TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany

Offline equimanthorn

  • *
  • 16
  • equimanthorn
Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« dnia: 02 Czerwiec 2011, 06:47:43 »
http://www.youtube.com/watch?v=p92QfWOw88I

Wygląd jest naprawdę ekscytujący!
Miłego oglądania!
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2011, 06:50:30 wysłana przez equimanthorn »
I turn my face to eternal sky
And praise my elders' God

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2011, 15:03:38 »
czy ja wiem czy taki ekscytujący? Zaprojektowany na wzór windows phone 7 i przystosowany do tabletów.

Offline equimanthorn

  • *
  • 16
  • equimanthorn
Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2011, 15:11:56 »
de gustibus non est disputandum - wyraziłem tylko swoje zdanie - mam nadzieję, że mam prawo do jego wypowiadania. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2011, 15:25:45 wysłana przez equimanthorn »
I turn my face to eternal sky
And praise my elders' God

Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2011, 15:46:04 »
Jeżeli tak ma wyglądać system na którym będzie chodził mój PC, to dziękuje - zostane przy windows 7

Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2011, 15:48:50 »
jak to wszystko będzie naprawdę działać i wyglądać zobaczymy dopiero w RTM'ie  lub w becie :)
MOBO : Asus M2N DH | PROCESOR : AMD Athlon 64 X2 3800+ | GRAFIKA : NVIDIA GeForce 8500 GT 256MB ( ale zdrowo kręcona jakoś daje rade ) SYS : WINDOWS  7 ULTIMATE x64

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwiec 2011, 15:50:03 »
Coś mi się wydaje, że Windows 7 pozostanie ostatnim z "klasycznych" Windowsów ;)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwiec 2011, 16:00:58 »
Wogole mi sie nie podoba :-[

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwiec 2011, 20:07:55 »
chcialo by sie zapytac a gdzie system bo to co widze to jakby ulepszone windows media center

Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwiec 2011, 11:06:55 »
Dla mnie to też jest przerost formy nad treścią. Osobiście nie lubię tego typu systemów. Dla mnie jest kompletnie niepraktyczny.

Ale bez strachu. na pewno będzie można to wyłączyć.  ;D

Offline equimanthorn

  • *
  • 16
  • equimanthorn
Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Czerwiec 2011, 15:05:55 »
proszę przyjrzeć się prezentacji. na filmie wskazany jest głownie UI dla tabletów. jak można zauważyć w pewnej części filmu, gdy przesuwane są kolejne "tiles" jest tam również obszar, który nosi nazwę DESKTOP. można więc wywnioskować, że oprócz typowo tabletowego interface można będzie przełączyć się na PC lub laptopach do wersji okienkowej znanej z wszystkich edycji windowsa. zauważcie podobieństwo tego UI do znanych linuksowych rozwiązań dla laptopów - uproszczona wersja dostępu do wszystkich najpopularniejszych funkcji (tabletowych). jestem pewien, że znany nam UI nie zniknie tylko ulegnie modyfikacji - nieszczególnie rewolucyjnych jak sądzę (nowy UI WIND 3D dla nowych komputerów i 2D dla nieobsługujących trójwymiaru) i będzie on domyślny dla PC i laptopów.
tak to sobie wymyśliłem - może dobrze, może źle - czas pokaże!
I turn my face to eternal sky
And praise my elders' God

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwiec 2011, 13:10:50 »
Standardowo będzie stary UI, nowy na PC będzie opcjonalny.
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwiec 2011, 23:08:02 »
To chyba wersja na tablety, bo nie wyobrażam sobie używania tego systemu na tradycyjnym PC z myszą i klawiaturą. Nie wierzę, że te wszystkie animacje się nie będą zacinać, to już tradycja windowsa...

Odp: Oficjalny nowy UI Windows 8 zaprezentowany
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Czerwiec 2011, 21:31:29 »
jak się uprzesz to na pc też włączysz. Nawet troszkę byłoby to praktyczne, można by sobie postawić pionowy baner z newsami niczym sidebar, a na reszcie ekranu normalny pulpit. Ciekawy jestem jak to się będzie zachowywać na dwóch monitorach. Nie przesadzajmy, nie będzie się przycinać, skoro podobny interface ma się dobrze na smartfonach.