TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

System Monitor

System Monitor
« dnia: 12 Listopad 2011, 16:39:38 »
Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym Wam przedstawić program napisany przeze mnie w C#. Jak sama nazwa wskazuje, służy on do monitorowania wydajności systemu ;) Kilka screenów:





Aplikacja jest oparta o system pluginów (czyli wtyczek w postaci dynamicznie dołączanych bibliotek .dll, nawet bez potrzeby ponownego uruchamiania aplikacji  ;)). Póki co, istnieją tylko pluginy do monitorowania procesora, pamięci ram, oraz szybkości wysyłania i odbierania danych na dowolnym interfejsie sieciowym. Niedługo pewnie pojawi się coś do dysku twardego etc. Można również w bardzo prosty sposób napisać własny miernik, jeśli będzie ktoś zainteresowany to napiszę krótki tutorial jak to zrobić. W aplikacji zaimplementowałem również aktualizacje automatyczne, więc nie trzeba ręcznie pobierać każdej nowej wersji ;) Czasami są jednak takie zmiany, z którymi aktualizacja automatyczna nie będzie sobie mogła poradzić, wtedy zamiast okienka automatycznej aktualizacji, pojawi się okienko z linkiem do pobierania instalatora najnowszej wersji.
Co do wymagań systemowych: .NET Framework 4 (Client Profile w zupełności wystarczy). Program napisany został pod Windows 7 (działa zarówno na x64 jak i x86), powinien również działać pod Vistą ale nie sprawdzałem tego. Na pewno nie uruchomi się na starszych systemach. I jeszcze jedna ważna kwestia, jako że aplikacja wykorzystuje Aero Glass, musimy mieć włączoną kompozycję Aero.
Aplikacja jest stosunkowo lekka, praktycznie w ogóle nie obciąża komputera. W pamięci zajmuje około 25MB, natomiast użycie procesora na poziomie 0% (mam i5, nie sprawdzałem na słabszych procesorach).
Na razie jest to wersja beta, więc mogą zdarzać się bugi. Byłbym wdzięczny jeśli znalazłby się ktoś chętny do testowania i wyrażania opinii ;)

Link do pobierania: http://signum.c0.pl/download/system_monitor_beta_0.5.2.1274_setup.exe

PS: Jako że na tym forum nikt mnie nie zna, od razu uprzedzam wszelkie podejrzenia: aplikacja nie jest żadnym trojanem\wirusem ani niczym podobnym. Jeśli ktoś nie wierzy a mu się nudzi, to może to w bardzo prosty sposób sprawdzić, instalując ten program w piaskownicy lub na maszynie wirtualnej i monitorować zachowanie np. darmowym programem ProcessMonitor :)
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2011, 21:22:19 wysłana przez Signum »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: System Monitor
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2011, 19:10:08 »
przetestuje chętnie

EDIT: po uruchomieniu nastąpiła natychmiastowa aktualizacja do nowej wersji, po dodaniu pluginów sieciowych nastąpił ERROR - daje screena , pozatym fajny wygląd, szybki dostep do ustawien, itp.

Jak dla mnie to odwaliłes swietną robote. Gratulacje



« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2011, 19:16:56 wysłana przez kamiton »

Odp: System Monitor
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2011, 19:35:53 »
Dzięki za odpowiedź :)

Co do błędu który dostałeś: jest to najprawdopodobniej wina ustawień domyślnych, mianowicie wtyczka od monitora sieci, ustawia domyślnie monitorowaną sieć na "Połączenie sieci bezprzewodowej" czyli wifi. Prawdopodobnie na Twoim komputerze taki interfejs sieciowy nie istnieje, stąd ten błąd. Wejdź w ustawienia -> Pluginy -> znajdź "netmon.dll" -> kliknij Konfiguracja. W okienku które się pojawi możesz wybrać interfejs sieciowy, którego ruch chcesz monitorować. Daj znać czy to pomogło ;)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: System Monitor
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad 2011, 22:49:13 »
nie pomaga - da sie przestawic na połączenie sieciowe które wybieram ale nie podswietla sie Zastosuj po tej operacji

Odp: System Monitor
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2011, 23:00:40 »
Przycisk "Zastosuj" dotyczy tylko ustawień głównego programu. Wtyczki mają swoje własne osobne okienka ustawień, więc powinno wystarczyć jak klikniesz "OK" w ustawieniach monitora sieci i dodasz obydwa mierniki jeszcze raz, i dopiero wtedy dasz "Zastosuj" w głównych ustawieniach.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: System Monitor
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2011, 00:44:31 »
hmm. ponowne uruchomienie aplikacji pomogło . Wszystko smiga jak należy.Pozdrawiam