TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Błąd 0xc000007b po błędach z mscoree.dll

Błąd 0xc000007b po błędach z mscoree.dll
« dnia: 19 Lipiec 2011, 21:51:50 »
Witam wszystkich.
Mam pewien problem, z którym nie mogę sobie w żaden sposób poradzić od kilku dni. Ale od początku:
Kilka dni temu uruchomiłam komputer i pojawiły mi się błędy dotyczące pliku mscoree.dll. Poszperałam w necie i znalazłam rozwiązanie mówiące o podmianie tego pliku po wcześniejszych zmianach uprawnień. Tak też zrobiłam wchodząc w awaryjny (na normalnym komp się wieszał i przestawał działać). Błąd mscoree.dll zniknął, ale pojawił się błąd 0xc000007b, który przy uruchomianiu dotyczy BacupService.exe i MOM.exe (ogólnie całych sterowników obrazu).



Robiłam już wszystko na co wpadłam lub wyszukałam w internecie:
-skanowanie (łącznie 3 antywirusami) - brak wirusów
-ponowna instalacja sterowników - bez zmian
-ponowna instalacja Frameworka - również nic
-instalacja aktualizacji Windows - także bez zmian, chociaż mam problemy z zainstalowaniem Service Pack 1, ale nie jestem przekonana, że to może być przyczyną
-czyszczenie rejestru - brak poprawy

Programem Dependency Walker sprawdziłam MOM.exe i wyszło, że problem tkwi w pliku shlwapi.dll, który jest gałęzią ieframe.dll. Podmiana pliku shlwapi.dll kończy się cały czas niepowodzeniem, ponieważ któryś z programów (zapewne explorator) z niego korzysta. A jak wiadomo wyłączenie exploratora uniemożliwia dokonanie zmian. Na awaryjnym podmiana również nie działa.

Macie jakieś pomysły? Nie chcę oddawać laptopa do serwisu. Zwracam się do Was o pomoc, bo kompletnie nie mam pomysłu co dalej robić, a jednak błędy nie mogą zapewnić spokoju użytkownikowi ;-)