TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Partycje na dysku z systemem XP

Partycje na dysku z systemem XP
« dnia: 16 Październik 2011, 22:33:52 »
Mój stary laptop ma 2 partcje : C z systemem (4,5GB) oraz D mój dysk (5,5GB).
Aktualizacje zaczynają mi już wypełniać dysk C i zastanawiam się czy i jak można połączyć obie partycje w jedną, bo na dysku D mam dużo miejsca.
Czy może jest jakieś inne rozwiązanie - n.p. wszystkie dokładane programy (m.in. Office) instalować na D ?

Odp: Partycje na dysku z systemem XP
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2011, 18:19:22 »
Da się. Na przykład programem EASEUS Partition Master Home Edition. Na aktywnym systemie można ustawiać partycje

Odp: Partycje na dysku z systemem XP
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2011, 23:57:23 »
Dzięki, spróbuję, a co z tym moim pomysłem ("zielonym") instalowania Office i innych moich dodatkowych programów na dysku D ? Zwolniło by się trochę miejsca na C.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Partycje na dysku z systemem XP
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec 2013, 19:47:53 »
W dzisiejszej dobie programów dysk 10 G to już nie starczy nawet na system i jego aktualizacje. Dlatego polecam jednak inwestycje w nowy większy dysk - minimum 80 a opty 250 G
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.