TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows XP - zakup nowego

Windows XP - zakup nowego
« dnia: 23 Maj 2011, 10:08:51 »
Witajcie,
poszukuję na Allegro oryginalnych nośników Windows XP dla swoich dwóch komputerów. Jeden to laptop marki HP a drugi to komputer stacjonarny, który składałem na zamówienie (zatem nie posiada żadnych metek typu Dell czy NTT). Chciałbym na oba komputery sformatować i do każdego z nich zainstalować wersje OEM systemu Microsoft. Moje pytanie brzmi, czy jeżeli kupię taki nośnik:

http://allegro.pl/ms-windows-xp-home-sp3-od-mediatech4you-i1611045896.html

to będę mógł go zainstalować u siebie czy będę musiał kupić osobno licencję o obecnej wartości ok. 250 PLN? Pytam, ponieważ niepokoi mnie notatka w temacie LICENCJONOWANIE:

"Sprzedaż zgodna z  licencją Microsoft OEM. Sprzedawane z częścią z którą  zostały wcześniej zakupione, bądź z komputerem ntt tower w podstawowej konfiguracji."

Tak jak wspomniałem - nie posiadam żadnego komputera marki NTT itp. oraz nigdy nie korzystałem z usług tego sprzedawcy.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows XP - zakup nowego
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2011, 19:18:52 »
jezeli prawda jest iz nie byly wczesniej rejestrowane klucze to mozesz smialo kupowac.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Windows XP - zakup nowego
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2011, 21:38:13 »
"-Licencja Klucz COA stan dobry (do naklejenia na komputer)"
z tego wątpie że były nieużywane. Nie warto inwestować chyba że zależy ci tylko na nośniku. A jak jednak ryzykujesz to koniecznie bierz fakturę vat ! To są klucze i coa z zezłomowanych komputerów z niemiec najczęściej. COA powinno być nietknięte, już sama cena powinna dziwić. Poza tym stwierdzenia "Sprzedaż zgodna z  licencją Microsoft OEM. Sprzedawane z częścią z którą  zostały wcześniej zakupione, bądź z komputerem ntt tower w podstawowej konfiguracji." jest kłamliwe i nieprawdziwe. Może sprzedać z komputerem jako całość, albo inaczej to określę: Zepsuty komputer z windowsem, a nie na odwrót. Bo to windows przywiązuje się do komputera a nie odwrotnie. Pominę już fakt że tym elementem z którym zostało zakupione to coś w stylu: mysz, blaszka, włącznik, zepsuta pamięć ram, a nie de facto komputer