TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Podwójne połączenie z Internetem

Podwójne połączenie z Internetem
« dnia: 19 Sierpień 2011, 11:27:07 »
Czołem,

Pracuję pod Windows Seven, ale problem jest na tyle ogólny, że być może osoby pracujące pod innymi wersjami Windows też będą mi w stanie pomóc.

Komputer (Windows 7 HE) jest (będzie) podłączony do netu przez dwa źródła: kabel z sieci osiedlowej (a dokładnie: domowego routera) oraz Bluconnect z T-Mobile. Chodzi mi o takie skonfigurowanie kompa, żeby GSM (Blueconnect) był wykorzystywany wyłącznie wtedy, gdy w kablu z routera braknie sygnału internetowego.

Innymi słowy, jak skonfigurować system, żeby Windows nie preferował połączenia GPRS nad kablem i nie "zeżarł" wąskiego pakietu (1-2 GB) GPRS na zwykłe połączenie z netem. GPRS ma być wyłącznie rozwiązaniem awaryjnym - tylko po to, by do kompa można się było dostać z zewnątrz, jeśli padnie net osiedlowy.

Sprawa wydaje się być banalna, ale ja jestem laikiem w tematach sieciowych i nie wiem, od której strony ją ugryźć?

Serdeczne pozdrowienia,
Trejder