TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

MISSING OPERATING SYSTEM po usunięciu GRUB-a

MISSING OPERATING SYSTEM po usunięciu GRUB-a
« dnia: 22 Listopad 2011, 13:09:42 »
Usunąłem bootloader [GRUB2]  utworzony przez linuksa w następujący sposób ;
po zabootowaniu kompa z płytki instalacyjnej windows 7 wydałem polecenia ;
bootrec /fixmbr a potem /fixboot i jeszcze /rebuildbcd .
Po tym wszystkim przy starcie kompa widzę tylko napis MISSING OPERATING SYSTEM .
Nie startuje ani windows 7 ani linux .
Co zrobiłem źle ?
Proszę o pomoc .

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: MISSING OPERATING SYSTEM po usunięciu GRUB-a
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2011, 18:34:06 »
miałes linuxa na tej samej partycji co 7-mke?

Odp: MISSING OPERATING SYSTEM po usunięciu GRUB-a
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2011, 19:17:58 »
Nie na tej samej partycji  , ale zaraz obok , na następnej  :-\

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: MISSING OPERATING SYSTEM po usunięciu GRUB-a
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2011, 22:15:03 »
co zrobiłes zle? poprostu usunąłes wpisy o systemach operacyjnych ,ktore były na tych dyskach zainstalowane. te wpisy ( bootrec /fixmbr a potem /fixboot i jeszcze /rebuildbcd ) działają na starszych systemach,  w windows vista oraz w windowsie 7  procedura naprawy sektora wygląda nieco inaczej


podaj mi konfiguracje dysków i co na ktorej i w jakiej kolejnosci było instalowane i czy przed tymi wpisami cos wywalałes .

jak podasz to na początek możesz  :


Jeśli posiadasz "dysk naprawy systemu Windows 7" to możesz z jego pomocą naprawić bootloader'a. Należy wybrać opcję "wiersz polecenia"( aby wybrac na starcie kompa wciskaj F8) i następnie wklep polecenie:

 bootsect.exe /nt60 all /mbr
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2011, 16:36:55 wysłana przez kamiton »