TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Inny ukryty bootloader w Viście?

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Inny ukryty bootloader w Viście?
« dnia: 29 Styczeń 2009, 15:58:46 »
Więc tak. Miałem popsuty plik winload.exe w bootowalnej Viście (odpalanej bezpośrednio z płyty)
Sam go wcześniej popsułem zmieniając w nim ekran startowy systemu.
Wyciągnąłem więc wyszukiwarką z mojej visty(normalnie zainstalowanej na dysku) i wrzuciłem zamiast tamtego uszkodzonego pliku odpowiadającego za start systemu i między innymi wyświetlenie bootscreena. I oto co się ukazało moim oczom:

Wie ktoś jak to się mogło stać? Czy to pozostałość jeszcze z faz beta Visty? Jak tak to po co zmieniali taki bootscreen na tamto "Vistowe badziewie" które mamy teraz?

ziebal

Odp: Inny ukryty bootloader w Viście?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2009, 16:12:57 »
Więc tak. Miałem popsuty plik winload.exe w bootowalnej Viście (odpalanej bezpośrednio z płyty)
Sam go wcześniej popsułem zmieniając w nim ekran startowy systemu.
Wyciągnąłem więc wyszukiwarką z mojej visty(normalnie zainstalowanej na dysku) i wrzuciłem zamiast tamtego uszkodzonego pliku odpowiadającego za start systemu i między innymi wyświetlenie bootscreena. I oto co się ukazało moim oczom:

Wie ktoś jak to się mogło stać? Czy to pozostałość jeszcze z faz beta Visty? Jak tak to po co zmieniali taki bootscreen na tamto "Vistowe badziewie" które mamy teraz?

Tak, to sie dzieje po zaznaczeniu w opcji boot loadera "No GUI boot"....
(Start > msconfig)

Takie coś jest wyświetlane w czasie wybudzania systemu z hibernacji... Można też podmienić plik z tym, i mieć własny obrazek...

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Inny ukryty bootloader w Viście?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2009, 19:02:43 »
ciekawe... dzięki za odpowiedź

Odp: Inny ukryty bootloader w Viście?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2009, 19:12:59 »
Dodam od siebie ze na słabszych maszynkach wyłączenie GUI przyspiesza start systemu o pare sec - rezultat braku zapierniczającego paska ładowania .