TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Wrzesień 2011, 16:59:40 »
To jeszcze trzeba wyłączyć styl Metro w ekranie logowania, ekranie startu systemu i ekranie zamykania systemu. Jak to zrobić ???

Offline luk4s

  • **
  • 66
  • rly tró Gunner
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Wrzesień 2011, 17:04:46 »
Jest opcja zmiany kolorków Metro czy jeszcze niema bo nie mogę namierzyć?
rowniez jestem tego ciekawy. troche denerwuje ta zgnila zielen. juz wolałbym normalny, tradycyjny windowsowy niebieski. poza tym Metro UI... podoba mi się.

BTW. mam z 8 tylko jeden, ale upierdliwy problem - co 2 czy 3 uruchomienia systemu proces jądra pochlania mi procka w 50%. chłodzenie w lapku wyje glosniej a procek niepotrzebnie sie rozgrzewa.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2011, 17:06:41 wysłana przez luk4s »

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Wrzesień 2011, 17:34:39 »
A gdzie ten twój artykuł ???

A no tutaj: Klik!
THE SILENCE WILL FALL

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Wrzesień 2011, 18:44:50 »
ja akurat jestem zwollennikiem nowosci - mi sie podoba , i jak do wszystkiego co nowe trzeba nabrac wprawy. ja tam nie narzekam na metro ui - powturze - podoba mi sie

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Wrzesień 2011, 18:46:40 »
ja akurat jestem zwollennikiem nowosci - mi sie podoba , i jak do wszystkiego co nowe trzeba nabrac wprawy. ja tam nie narzekam na metro ui - powturze - podoba mi sie

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Lecz martwi mnie to, że Windows 8, właściwie ta wersja ma u mnie problemy z stacją DVD. Raz wykrywa płyty, raz nie. Gdy wysunę płytę system sygnalizuje mi nadal że znajduje się w nabędzie. Takie różne błędy.
THE SILENCE WILL FALL

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Wrzesień 2011, 19:37:31 »
Prymitywne kafelki zerżnięte z prymitywnego Windows Phone to nowość ??? Dajcie spokój.

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Wrzesień 2011, 20:09:10 »
Prymitywne kafelki zerżnięte z prymitywnego Windows Phone to nowość ??? Dajcie spokój.
Madzia masz racje że te kafelki mogłyby inaczej wyglądać też się z tym zgodzę bo uważam że mogliby wprowadzić kompozycje dla tego całego Metro UI jak już nie chcą go przerabiać :P bo nie każdemu może się podobać. Ja mam to gdzieś, byle by był wybór interfejsu graficznego jak w ubuntu/mandriva. Bo metro mi nie bardzo pasuje w pc/laptop no chyba że ktoś dysponuje dotykowym wyswietlaczem w monitorze albo laptopie ale to już co innego. Ja mam czasem problem z wyłączeniem komputera wiesza mi się na jakieś 2 min a później zamyka system to samo mam przy restarcie, rzadziej przy hibernacji albo uśpieniu, miał ktoś podobnie ? Testowane na lapku instalowany fizycznie i na pc w virtual box wersja 64 bit.

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Wrzesień 2011, 22:03:22 »
Prymitywne kafelki zerżnięte z prymitywnego Windows Phone to nowość ??? Dajcie spokój.

Droga Madziu, więc jak Ty byś widziała nowy interfejs? ;)
THE SILENCE WILL FALL

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Wrzesień 2011, 22:13:12 »
Ja mam czasem problem z wyłączeniem komputera wiesza mi się na jakieś 2 min a później zamyka system to samo mam przy restarcie, rzadziej przy hibernacji albo uśpieniu, miał ktoś podobnie ?
Mam ten sam efekt. Ale szczególnie to nie przeszkadza.
System jak na razie większych problemów nie ma.

Co będzie dalej to pożyjemy, zobaczymy :)

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Wrzesień 2011, 22:22:51 »
ja akurat jestem zwollennikiem nowosci - mi sie podoba , i jak do wszystkiego co nowe trzeba nabrac wprawy. ja tam nie narzekam na metro ui - powturze - podoba mi sie

Zgadza się, fakt, jeśli chodzi o wygląd, to muszę rozkminić jak w metro wrzucić niebieską tapetkę skalara, tak jak było w 7989 odblokowanym redpillem, bo takie łyse i zielone to trochę brzydkie, no i dodać "user tiles" bo nie ma, ale samo metro, przydałby się krzyżyk do wyłączania aplikacji, tego brak, i brak też przypinania w metro dowolnych "kafelków" typu własne skróty i inne takie, ale właśnie nie powiem, podoba mi się ten cały windows, klikam po tym metro, nie powiem, można przywyknąć i nawet jest wygodne to to...:) choć oczywiście dobrze że jest aero i normalny pulpit, fajnie by było, jakby zrobili właśnie w finalnej wersji systemu przęłączanie interfejsów w locie jakąś kombinacją klawiszy, kto chce metro, ma metro, kto chce aero, ma aero i normalne menu start, i mogła by na przykład być opcja w opcjach folderów, kto chce ribbon UI to ma, kto nie, to ma interface windows 7, to by było dobre, taka elastycznośc:)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2011, 22:25:02 wysłana przez freak78 »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Wrzesień 2011, 22:23:34 »
Prymitywne kafelki zerżnięte z prymitywnego Windows Phone to nowość ??? Dajcie spokój.

Droga Madziu, więc jak Ty byś widziała nowy interfejs? ;)
Tak jak do tej pory, od Windowsa 95 jest dobrze :P Teraz wprowadzili głupią przedpotopową prostotę >:(

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Wrzesień 2011, 22:34:36 »
Prymitywne kafelki zerżnięte z prymitywnego Windows Phone to nowość ??? Dajcie spokój.

Droga Madziu, więc jak Ty byś widziała nowy interfejs? ;)
Tak jak do tej pory, od Windowsa 95 jest dobrze :P Teraz wprowadzili głupią przedpotopową prostotę >:(
Tak, więc interfejs sprzed 16 lat jest nowy? Moim zdaniem Metro UI samo w sobie jest dobrym rozwiązaniem, ale jego wygląd mnie przeraża. Jest okropny. Mam nadzieję, że go jakoś poprawią. Po drugie masz rację, musimy mieć wybór.
THE SILENCE WILL FALL

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Wrzesień 2011, 22:48:46 »
A ja za to mam problem z postawieniem tego na wirtualce.. wywala błąd HAL_INITALIZATION no ale wirtualizacja jest włączona w biosie... chyba zainstaluje w ciemno fizycznie .

Gdzieś czytałem, że na VMware wystarczy "wyłączyć" kontroler stacji dyskietek, nie wiem, nie sprawdzałem, lubię testować systemy fizycznie, wtedy widzę faktyczną obsługę sprzętu przez nie, ich wydajność i inne rzeczy, win7 mam na osobnym dysku w kieszeni dyskowej, tak że jak coś nie tak się dzieje, wkładam dysk i bootuję sprawdzony system:)


I jeszcze jedno:  a propo zamykania aplikacji w metro UI: System nieużywane aplikacje zamyka sam po 30 sekundach:) w managerze zadań nieużywany program ma status: suspended... zostanie on zamknięty jeśli nie będzie "aktywny", czyli jeśli nie będzie wykonywał jakichś zadań w tle i bedzie czekał na ruch uzytkownika...:) fakt, że nie wszystkie, ale przeczytałem gdzieś na forum a o takim mechanizmie, ot, mamy coraz bardziej "myslący" za użytkownika system, i chowający pod korcem to co techniczne, prowadzący za rękę userów, no i też miałem BSOD'a z uśmieszkiem smutnym, ale było napisane małymi literami czego dotyczy błąd, przy szybkim uruchamianiu systemu (sławny szybki boot) nie wzbudziła mi się ze stanu wstrzymania karta skystar2...
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2011, 23:20:55 wysłana przez freak78 »

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Wrzesień 2011, 23:16:53 »
Da radę zainstalować na wirtualnym dysku VHD? Tym sposobem: http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja-Windows-na-wirtualnym-dysku-VHD,Artykul,11419.html

Da radę i ja tak zainstalowałem i testuję. Z tym że jeśli po uruchomieniu wiersza poleceń w instalatorze Windows kombinacją SHIFT+F10, wywołaniu diskpart i wpisaniu polecenia:

select vdisk file=D:\VHDs\Windows7.vhd

diskpart nie znajduje dysku, co oczywiście nie pozwala wpisać attach vdisk należy wpisać partycję o literę większą, czyli zamiast partycji D partycję E (przyjmuję dysk z dwoma partycjami bo VHD powinien być na partycji D). Ma to związek z partycją zarezerwowaną przez system o pojemnosci 100 MB.

Warto dodać, że instalator jest taki sam jak w Windows 7, czyli niespecjalnie ładny do momentu pierwszej konfiguracji zaczynającej się od podania nazwy komputera w której wita nas styl Metro. Spodziewałem się setupa w stylu Metro i myślę, że ostatecznie takowy się pojawi. Co najlepsze IE10 ma polski słownik poprawiający wpisywany tekst (jak w Chrome). Niestety moduł giełdowy nie pokazuje giełdy warszawskiej i nie wiadomo czy dostawca z którego korzysta Microsoft kiedykolwiek to zmieni. Nie umiem też zmienić stopni Fachrenheita na Celsjusza w module pogodowym (oczekiwałem tej opcji w tym module, ale jest tylko opcja dodawania miasta. Z kolei w IE10 w stylu Metro, Microsoft Store i innych modułach brakuje ikony zamykania. Z ekranu Metro można dostać się do pulpitu klikając na Desktop. Pulpit jest identyczny jak w Windows 7, identyczne są też gadżety. Długo zajmie przywyknięcie do tego, że klawisz Start wywołuje pełnoekranowy interfejs Metro zamiast menu Start. Jeśli chce się otworzyć plik, którego system nie otwiera (np. PDF) odsyła do nieistniejącego jeszcze MS Store (zaobserwowałem to w IE10). Jednak nie ma problemu z zainstalowniem Adobe Readera 10.1 (może być po polsku). Flasha też da się zainstalować. Internet chodzi OK (logowanie do mBanku i BZ WBK bez problemów).
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2011, 23:31:50 wysłana przez nyczaj100 »
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Odp: Windows 8 Developer Preview Build 8102 do pobrania od 14 września
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Wrzesień 2011, 00:26:09 »

System nieużywane aplikacje zamyka sam po 30 sekundach:) w managerze zadań nieużywany program ma status: suspended... zostanie on zamknięty jeśli nie będzie "aktywny"

System rzeczywiście zmienia status nieużywanej aplikacji na suspended (czyli zawieszony) ale nie wyłącza go całkowicie - nawet po 10 minutach. I w takim przypadku program nadal zabiera ram.

Nie umiem też zmienić stopni Fachrenheita na Celsjusza w module pogodowym (oczekiwałem tej opcji w tym module, ale jest tylko opcja dodawania miasta.

Jeśli otwartą masz pogodę, najedź na start i daj "Settings" potem "Weather preferences" tam zmieniasz na Celsiusza
Też tego dość długo szukałem bo biały kolor "Weather preferences" jest trochę mylący i nie sądziłem, że pod tym kryje się link do ustawień.  :)
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2011, 00:41:30 wysłana przez loituma »