TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wysypał się system - odzyskać dane

Wysypał się system - odzyskać dane
« dnia: 01 Listopad 2011, 01:22:32 »
Witajcie,
ostatnio mojej dziewczynie wysypał się zupełnie system w komputerze (Windows Vista Home Basic 32-bit PL w laptopie HP nx7300). O co chodzi. Po pierwsze - w ogóle nie ładuje systemu tylko przechodzi do ekranu gdzie wybrać należy pośród tryby awaryjnego, awaryjnego z obsługą sieci, ostatniej znanej poprawnej konfiguracji, uruchomić system normalnie. Wybierając każdą z tych opcji komputer najpierw robi reset (pojawia się ekran gdzie można przejść do BIOS-u) po czym znów wraca do ekranu z wyborem trybu pracy. WAŻNE! Zaraz po wybraniu jednej z opcji wyświetla się na ułamek sekundy tzw. Windows blue screen i znika.
Moje pytania:
- czy da się go jakoś przywrócić do życia jeszcze
- (ważniejsza kwestia) - czy można uratować dane z dysku twardego?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Wysypał się system - odzyskać dane
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2011, 01:27:23 »
najlepiej bedzie jak chcesz odzyskac dane to uruchomic kompa z plytki livecd obojetnie jakiej dystrybucji linuxa - bez instalowania

Odp: Wysypał się system - odzyskać dane
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad 2011, 14:34:53 »
Udało mi się skopiować dane przy pomocy bootowalnej wersji z płytki Windows mini XP. Dzięki temu uruchomiłem normalnie system i mogłem skopiować potrzebne dane. Potem wszedłem do BIOS-u i zrobiłem test pamięci RAM i dysku twardego. Test tego drugiego wykazał wynik negatywny a to wymaga zmiany dysku. Ponieważ komputer jest wiekowy (ma jakieś 5-6 lat) i posiada również uszkodzoną klawiaturę (brak przycisku, naderwanie innego) i ma uszkodzone dwa z trzech portów USB postanowiłem kupić nowy komputer :)

Odp: Wysypał się system - odzyskać dane
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień 2012, 19:41:54 »
w takich przypadkach oprócz uruchamiania komputera systemem live można zamontować dysk w innym, działającym komputerze - oznaczając go "mianem" slave. - jeśli ktoś ma oczywiście możliwość skorzystania z innego komputera.

Odp: Wysypał się system - odzyskać dane
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwiecień 2012, 16:18:49 »
mnie od czasu do czasu Windows 7 na pulpicie pozostawia puste ikonki typu bajt 0.
Nie da się tego usunąć. Dopiero skorzystanie z Ubuntu min 10.4 rozwiązało problem.
Widać to czego nie może winda może linux.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Wysypał się system - odzyskać dane
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwiecień 2012, 19:33:49 »
mnie od czasu do czasu Windows 7 na pulpicie pozostawia puste ikonki typu bajt 0.
Nie da się tego usunąć. Dopiero skorzystanie z Ubuntu min 10.4 rozwiązało problem.
Widać to czego nie może winda może linux.
to nie winda mogła tylko moze ty nie umiałes - wystarczyło przejąc kontrole nad plikiem i po kłopocie.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Wysypał się system - odzyskać dane
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwiecień 2012, 20:13:42 »
albo jeszcze prościej, programik unlocker zrobi to samo.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Wysypał się system - odzyskać dane
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Marzec 2013, 19:46:53 »
Moim zdaniem to najlepiej podłączyć dysk w innym PC i zrównoważyć wpisy i pliki.
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.