TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Gry - mało reklamowane ale jakosciowo + grywalnosc na najwyzszym poziomie...

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Witam...zwykle jesli oczekujemy jakiejs gry jest to odgrzewany kotlet z lepsza grafika i gorsza grywalnoscią...

Nie wiem jak innym ale mi sprawiło radosc i problem znalezenie 2 tytułów...mimi że są nisko budżetowe offerująwiecej zabawy niż kolejne simsy,crysis itp...

Mount & Blade http://www.taleworlds.com/ połączenie RTS + TPP wcielasz się w rycerza możesz robic co ci się podoba zdobywac zamki,wygrywac turnieje,wzgledy u pan,rabowac itd :) dodatkowo kupa modów polecam BattleSizer umożliwia zniesienie limit jednostek w poszczególenej bitwie każda rozgrywa się na losowo generowanym terrenie mimo że gra korzysta tylko z dx9 i dx7 dla słabszych kompów to grafika jest piekna...gierke można pobrac za free ale awansowac mozna tylko do 6 levelu potem konczy się zabawa i kupic orginał... http://www.taleworlds.com/mb_download.html

Penumbra Trilogy http://www.penumbragame.com/ survival horror z niesamowita fizyką,klimatem i fabuła polecam przejsc po kolei Overture,Black Plague,Requiem...

Od siebie dodam że miło by było jesli ktos da jakąs ciekawą pozycje może byc nawet pod dosa tylko żeby grywalonosc była b.wysoko...mam nadzieje że się spodoba którys z tytułow...demko jest ale unikatowe posiada levele której nie ma w w zadnej czesci i jest za free http://www.instalki.pl/gry/download/przygodowe/Penumbra.html

Dla takich gier warto miec PC  :)
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2012, 17:32:46 wysłana przez Mirahz »

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Gry - mało reklamowane ale jakosciowo + grywalnosc na najwyzszym poziomie...
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2009, 16:36:15 »
gregory, tak apropo penumbry, kiedyś dopadłem tągrę, jest niesamowita jak na freeware ale powiedz mi - co trzeba zrobić na samym początku gdzie jak się schodzi po schodkach na dół, tam jest pomieszczenie za stalowymi drzwiami ale jak do niwgo wejdziesz do giniesz i nic się da z tym zrbić (w sensie pewnie da tylko pojęcia nie mam co...)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Gry - mało reklamowane ale jakosciowo + grywalnosc na najwyzszym poziomie...
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2009, 16:53:28 »
gregory, tak apropo penumbry, kiedyś dopadłem tągrę, jest niesamowita jak na freeware ale powiedz mi - co trzeba zrobić na samym początku gdzie jak się schodzi po schodkach na dół, tam jest pomieszczenie za stalowymi drzwiami ale jak do niwgo wejdziesz do giniesz i nic się da z tym zrbić (w sensie pewnie da tylko pojęcia nie mam co...)

Chodzi ci o demko czy overture? lepiej zebys pytal o overture bo w demko kawał czasu nie gralem...

Albo poszukaj opisu na necie na pewno jest solucja google i lecisz :)

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Gry - mało reklamowane ale jakosciowo + grywalnosc na najwyzszym poziomie...
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2009, 19:23:27 »
tak tak demo, i to chyba jeszcze z CDA ;) jak kiedyś ponownie zainstaluję i znów nie uda mi sie tego przejść to poszukam solucji :D Swoja drogą, nie wiem czy grałeś np. na telefonie komórkowym w Silent Hill, jest świetnie wykonana no i właśnie bardzo podobna do Penumry, w takim klimacie troszkę.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Gry - mało reklamowane ale jakosciowo + grywalnosc na najwyzszym poziomie...
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2009, 20:52:14 »
Wątpie żeby moja motorola v235 obsługiwała jaką kolwiek gre trzymam ją tylko dlatego że bateria trzyma cholernie długo w porównaniu z nowymi... :)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Gry - mało reklamowane ale jakosciowo + grywalnosc na najwyzszym poziomie...
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2009, 21:50:34 »
Portal nie tak reklamowany jak jego poprzednik HL2, ale jakościowo równie dobry, a nawet lepszy :D

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Gry - mało reklamowane ale jakosciowo + grywalnosc na najwyzszym poziomie...
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń 2009, 23:28:37 »
ale to przecież dwie różnie gry, nie można ich porównywać nawet mimo że na tym samym silniku to diametralnie inne graficznie.
Obie gry fajne :) Ale HL2 to mó ulubieniec. Ówczesny FarCry z nim przegrwa dla mnie a DooM 3 w ogóle mi się nie podoba.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Gry - mało reklamowane ale jakosciowo + grywalnosc na najwyzszym poziomie...
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2009, 23:31:52 »
HL2,FC,D3,Crysis itp jeden grzyb...gry płytkie jeden cel i jedna droga...można troche pograc ale bez przesady...

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Ale graficznie FC był gorsza od HL2. FC to lukier i tyle.. A HL2 do dzisiejszego dnia efekty wody zapierają dech w piersiach.

Portal graficznie jest taki sam po za efektem rozmycia
Nie tylko silnik graficzny jest ten sam również dźwięki te same i menu identyczne...
Jedyną różnica jest to ze Portal jest grą logiczną a HL2 jest FPS i tylko momentami trzeba wysilić szare komórki.

---

A np. S.T.A.L.K.E.R Czyste niebo i Cień Czarnobyla? to są gry nawet, nawet ;D
albo taki mały KKriger waży niecałe 100kb a grafa i rozwałka całkiem niezła ;D
Scarface, Total Overdose - nie przereklamowane a wypasione ;D
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2009, 00:38:29 wysłana przez TonyM »

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
HL2,FC,D3,Crysis itp jeden grzyb...gry płytkie jeden cel i jedna droga...można troche pograc ale bez przesady...

HL2 - pierwsze godziny gry polegały na tym, że bawiłem się fizyką i zastanawiałem sie nad wymianą karty, a szczególnie po tym jak zaprezentowali mini dodatek Lost Coast (ponoc wyciety element gry HL2), który prezentował HDR - wwooooawwww, co jak co ale HL2 to krok milowy za krokiem milowym w swojej dziedzinie. Do tego zachowany klimat jedynki aczkolwiek dodano wschodnio europejskie klimaty - na plus. Mimika twarzy, grafika, niskie wymagania sprzętowe, świetny dźwięk, dialogi, interaktywne cut-scenki, piękne obszary (niektóre piękne w swej brzydocie ;) ) Fabuła? lekkostrawna, ale nic szczególnego.

przełom za przłomem (nie na jakąś wielką skalę ale nawet trailery z alphy zapierały dech w piersiach..)

FC - ? jedna droga ? gra była ok ale jak dla mnie zbyt plastikowa, modelinowa podobnie jak DooM3. Przede wszystkim dobre było w niej to, że była ogromna swoboda działania, duże tereny i możliwosć poruszania się pojazdami po dużych obszarach. No i niezły dźwięk. Niestety nie dane mi było wtedy nacieszyć się ponoć genialną wodą bo posaidałem Radeona 9100 a dziś grafika mi się totalnie sypie w Demo Far Cry zrówno na GF 6800LE jak i 8600GT. W każdym razie jak na mało promowaną grę była ok, dopóki w grze nie zaczęł pojawiać się zmutowane stwory... Ale to moja prywatna opinia :)

swoboda swoboda swoboda

D3 - grafika, cienie, stwory, wyznacznik wydajności kart graficznych. Dla mnie nic ciekawego, na maksa liniowa.
Ale ludziom się podobało ;)

Crysis - grałem w demo na laptopie mamy (dobry laptop), niestety słabo sie grało i nie można było pocieszyć oka.
Czekam na procesor i przetestuję :) Przynajmniej dla samej grafiki bo fascynuje mnie ten rodzaj sztuki implementowany do masowej rozrywki.

Itp. - czyli FarCry 2, Stalker itd. Wszystkie diametralnie się różnią, naprawdę mimo że chodzi tak naprawdę tylko o zabijanie.
Co do stalkera, naczytałem sie na początku powstawania tej gry, że to będzie coś. cRPG + FPS, mrok, tajemnice, konkurowanie z innymi stalkerami, walka o przetrwanie. Że długo długo idziesz z kilkoma nabojami i żadnego wroga, a jednak coś się pojawia co jakiś czas, taktyka, strach. A co wyszło? Słyszałem że w zasadzie zwykła strzelanka aczkolwiek dobra, choć już w nie tak fajnym świecie, który żył jakby równolegle do tego wszystkeigo.
Ale z przyjemnością sprawdzę :)

Warto wspomnieć o następcy moda do HL1 czyli CS a mianowicie Counter Strike: Source, świetnie się przyjął i mnóstwo graczy pokochało tę grę, w tym ja choć już nie mam na nią czasu. Dobrze, że tego typu gry się przyjmują, spośród tych wszystkich, w które grałem jednak najbardziej lubię HL2.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
albo taki mały KKriger waży niecałe 100kb a grafa i rozwałka całkiem niezła ;D

http://www.instalki.pl/gry/download/strzelanki/Kkrieger.html ta gierka to sztuka gdyby wszyscy tak potrafili robic to bysmy nadal operowali na dyskietkach :)

Co do reszty cóz gry FFP mnie po prostu nudzą tylko strzelanie a HL2 zagadki dla 8 latka...no wyjątkami są operation flashpoint,system shock,deus ex...
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2012, 13:57:03 wysłana przez Mirahz »

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
każdy robi ludzi dla mas co się dziwić? A Mystic IV to było coś ;D

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Co do budżetu to każdy się cieszy gdy jest duży, ale i tak bardziej liczy się pomysł.

Penumbra Trilogy http://www.penumbragame.com/ survival horror z niesamowita fizyką,klimatem i fabuła polecam przejsc po kolei Overture,Black Plague,Requiem...
Popieram! Penumbra jest dobra... Pierwsza część wymiata, następne niestety już nieco gorsze. Jeśli ktoś lubi te klimaty to polecam także (bodajże darmową) przygodówkę Dead City, tyle że ona ma bardziej klasyczne mechanizmy (point'n'click, ręcznie rysowane tła, i te sprawy).

Co do HL2, to nie wiem co wszyscy tak wsiedli (wyżywacie się za Steam czy co?! O to to sam bym się powyżywał bo mnie wkurza na łączu 53kb/s :D). Naprawdę dobra gra, dopracowana, zrobiona z sercem. Produkcje od Valve zawsze mi się bardzo podobają, Portal też fajny. Pozatym, kto mówi w HL2 o zagadkach? Chodzi o te momenty co coś trzeba odkręcić, coś przestawić, etc.? Moim zdaniem one urozmaicają nieco rozgrywkę i pozwalając odsapnąć od tego strzelania... Pozatym ma dość intrygującą i rozbudowaną fabułę jak na FPSa (łączy się nawet nieco z Portalem jak ktoś pamięta ten statek z EP2 ^^). Ah ktoś wspomniał coś o Deus Ex (też bardzo lubię), jako ciekawostkę powiem wam, że Romero kiedyś napisał, że twórca tej gry (wyleciało mi z głowy kto to był, sorry) nazwał ją tak dla funu, bo większość ludzi jak słyszała tytuł myślała że ktoś mówi do nich 'do sex' czy coś w tym stylu xD...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Nie wiem jak mozna wypowiadac sie na temat HL2 w kategoriach "płytka", "dno", "nic specjalnego". Gra jako pierwsza i jedyna w historii zdobyla ponad 50 nagrod Gra Roku od wszystkich praktycznie liczacych sie krytykow w swiecie gier. Wprowadzala ogrom innowacji, od systemu fizyki, do uzytych pierwszy raz cyfrowych aktorow z kilkudziesiecioma wirtualnymi miesniami na twarzach, a i fabula jest calkiem zawila i ciekawa jesli sie zalapie o co "poza strzelaniem" w tej grze wogole chodzi. Chcialbym tez zauwazyc ze HL2 rozpoczal najmodniejszy w tej chwili trend shooterow "kinowych" w ktorych wystepuja "ctu-scenki" rozmawiajacych postaci. Uh, musialem wyrazic swoje oburzenie po prostu ;) No ale gust jak dupa, kazdy ma swoj i sie o nich nie dyskutuje, pisze tak tylko zeby troche dobrego swiatla rzucic na HL dla kogos kto czyta a nie gral ;)

Działają:
TrackMania (wszystkie części)

Nie działa (przynajmniej u mnie)  :(
Flat Out 2