TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Powolność systemu Windows 7

Powolność systemu Windows 7
« dnia: 13 Lipiec 2011, 09:08:24 »
Zainstalowałem na moim PC system Windows 7 troszke na wyrost i w zwiazku z tym przechodze od czasu do czasu pewne problemy związane z szybkoscią (system zawiesza mi się lub powoli pracuje).
 
Stan mojego komputera:
 
AMD Athlon(TM) XP 2000+
Procesor 1,67 GHz
Zainstalowana RAM 1,25 GB (było tej pamięci troche mniej niż 1 GB, ale dopasowałem kości)
System 32-bit
Indeks wydajności Windows wskazuje na 2,7
 
Posiadam dwa dyski:
- z systemem - wolne 69 GB
- z danymi - wolne 72 GB
 
Podczas dodawania pamięci RAM, nie byłem pewny czy płyta głowna obsłuży mi zwiększoną ilość pamkięci RAM, ale  udało się i komputer z Windows XP nie zgłaszał niezgodności.
 
Uaktualnienie Windows 7 zainstalowało się bez przeszkód, tylko system czasami spowalnia podczas pracy - myszka nie reaguje tak jak powinna, okna otwieraja sie z opóźnieniem itp.
 
Czy istnieje jakiś sposób aby ten system jakoś przyspieszyć metodą sofware'ową lub poprzez zmiane ustawień w setupie (jakich) ?
 
Jakich narzędzi tuningowych najlepiej uzywać do optymalizacji działania Windows 7 ?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Powolność systemu Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2011, 21:34:24 »
narzędzi tuningowych nie używaj. Polecam
1. zmień efekty wizualne na minimum
2. skonfiguruj manualnie plik wymiany
3. usuń niepotrzebne wg ciebie komponenty systemu z dodaj usuń składniki systemu.
4. wyłącz przywracanie systemu
5. wyłącz usługi: centrum zabezpieczeń, windows search, windows defender(jak masz av), windows update i inteligentny transfer w tle(wg uznania), bufor wydruku(wg uznania), łącza rozproszone, pomoc ip, pomoc tcpip/netbios, serwer, asystent zgodności programów, zapora systemu windows(jak masz inną), raportowanie błędów
6. wejdz w menedzer urządzeń, stacje dyskow, wybierz swój dysk, właściwości i zaznacz na dole oba ptaszki.
7. właściwości systemu, centrum akcji, zmień ustawienia, wszystko odznacz, ok, teraz ustawienia poprawy jakości klienta i zaznacz nie chce uczestniczyć, wejdź raportowanie błędów, i dla wszystkich użytkowników i zaznacz nigdy.
8. panel sterowania, konta uzytkowników, zmień ustawienia kontrola konta użytkownika i suwak na sam dół.
9. zainstaluj lekkiego av, np microsoft security esetial.