TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Przyśpieszenie sprzętowe etc.

Przyśpieszenie sprzętowe etc.
« dnia: 11 Maj 2011, 20:36:54 »
Hejka wszystkim !
Może ktoś z Was mi pomoże w poniższym temacie ?!

Posiadam system Win7.
Gry systemowe, które są w tym systemie pracują w takim trybie - jakby trój wymiarowym. Podczas usuwania pewnego programu przez Panel sterowania później okazało się, że również poszedł wraz z tym programem chyba jakiś sterownik.
Gry systemowe są teraz w zwykłym formacie - tzw. płaskie, jak: szachy, czy inne gry w karty.
Podczas ich otwierania otrzymuję taką wiadomość:

"Przyśpieszenie sprzętowe jest wyłączone lub nieobsługiwane przez sterownik karty video, co może spowodować wolniejsze działanie gry. Upewnij się, że masz zainstalowany najnowszy sterownik karty video i że przyśpieszenie sprzętowe jest włączone."

Podczas obsługi sterownika karty graficznej - klikam na aktualizację i cały czas pokazuje mi informację, że sterownik jest zaktualizowany i działa poprawnie - natomiast gry systemowe dalej pracują nie w tym trybie, co poprzednio.
Co muszę zrobić w takiej sytuacji ?

Ponadto posiadam oryginalną płytę CD z systemem Windows7 - lecz, gdy chciałem spróbować dokonać naprawy (jak to było w poprzednich edycjach systemowych) pokazuje mi informację, że trzeba go zainstalować ponownie.
Ponowne zainstalowanie niestety wiąże się z tym, że utracę wszystkie oprogramowania, jakie mam zainstalowane - a nie chciałbym ich utracić.

Co zrobić w takiej sytuacji, aby naprawić system, a nie utracić programów ?

P.S. Ostatnio zainstalowałem Direct11 - ale nic to kompletnie nie dało.

PROSZĘ O POMOC !!!!

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Przyśpieszenie sprzętowe etc.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2011, 22:53:53 »
odinstaluj i zainstaluj ponownie sterownik karty grafiki - znajdziesz go na stronie producenta nvidia ewentualnie amd