TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z aktualizacjami (na 98%)

Problem z aktualizacjami (na 98%)
« dnia: 28 Czerwiec 2011, 17:06:30 »
Witam wszystkich i od razu przepraszam za tytuł tematu ale pewien do końca nie jestem. Jakiś czas temu odebrałem sprzęt z diagnostyki gdyż był problem z RAMem. Wymienili mi kości na nowe i puścili testy, podejrzewam, że update BIOS także został zrobiony, przez co po starcie systemu nic już nie było takie samo ;)

O ile nowa kopia systemu się instaluje i uruchamia normalnie (choć miałem cyrki że nie chciał się zainstalować bo podczas instalacji wyskakiwał błąd że nie ma wszystkich plików i instalacja zostaje przerwana - instalowałem z płyty z której ZAWSZE instaluje) o tyle już po pewnym czasie system zanim się uruchomi i o ile się uruchomi (to już loteria jest) zgłasza bluescreeny błędy ze pamięć nie może być read albo zwyczajnie przed ekranem logowania restartuje się i tak w kółko. Czasem działa "ostatnia znana dobra konfiguracja" czasem nie. I jest to tak że mogę go zrestartować i odpali a za chwile ma sapy.. Nie instalowałem na nim nic oprócz przeglądarki antywirusa i sterowników od płyty i karty ale to na samym końcu bo najpierw instalowałem aktualizacje po 3 i sprawdzałem co się dzieje. Jakąś godzinę temu komputer normalnie się uruchamiał miodzio było a teraz włączam i znów to samo.. Pytam teraz Was co może być przyczyną?

Stawiam na aktualizacje bo świeża kopia systemu działa normalnie. Laikiem też nie jestem ale to już mnie przerasta. Dodam, że knopix 6.4 uruchamia się i działa normalnie. Chciałem skontaktować się z Microsoftem (system mam uczelniany) ale w formularzu jest miejsce na klucz produktu - jak mogę go wpisać skoro nie odpala sie system? - ku wyjaśnieniu pisze z laptopa). Poniżej podaje konf. sprzętu:

Płyta główna: asus crosshair IV formula
Grafika: Asus GeForce 9800GT 1GB DDR3 256bit PCI-E
RAM: OCZ 4GB DDR3 1600 Obsidian CL9 Low Voltage Dual (2 x 2GB)
dysk: WD Caviar Black 500GB WD5002AALX 32MB cache SATA/600
zasilacz: 580W enermaxu

dodam że ze starymi kośćmi było ok (tylko z jedną bo z dwoma na raz nie chciał pracować i dlatego poszedełm na tą diagnostykę) teraz wykrywa 4 gb ale system pracuje tak jak opisałem.. za pomoc bedę wdzięczny