TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Wrzesień 2011, 17:32:31 »
A więc ciekawostka: głosy SAPI 5 do IVONY mimo że się instalują, to nie działają, nie widać ich w systemie, jest tylko do wyboru głos Microsoftu... Poza tym reszta rzeczy działa, no ale niesmak, miało wszystko działać to co działa w 7, i może w finalnym wydaniu win 8 tego nie zepsują, ale na razie widzę już "issues"...

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Wrzesień 2011, 17:40:45 »
Znalazł już ktoś sposób na zamykanie programów w Metro UI??

ja narazie mam taki sposób na to zamykam programy po uruchamiane w metro ui w menadżerze zadań

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Wrzesień 2011, 17:44:00 »
Znalazł już ktoś sposób na zamykanie programów w Metro UI??

ja narazie mam taki sposób na to zamykam programy po uruchamiane w metro ui w menadżerze zadań

Tak, to znam. Interesuje mnie jakiś bardziej cywilizowany sposób  ;)

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Wrzesień 2011, 17:53:32 »
hehe widzę że większość tego szuka a może jak na razie po prostu o tym zapomnieli hmm też tak może być.

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Wrzesień 2011, 18:06:09 »
Mam stary komputer z Athlonem XP 1,7. Jest sens instalować na tym W8?

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Wrzesień 2011, 18:08:30 »
O jakich wadach mówisz Madzia ?? Mój kumpel zainstalował W8DP 64 bit na tablecie z 2 gb ramu gdzie siedział android i powiedział że tablet chodzi szybko. Interfejs jest dostosowany dla tabletów mam nadzieje że będzie opcja wyłączenia tego CUDA Metro UI na pc/lapku. Ale opcja ribborn w explorer mi się podoba na razie żadnych wad nie zauważyłem ale jak coś będzie nie tak to napisze :)
To całe Metro wygląda jak system z lat 80 tych. Już na samym początku instalacji użytkownik powinien mieć wybór, czy chce normalny wygląd czy to Metro. Dlaczego Metro narzucają z góry? Po co psuć coś co jest dobre od lat?


Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Wrzesień 2011, 18:36:26 »
O jakich wadach mówisz Madzia ?? Mój kumpel zainstalował W8DP 64 bit na tablecie z 2 gb ramu gdzie siedział android i powiedział że tablet chodzi szybko. Interfejs jest dostosowany dla tabletów mam nadzieje że będzie opcja wyłączenia tego CUDA Metro UI na pc/lapku. Ale opcja ribborn w explorer mi się podoba na razie żadnych wad nie zauważyłem ale jak coś będzie nie tak to napisze :)
To całe Metro wygląda jak system z lat 80 tych. Już na samym początku instalacji użytkownik powinien mieć wybór, czy chce normalny wygląd czy to Metro. Dlaczego Metro narzucają z góry? Po co psuć coś co jest dobre od lat?

Jest w tym trochę racji, jak na razie wolałbym interfejs jaki jest po odblokowaniu redpillem buildu 7989, samo Metro jest na tablety, i jest biedne trochę, fakt, natomiast trzeba będzie zobaczyć czy da się taki winxs.dll podmienić właśnie z tego buildu, spatchowany oczywiście, bo redpill jako taki nie działa w tym buildzie, a więc trzeba pokombinować:)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Wrzesień 2011, 18:43:09 »
Może po prostu chodzi o to, że w dzisiejszych czasach wszystko dąży do prostoty, ale bez przesady. Umiar musi być.

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Wrzesień 2011, 19:06:48 »
Może po prostu chodzi o to, że w dzisiejszych czasach wszystko dąży do prostoty, ale bez przesady. Umiar musi być.

Prostota może być pod jednym warunkiem, jeśli metro wygląda jak z lat 80, nędzne kolorowe kafelki są do przyjęcia jeśli bedą miały wymagania sprzętowe takie jak miały programy w latach 80:):):) to by dobrze było:) na to przystanę, prostota i szybkość błyskawicy he he::) ale poważnie teraz: dobrze wygląda normalne aero plus wstążka w explorerze, bo przydaje się ona:) metro UI może nie być, poza tym zastanawiam się gdzie są w tym buildzie takie rzeczy jak profile użytkownika w rogu ekranu w aero, no i nie zauważyłem opcji "restart if required" w aktualizacjach automatycznych

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Wrzesień 2011, 19:10:25 »
Mam stary komputer z Athlonem XP 1,7. Jest sens instalować na tym W8?

Zainstaluj i powiedz nam czy warto.  :D

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Wrzesień 2011, 19:11:21 »
Madziu, masz rację, że ludzie powinni mieć wybór wybrania który chcą interfejs, sam zawarłem to w swoim artykule. Wracając jednak do samego Metro. Moim zdaniem jest całkiem fajny, pytacie dlaczego to zmienili, a no dlatego, że stanie w miejscu, jest tak naprawdę cofaniem się w tył. Nie oszukujmy się. Gdyby nic nie zmieniono, wieszano by psy, że Microsoft i Steve Ballmer biorą przykład z Activision i Bobby Koticka i sprzedają po raz n-ty odgrzewanego kotleta. Samo Menu Start kafelkami wydaje mi się lekką zżynką z Unity czy też GNOME Shell, takie było moje pierwsze skojarzenie. Wiadomo, jest to wczesna wersja rozwojowa i wszystko można zmienić. Myślę, że dodadzą funkcję wyboru interfejsu, bo jeśli nie, to będzie to strzał w krocze.
THE SILENCE WILL FALL

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Wrzesień 2011, 21:44:24 »
A gdzie ten twój artykuł ???

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Wrzesień 2011, 22:21:32 »
Pierwsze wrażenie. Działa szybciej niż beta siódemki. Niestety beta 8ki zaliczyła u mnie wpadkę z grafiką. Musiałem znaleźć nowsze sterowniki do karty graficznej. Filmy cieły się niemiłosiernie. Teraz jest już ok. Jestem zachwycony prędkością tego systemu.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2011, 22:46:14 wysłana przez marog6 »

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Wrzesień 2011, 08:30:57 »
Jest opcja zmiany kolorków Metro czy jeszcze niema bo nie mogę namierzyć?
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2011, 13:30:53 wysłana przez loituma »