TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Duże użycie dysku, wysokie użycie pamięci RAM przez svchost i wirus w explorer

Witam
Od jakiegoś czasu system dziwnie mi się zachowuje-dioda użycia dysku już nawet nie miga tylko świeci się przez cały czas. Monitor zasobów niewiele mi powiedział, oprócz tego, że svchost.exe często go używa. Tak samo z pamięcią RAM-osiąga nawet 150000K, co nigdy tyle nie miał. Co do użycia dysku to robiłem gruntowne czyszczenia, robię średnio co miesiąc CCleanerem, System Ninja i jeszcze paroma, rejestr również defragmentuje jak i dysk. Komputer skanowałem Esetem, skanerami on-line i nic nie wykryły, Combofix znalazł wirusa w explorer.exe i chyba się go pozbył, ale nie jestem pewien. Jednak mimo wszystko explorer lubi się przywiesić. Czytałem mnóstwo for itd, wiem, że kodeki K-Lite lubią używać dysk, wiem o wszystkich indeksowaniach itd. Mam nadzieję, że mi pomożecie, podsuwajcie propozycje, ja będę mówił czy robiłem czy nie. Przywracanie systemu itd nie wchodzi w grę.
Z góry dziękuję za pomoc, zależy mi na czasie, bo mam kolokwium, a komputera nie można momentami używać.

Odp: Duże użycie dysku, wysokie użycie pamięci RAM przez svchost i wirus w explorer
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2011, 10:15:37 »
Pomoże ktoś?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Duże użycie dysku, wysokie użycie pamięci RAM przez svchost i wirus w explorer
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2011, 10:24:02 »
jedynie format pomoze na uzdrowienie tego systemu.

No chyba jednak nie. Naprawiłem go sobie, tylko podczas podłączania telefon zawiesza mi się explorer oraz od czasu do czasu wywala błąd z netframeworkiem. Jednak się da, no ale najwyraźniej tu są ludzie po zawodówce, bo ja po technikum potrafię ogarnąć naprawę systemu.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
spoczko jak sobie poradziłes - tylko na jak długo starczy ci tak zjechany system ?

p.s. napisz cos o swojej rodzinie - moze napisz cos o swoich bliskich - tutaj nie znasz nikogo osobiscie -wiec nie rzucaj domysłami kto po czym jest, bo jak widac jeszcze jestes młody i głupi. pozdrawiam

Na długo, teraz wystarczy, że usunę plik explorer.exe i zrobię naprawę przez konsole, nauczyciel z systemów obiecał mi płytkę z narzędziami do Windowsa i będzie śmigał jak wcześniej.
Sam jesteś głupi, po prostu myślę logicznie, a nie z góry narzucam recovery/format. Śmieszą mnie takie pomoce jak darmowymi programami, a nawet wbudowanymi w Windowsa można system do normalnego stanu doprowadzić, trzeba tylko wiedzieć od czego zacząć, żeby nie pogorszyć sytuacji.
Dlatego wybacz, ale wyśmieje Cię z tym pomysłem z formatem, hahahahahaha :D

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
jak to sie mówi - kto sie smieje ten sie smieje ostatni - twoje sposoby naprawiania działaja, ale na krótko ( jak masz tak dobrego nauczyciela - zapytaj go czy czasem umie naprawiac explorera z poziomu linuxa - jak czegos cię nauczy to pogadamy) a narazie jak nie pożyjesz nie przekonasz sie. życze  miłej i owocnej nauki , zapraszam za kilka lat .koncze temat