TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Bardzo długa identyfikacja sieci - Win7 x64

Bardzo długa identyfikacja sieci - Win7 x64
« dnia: 14 Listopad 2011, 12:03:58 »
Witam
Pojawił się u mnie ostatnio dzwiny problem.
Wiem że wątków na temat długiej identyfikacji sieci było wiele, jednak ja zauważyłem coś, czego chyba inni w tym problemie nie dostrzegli. Może uda się wreszcie ten problem rozwiązać.

Otóż jakiś tydzień po instalacji siódemki, pojawił się problem z identyfikacją sieci po włączeniu komputera.
Komputer łączy się kablem z routerem.
Objawia się to tym, że włączam kompa, i w tray ikonka sieci jest z niebieskim kółkiem (~ładowanie).
Identyfikacja sieci wtedy trwa jakieś 3-5 minut po włączeniu komputera, co dziwne, w tym czasie internet normalnie działa, choć czasem ikona zamienia się w taką z żółtym trójkątem i wykrzyknikiem, lub czasem pisze nawet "brak połączenia z internetem" i przekreślona na czerwono ikonka.
Denerwujące jest to o tyle, że dopiero gdy internet zostanie prawidłowo rozpoznany, włączają się gadżety pulpitu.

Co wczoraj zauważyłem to to, że gdy wszedłem do "WŁĄCZ LUB WYŁĄCZ FUnKCJE SYSTEMU WINDOWS", i wyłączyłem gadżety, to po restarcie, identyfikacja internetu zaskoczyła w ułamku sekundy (niebieskie kółko ładowania było przez ułamek sekundy), jednak gdy włączę spowrotem funkcję gadżetów (nie załączając ich nawet na pulpicie), to problem powraca...

Sterowniki do karty pobrane najnowsze ze strony abita, bo na stronie Marvella nie ma takowych... Płyta to KN9 nF4
Wpisywanie ręczne IP i DNS nic nie dało
W karcie odznaczyłem IPv6, Sterwonik we/wy mapowania (...), oraz responder odnajdywania topologi (...)
Router restartowany.
DHCP włączone.

Czy jest jakaś szansa żeby to naprawić, ewentualnie przywrócić (może z płytki, tylko jak?) gadżety?
Czy można w ogóle z płyty zainstalować ponownie składnik gadżetów?

Siedziałem nad tym wczoraj cały dzień, i bez skutki.
Z góry dzięki wszystkim za sugestie.