPC: 500 Mhz, 256 Mb Ram, Riva TNT2, XP Prof SP3

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: System punktów reputacji
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Styczeń 2009, 12:03:29 »
byłem dawno przed tobą :) tylko że pracuje jako kierowca i mnie nie ma po 3 tygodnie bo jeździłem bo Europie :)

Na netbooku bedziesz mógł pisac podczas jazdy :)