TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z dyskiem z danymi, windows chce go formatować

Problem z dyskiem z danymi, windows chce go formatować
« dnia: 23 Lipiec 2011, 14:51:24 »
Witam, mam problem z dyskiem, nowo kupionym, mam na nim wgrane dane. I nie wiem, czy można ten dysk jakoś naprawić czy trzeba wymienić na nowy. Mój system to windows 7 64bity. Dysk WD 1 TB.

CrystalDiskInfo pokazuje mi takie coś:

Odp: Problem z dyskiem z danymi, windows chce go formatować
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2011, 08:37:09 »
31 C to dobra temperatura dysku to jest normalna że ci tak pokazuje nie przejmuj się, dopiero jak będziesz miał 37 C to jest dopiero problem. Powinieć też pomyśleć o chłodzeniu, najlepiej jak masz taką możliwośc zamontowania dodatkowego wentylatora w przodu w obudowie.

Odp: Problem z dyskiem z danymi, windows chce go formatować
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2011, 13:00:51 »
Na twoim miejscu bym skopiował ważne dane z formatował dysk i oddał go do sklepu, sektor C5 jest uszkodzony a to go wyklucza jako dysk podstawowy na system.

Odp: Problem z dyskiem z danymi, windows chce go formatować
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2011, 14:21:07 »
Liczba sektorów niestabilnych pokazywana jest w ostatniej kolumnie, tu jest niewidoczna, zasłonięta. Jest to na dysku D , domyślam się, ze nie jest to dysk systemowy. Mam kilka dysków wymiennych na których są podobne wskazania i nic złego się nie dzieje. Mało tego, na jednym z nich po jakimś czasie "niestabilność" ustała (?????) Proponuję jednak wartościowe dane mieć na płytce lub pendrive. Mam spore doświadczenie w tych sprawach i to niebyt miłe. Oczywiście, jeżeli to nowo zakupiony dysk z gwarancją to koniecznie sformatować i oddać w ramach gwarancji. Pozdrawiam.
P.S. A dlaczego Windows chce go formatować???
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2011, 14:23:57 wysłana przez anmark »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Problem z dyskiem z danymi, windows chce go formatować
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień 2011, 17:01:22 »
nie formatuj jak chcesz oddać na gwarancję !!!!!!!
Formatowanie usunie wszystkie dane, łącznie z tymi uszkodzonymi sektorami. Fizycznie będą uszkodzone choć logicznie już nie. A oni u siebie windowsa nie zainstalują przecież na tym dysku

Odp: Problem z dyskiem z danymi, windows chce go formatować
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień 2011, 17:23:47 »
Formatowanie nie usuwa niestabilności (?) To wada sektora, a nie danych. Zdarzało mi się trzy razy reklamować i oddawałem zawsze sformatowane dyski.