TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem Windows Update - aktualizacje sterowane przez administratora

Hej,
Podczas uruchamiania Windows Update po kliknięciu na Wyszukaj aktualizacje otrzymuję komunikat:
"Usługa Windows Update nie może obecnie wyszukać aktualizacji, ponieważ aktualizacje na tym komputerze są sterowane przez administratora systemu."

Mam konto z uprawnieniami administratora i jestem jedynym użytkownikiem komputera (Windows 7 Pro x64).

To samo dzieje się po PPM -> Uruchom jako administrator.

Pod Zmień ustawiania mam zaznaczone "Zezwalaj wszystkim użytkownikom na instalowanie aktualizacji na tym komputerze".

W Edytorze zasad grupy (gpedit.msc) w ustawieniach komputera/użytkownika -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Usługa Windows Update wszędzie mam Nie skonfigurowano.

Czy wie ktoś może jak to naprawić abym mógł ręcznie instalować aktualizacje? Automatycznych nie chcę włączać, bo nie zawsze wszystko chcę instalować, a poza tym chciałbym przejrzeć aktualizacje opcjonalne.

Odp: Problem Windows Update - aktualizacje sterowane przez administratora
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2011, 20:24:44 »
Znalazłem rozwiązanie problemu.
W rejestrze (Uruchom -> regedit) należy znaleźć wpis HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\NoWindowsUpdate. U mnie była wartość 1. Zmieniłem na 0 i działa.