TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Co tak naprawdę zawiera płyta instalacyjna z Wndows 7 64-bit

Zastanawia mnie taka rzecz ; plik ISO 64-bitowej wersji 7- mki waży prawie 3 GB
Znam co najmniej kilka dystrybucji linuksa o podobnej wielkości obrazach ISO.
Tylko że po zainstalowaniu linuksa widać w jego menu start dużo więcej programów niż po zainstalowaniu Windows 7 . Czymże więc jest wypełniona płytka instalacyjna Windows 7 skoro w porównaniu z linuksami jest w nim mało programów  :'(
Z góry dzięki za porady  :)

Odp: Co tak naprawdę zawiera płyta instalacyjna z Wndows 7 64-bit
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2011, 20:25:46 »
Obraz z systemem jest mniej skompresowany, aby instalacja była szybsza. Czy ja wiem, czy windows ma mało standardowych aplikacji, wydaje mi się, że trochę ich jest, co prawda nie tyle co w standardowej dystrybucji linuksa. W wersji 64 bitowej /system32/ jest praktycznie zdublowany przez /WOWSys64/ służący do uruchamiania 32 bitowych aplikacji. Większość aplikacji systemowych jak IE, czy WMP jest w systemie w wersji 32 i 64 bit. Trochę zajmuje jeszcze WinPE służące do uruchomienia instalatora.

Nie zapominaj, że Windows sam w sobie zajmuje i po instalacji więcej miejsca niż Linux.