TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Tryb wieloekranowy, numeracja monitorów

Tryb wieloekranowy, numeracja monitorów
« dnia: 03 Czerwiec 2011, 14:54:56 »
Witam.
Na początku moja konfiguracja:
Gtx 570
Samsung SyncMaster BX2231 hdmi->dvi w gnieździe na karcie graficznej dvi1
Telewizor podłaczony przez HDMI-> dvi w gnieździe na karcie graficznej dvi2
(tryb dualview)
Otóż problem polega na tym, że za każdym razem jak podłącze tv do karty za każdym razem zmienia mi się numeracja monitorów. Monitor główny staje się monitorem nr 2 a tv 1
Pomimo, że mam ustawiony monitor 2 czyli samsung jako główny czasami niektóre komunikaty i aplikacje pokazują się na ekranie tv(który czasami jest wyłączony i muszę go specjalnie włączać aby przenieść komunikat /aplikacje na ekran monitora, co jest powodem mojego podirytowania...
Moje pytanie jest takie czy da się jakoś wymusić aby monitor był monitorem gł i monitorem nr 1
a TV był monitorem nr 2?
Nie wiem gdzieś w rejestrze albo cuś :P
Wcześniej myślałem, że to była wina mojego monitora gdyż miałem podłączonego przez wyjście analogowe (d-sub) i tv przez hdmi tym wymuszał pierwszeństwo
Ale teraz po zmianie monitora nadal jest tak samo pomimo, że:
-monitor wpięty w gniazdo dvi1 a tv w dvi2
-oba są podłączone takim samym kablem hdmi-->dvi
pozdro i czekam na wasze pomysły  ;D