TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Test HTC Sensation

Test HTC Sensation
« dnia: 18 Lipiec 2011, 23:29:20 »
Witam

Do testów otrzymałem smartfon firmy Htc – Sensation. Ten najnowszy model nowatorskiej firmy posiada kilka nowych udogodnień. Ale o wszystkim po kolei.
Rozpocząłem od próby otworzenia telefonu. W Htc to chyba norma - żeby otworzyć telefon trzeba się nieźle namęczyć, nie jest to prosta procedura.  Po ustawieniu godziny itd., chciałem zgrać kontakty. Podczas czynności wgrywania telefon się zresetował. Być może uzależnione jest to od tego, iż chwilę temu pobrał aktualizację oprogramowania. Nie wiem. To był jedyny „zwis” tego telefonu. Podczas użytkowania bateria mocno się grzeje.
Podczas kolejnego wgrywania kontaktów (po przywróceniu ustawień fabrycznych) musiałem się trochę nagłówkować jak zgrać kontakty z karty sim na telefonu. W konfiguratorze nie ma po prostu takiej opcji! Udało mi się to tylko raz i próbowałem powtórzyć tą czynność drugi raz i jest to naprawdę skomplikowane. Trzeba wejść w kontakty/importuj-eksportuj/zaznaczyć opcję telefon/nacisnąć przycisk menu/zaznacz wszystko. Funkcja ta powinna być prostsza i szybciej dostępna.
Jeżeli chodzi o układ graficzny, to mam nadzieję że w fazie finalnej produktu takie niedociągnięcia jak zawijanie tekstu w nazwie aplikacji, czy w przycisku funkcji znikną. Nie może tak być, iż zamiast pisać Android Market pisze Android M albo klikając jakąś opcję nie do końca wiemy co ona oznacza bo podczas tłumaczenia opcji z języka angielskiego na polski nie wyjustowano tekstu do danej funkcji.
Fajną opcją jest wybieranie czterech najczęściej używanych aplikacji jako aplikacji szybkiego dostępu już z poziomu blokady klawiatury. Jak to działa? Z poziomu ustawień wybieramy wygaszacz ekranu i w opcjach możemy ustawić cztery aplikacje szybkiego dostępu np. sms, aparat fotograficzny, Internet i  połączenie. Nie musimy już odblokowywać menu, wchodzić do środka telefonu tylko z poziomu blokady uruchamiamy aplikację która jest naszą ulubioną, lub z której często korzystamy. Szkoda tylko, że uruchamianie tych aplikacji działa tylko w jeden sposób: mianowicie trzeba nacisnąć daną aplikację i przejechać w stronę krążka. Odwrotnie – najeżdżając krążkiem na aplikację nic się nie wydarza, a tak byłoby bardziej intuicyjnie.
Nie wiem  jak będzie wyglądało czyszczenie pasku szybkiego dostępu ale w tej wersji telefonu trzeba było usuwać każde zawiadomienie osobno. Szczególnie dotyczyło to aplikacji z android market. Nie można było ich wyczyścić wszystkich na raz, tylko każdą z osobna kasować z menu powiadomień. Szkoda, bo jest to trochę marnowanie czasu.
Fajną aplikacją jest robienie zdjęć samemu sobie bez konieczności odwracania telefonu (nie wiedząc jaki będzie efekt tego zdjęcia). Po prostu Sensation ma drugi aparat z przodu. Dzięki temu teraz robienie zdjęć powinno być jeszcze przyjemniejsze. Dla płci pięknej (i nie tylko) dodano lusto. Można się w nim przejrzeć .
Używanie aplikacji czy gier nie sprawia problemów. Raz tylko zauważyłem mały błąd podczas grania w tank hero jak się mocniej przyciskało klawisz sterowania wyskakiwał panel wygaszania telefonu. Cały ekran pokrywał mgłą a w międzyczasie toczyła się gra i można było przegrać bitwę. Tą opcję powinno się dać wyłączyć z poziomu menu ale tego nie znalazłem.
Jeżeli chodzi o funkcje orientację telefonu poziom/pion działa szybko i nie ma tu żadnych zamuleń. Na tą chwilę nie zauważyłem też problemów z dotykiem, przekładanie ikonek na pulpicie wymaga małej wprawy ale jest do bardzo szybkiego opanowania. Dotyk sprawuje się naprawdę rewelacyjnie. Pisanie smsów to czysta przyjemność.
Szkoda, że nie ma widźetu z youtube, takowy pojawił się w SE X10 i moim zdaniem to bardzo dobry widźet. Co do szybkości działania You tube to na razie wygląda to tragicznie. Bardzo wolno wgrywają się filmy, a w opcji low quality zajmują tylko ok. niecałe 2/3 ekranu a reszta to czarne ramki. Lepszym rozwiązaniem by było wyjustowanie obrazu do środka i tylko boczne ramki tak jak ma to np. we wspomnianej X10 SE. Po kilku aktualizacjach wyszukiwanie w youtube jest już bardzo szybkie i intuicyjne.
Jeżeli chodzi o działanie aplikacji, to jak na tak szybki telefon przystało działają bardzo szybko i nie trzeba ich ładować od nowa po wyjściu z aplikacji. Procesor dwurdzeniowy dobrze radzi sobie z kilkoma zadaniami na raz. Oprawa estetyczna sprawuje się znakomicie. Animację są bardzo kolorowe a mój ulubiony widżet pogody został dopracowany do perfekcji. Więcej, można ustawić sobie tapetę pogody jako aplikację  i podczas wyświetlania pogody pojawiają się nam animacje o stanie danej pogody (warunki atmosferyczne).
Szkoda, że w widżetach brakowało kilku opcji, które ja widzę jako domyślne. I tak np. w kontaktach przy danej osobie można ustawić tylko jedną czynność np. dzwonienie. Nie można dodać jej np. napisz sms. Kolejna sprawa próbowałem za wszelką cenę ustawić sobie domyślne zakładki na pulpicie. Niestety nie udało mi się usunąć tych których nie potrzebuje.  Nie chce mieć z góry ustalonej listy! Trochę to irytujące gdy nie można ustalić sobie własnej listy ulubionych stron w widżecie szybkiego dostępu do stron. 
Mimo wszystko i tak Htc Sensation to bardzo dobry telefon. Przede wszystkim jest bardzo subtelny i zgrabny. Był po prostu tak lekki, że czasem zastanawiałem się czy wziąłem go ze sobą . Ekran wykonany jest z błyszczącego plastiku i to wg. mnie nadaje mu jeszcze większej elegancji. Dobrze, że nie jest metalowy tak jak HTC HD 2 czy też Desire Hd. Moim zdaniem telefony powinny być jak najlżejsze i w tym kierunku raczej designerzy powinni zmierzać.
Szkoda, że okres tygodniowych  testów minął tak błyskawicznie. O zaledwie „liźnięcie” tematu jakim jest Htc Sensation. Jestem ich ogromnym zwolennikiem nawet gdyby posiadały kilka tysięcy błędów to i tak nie zmienia faktu, że to najlepsze smartfony jakie obecnie powstają.   Do testu podszedłem nie jako zwolennik, mam nadzieję, że mój test jest jak najbardziej neutralny i każdy osobna wyrobi sobie  jakiś pogląd na ten telefon. Dla mnie ten smartfon był ogromnym skokiem naprzód w porównaniu X10 z jakiej obecnie teraz korzystam.  Polecam każdemu kto szuka szybkiego dostępu do internetu. Dobry jest też dla fotoamatorów, zdjęcia robi ostre  i wyraźne a dodatkowym atutem jest brak konieczności obracania telefonu aby zrobić sobie samemu zdjęcie. Funkcja lustra sprawdza się naprawdę idealnie.
Resumując telefon jest godny polecenia jako konkurent Samsunga Galaxy S II. Jest przede wszystkim bardziej poręczny i mniejszy. Moim zdaniem 4,3 cala to zbyt dużo nawet  na tak duża rękę jaką ja mam. Moja ogólna ocena telefonu to 8,9/10.
Zapraszam do komentarzy. Czekam na Wasze wpisy.