TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Wrzesień 2011, 00:44:41 »
Znalazłem dwie niekompatybilności z w8:

-problem z asusem xonarem dx - sterowniki chodzą normalnie, ale w XDX audio center nie działają podstawowe ficzersy takie jak mixer, dolby headphone, karaoke, itp.

-W CoD4 wyrzuca punkbuster, błędów jest kilka, manewrowałem na różne sposoby, lecz rowziązania problemu nie znalazłem. Najprawdopodobniej niekompatybilność punkbustera do systemu (W windows 7 PB wypuściło łatke dopiero w wersji RC, co mnie troche martwi).

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Wrzesień 2011, 10:53:38 »

System rzeczywiście zmienia status nieużywanej aplikacji na suspended (czyli zawieszony) ale nie wyłącza go całkowicie - nawet po 10 minutach. I w takim przypadku program nadal zabiera ram.


Fakt, potem doszedłem do tego, ale też na innym forum przeczytałem, że owszem, programy zabierają ram, ale suspended oznacza, że zawartość ramu którą używa proces jest zrzucana na dysk twardy, a system też w ten sposób właśnie zwalnia zasoby fizycznego ramu... Tak czy siak, żeby wszystko było jak należy, powinien być krzyżyk w metroUI do zamykania aplikacji.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Wrzesień 2011, 12:39:47 »
hmm na laptopku instalacja przebiegła sprawnie bez problemow , tymczasem tak mi sie spodobało ze zachciało mi sie zainstalowac na stacjonarce i tu klapa - instalator prosi sterowniki stacji cd/dvd ( nigdy mi sie nie zdarzyło na stacjonarce by jakikolwiek instalator o to prosił ) dziwi mnie to troche bo do tej płyty głównej GA-G41M-ES2L rev1.1 nie ma takiego stera, co wiec na to poradzic ?

Edit : zadne zmiany IDE czy AHCI nie pomagają hmm chyba trzeba mi to z pena zarzucic.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2011, 13:08:13 wysłana przez kamiton »

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Wrzesień 2011, 13:25:45 »

System nieużywane aplikacje zamyka sam po 30 sekundach:) w managerze zadań nieużywany program ma status: suspended... zostanie on zamknięty jeśli nie będzie "aktywny"

System rzeczywiście zmienia status nieużywanej aplikacji na suspended (czyli zawieszony) ale nie wyłącza go całkowicie - nawet po 10 minutach. I w takim przypadku program nadal zabiera ram.

Moim zdaniem dobrze, że nie jest zamykana, podejrzewam, że gdyby zaczęło brakować pamięci jako pierwsza w kolejności zostałaby przeniesiona do pliku wymiany.  Na Win7 przy 4GB ramu wyłączyłem plik wymiany, system prosił o więcej pamięci dopiero przy próbie uruchomienia Crysisa 2 x64, kiedy w tle miałem uruchomione trochę programów. Metrowe aplikacje są typowo mobilne, uruchamianie programu od zera za każdym razem męczyło by procesor i zabierało więcej baterii. Podobne rozwiązanie jest w Androidzie i wiszące programy w pamięci jakoś mi nie przeszkadzają.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #64 dnia: 17 Wrzesień 2011, 14:00:35 »
Czy da się wyłączyć metro ale jednocześnie zostawić wstążkę?

PS. W system32 MS się do nas uśmiecha:)

(@OpenWithToastLogo.png)

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #65 dnia: 17 Wrzesień 2011, 14:19:46 »
hmm na laptopku instalacja przebiegła sprawnie bez problemow , tymczasem tak mi sie spodobało ze zachciało mi sie zainstalowac na stacjonarce i tu klapa - instalator prosi sterowniki stacji cd/dvd ( nigdy mi sie nie zdarzyło na stacjonarce by jakikolwiek instalator o to prosił ) dziwi mnie to troche bo do tej płyty głównej GA-G41M-ES2L rev1.1 nie ma takiego stera, co wiec na to poradzic ?

Edit : zadne zmiany IDE czy AHCI nie pomagają hmm chyba trzeba mi to z pena zarzucic.
U mnie problemów z zainstalowaniem na stacjonarce nie było, problem zaczął się teraz bo okazało się że system nie widzi napędu dvd. Gdyby ktoś wiedział jak ten przypadek rozwiązać to proszę o radę.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Wrzesień 2011, 15:28:52 »
hmm na laptopku instalacja przebiegła sprawnie bez problemow , tymczasem tak mi sie spodobało ze zachciało mi sie zainstalowac na stacjonarce i tu klapa - instalator prosi sterowniki stacji cd/dvd ( nigdy mi sie nie zdarzyło na stacjonarce by jakikolwiek instalator o to prosił ) dziwi mnie to troche bo do tej płyty głównej GA-G41M-ES2L rev1.1 nie ma takiego stera, co wiec na to poradzic ?

Edit : zadne zmiany IDE czy AHCI nie pomagają hmm chyba trzeba mi to z pena zarzucic.
U mnie problemów z zainstalowaniem na stacjonarce nie było, problem zaczął się teraz bo okazało się że system nie widzi napędu dvd. Gdyby ktoś wiedział jak ten przypadek rozwiązać to proszę o radę.

hmm z pena dziewak tez chce stery - o co caman ? wygląda na to ze cos swiruje ten obraz iso na stacjonarce i zupelnie sie gubi ehh chyba sobie to daruje i poczekam do oficjalnego wydania.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2011, 16:34:21 wysłana przez kamiton »

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #67 dnia: 17 Wrzesień 2011, 17:22:09 »
Wie ktoś jak wyłączyć okno logowania abym nie musiał wpisywać hasła.
Wchodziłem w opcje konta użytkownika i nie wiem jak to wyłączyć.
Z komputera nikt nie korzysta oprócz mnie więc nigdy nie ustawiałem żadnych haseł.

Edit: Strasznie szybki ten system. To dla mnie największe zaskoczenie. Zobaczę jeszcze tylko jak będzie chodził po wgraniu jakiegoś antywirusa np.Kasperskiego
A i ktoś na górze pisał że są problemy z Asusem Xonarem.U mnie wszystko działa mixer i dolby headphone
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2011, 17:50:48 wysłana przez Mistol »

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #68 dnia: 17 Wrzesień 2011, 18:04:27 »
Czy da się wyłączyć metro ale jednocześnie zostawić wstążkę?

PS. W system32 MS się do nas uśmiecha:)

(@OpenWithToastLogo.png)

nie wiem, czy z poziomu rejestru się da, ale zrobiłem myk: shsxs.dll wyrzuciłem z system32, i z syswow64, natomiast wrzuciłem do tych folderów pliki: shsvcs.dll i shsetup.dll z buildu 7989, wcześniej spatchowanego redpillem, no i mam normalne menu start i wstążkę, ale nie mam na razie nowego menagera zadań, no ale stary może być, choć i tak będę kombinował dalej:)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Wrzesień 2011, 00:22:05 »
Ok dla osób nie chcących samemu grzebać skleiłem na szybko programik do przełączania między zwykłym menu start a MetroUI. Całkiem prawdopodobne że będę go rozwijał i zrobię taki "multi konfigurator"

Lincz: http://www.multiupload.com/ENMO4Z0XI0

Screen robiony na Viście, ale programik był testowany na 8, nie sprawiał problemów, ale i tak nie biorę odpowiedzialności za ew. uszkodzenia.



PS. Freak, mógłbyś podrzucić mi te pliki?
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2011, 00:32:23 wysłana przez pionner »

Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Wrzesień 2011, 10:44:06 »
Czy da się wyłączyć metro ale jednocześnie zostawić wstążkę?

PS. W system32 MS się do nas uśmiecha:)

(@OpenWithToastLogo.png)

nie wiem, czy z poziomu rejestru się da, ale zrobiłem myk: shsxs.dll wyrzuciłem z system32, i z syswow64, natomiast wrzuciłem do tych folderów pliki: shsvcs.dll i shsetup.dll z buildu 7989, wcześniej spatchowanego redpillem, no i mam normalne menu start i wstążkę, ale nie mam na razie nowego menagera zadań, no ale stary może być, choć i tak będę kombinował dalej:)

A masz listę sieci wifi?
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:01:06 »
Czy da się wyłączyć metro ale jednocześnie zostawić wstążkę?

PS. W system32 MS się do nas uśmiecha:)

(@OpenWithToastLogo.png)

nie wiem, czy z poziomu rejestru się da, ale zrobiłem myk: shsxs.dll wyrzuciłem z system32, i z syswow64, natomiast wrzuciłem do tych folderów pliki: shsvcs.dll i shsetup.dll z buildu 7989, wcześniej spatchowanego redpillem, no i mam normalne menu start i wstążkę, ale nie mam na razie nowego menagera zadań, no ale stary może być, choć i tak będę kombinował dalej:)

A masz listę sieci wifi?

A no właśnie nie mam i pora kombinować dalej:) łączy się z wi-fi ale nie ma list sieci... Tyl że teraz to zauważyłem, a co za zbieg okoliczności, że wczoraj zainstalowałem sobie gadżet wyświetlający listę sieci na pulpicie... No i teraz stał się on przydatny:) ale nie lubię niedorób i trzeba walczyć dalej z tym windowsem:)
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2011, 11:07:06 wysłana przez freak78 »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:08:57 »
Jeśli zmieniliście nazwę pliku, to lista sieci wifi jest niedostępna.
Należy zmienić rejestr i wtedy wszystko jest ok ;D
http://webtrickz.com/how-to-get-back-old-start-menu-in-windows-8/

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:32:07 »
Jeśli zmieniliście nazwę pliku, to lista sieci wifi jest niedostępna.
Należy zmienić rejestr i wtedy wszystko jest ok ;D
http://webtrickz.com/how-to-get-back-old-start-menu-in-windows-8/

Zgoda, ale wtedy wcina wstążkę w exploratorze, a fakt, że przyzwyczaiłem się do niej, wszystko pod ręką zgrupowane:) no ale właśnie z tą zmianą nazwy muszę coś sprawdzić:)
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2011, 11:34:26 wysłana przez freak78 »

Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Wrzesień 2011, 11:43:34 »
Tak naprawdę to chyba trzeba by edytować plik shsxs.dll tak aby nie włączało się metro przy naciśnięciu start ale tak aby pozostała reszta funkcji jak wstążka, wifi etc.
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1