TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

komputery nie odczytują pendrive

komputery nie odczytują pendrive
« dnia: 02 Lipiec 2011, 20:26:19 »
Mam pendriva Kingston DataTraveler 8 GB i na żadnym komputerze nie jest odczytywany. Jedynie co się dzieje, gdy wsadzę go do portu USB to dźwięk, ale komputer nie odnajduje go. Nie działa na Win 7, Vista i XP. W ostatnim czasie pendrive nie spadł na ziemię. Ostatni raz działał na laptopie - Vista, ale później gdy go odłączyliśmy i za kilka minut znowu podłączyliśmy to wyskoczyło, zeby sformatować, jednak tego nie zrobiliśmy i teraz już go nie odczytuje. Czy jest jakaś rada na to? Mam na nim bardzo ważne rzeczy w jednej neistety kopii...

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: komputery nie odczytują pendrive
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec 2011, 22:54:44 »
no niestety ale nie ma mozliwosci bys cos z tego jeszcze odczytal  - na 100% pendrive jest uszkodzony

Odp: komputery nie odczytują pendrive
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec 2011, 12:46:19 »
Przed napisaniem tutaj jeszcze szukałam na necie i to, co znalazłam to u mnie  nie działało. A co mogło być powodem uszkodzenia pendriva? Czy jest możliwość naprawy? bo pen jest jeszcze na gwarancji.
Laptop, na którym wcześniej był używany, jest antywirus Avira.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: komputery nie odczytują pendrive
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2011, 14:05:49 »
powodow moze byc wiele, ja naprzyklad niejeden przez przypadek upralem , niejeden tez lezal dlugo na sloncu, jeden przestal dzalac zaraz po bezposrednim wyjeciu z gnizda. jedyna na to rada jest korzystanie z bezpiecznego odlaczania urzadzenia

Odp: komputery nie odczytują pendrive
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipiec 2011, 14:37:25 »
Hm.. tylko, że on był cały czas w pomieszczeniu i był odłączony poprzez bezpieczne odłączenie urządzenia.