TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Pamiec zarezerwowana przez win7

Pamiec zarezerwowana przez win7
« dnia: 02 Czerwiec 2011, 14:46:29 »
Witam
Swietne forum ;)
Mam taki problem- uzywam programu do  tworzenia ramdrivu.
Wczesniej  mialem 4 gb ramu,i bez problemu moglem stworzyc ramdysk wielkosci 2- 2,5 gb.
Dolozylem 2 gb, mam teraz 6- i nie moge za chiny stworzyc wiekszego ramdrivu niz 1,5 gb- to jest bez sensu, wyskakuje komunikat przy tworzeniu, ze musze zwolnic wiecej pamieci bo windows  ma ją zarezerwowaną.I tak jest na kilku roznych programach do ramdysku.
No i teraz pytanie  czemu tak jest, jesli przy 2 gb  mniej moglem stworzyc  2 razy wiekszy ramdysk?
da sie to jakos zmienic?Da sie jakos w rejestrze  zmienic ilosc pamieci rezerwowanej przez windowsa,w sposob bezpieczny i nie majacy wplywu na prace?Lezy mi odlogiem  ponad 4 gb ramu,i nie moge tego wykorzystac jak bym chcial.
Oczywiscie i wczesniej i teraz  swap wylaczony.
Bede wdzieczny za pomoc i sugestie.