TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Styczeń 2009, 20:36:46 »
na IDG też pojawiały się tego typu głupoty i okazywało się że były wyssane z palca.. chip, idg i reszta tego badziewia to bardziej przypominają plotkarskie o2 niż portale o tematyce komputerowej...

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Styczeń 2009, 20:44:58 »
Ha ! Jeden z zorganizowanej grupy pingwinów dokonal dywersji na nasze forum ;p 

Cicho...na razie jest tylko jeden chcesz żeby sprowadził reszte rodziny...  ;D


Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Styczeń 2009, 01:47:22 »
Co jest z Wami panowie? Co Wy tu piszecie o wyższości OSów. Linux jest świetnym systemem, niestety na jego zbubę bardzo plastycznym, skąplikowanym i z mizernym wsparciem producentów sprzętu. Szczerze jak by Aple, lub jakieś distro Linuxa zwiększyło znacznie udział w rynku to mieli byśmy lepszego Windowsa. Konkurencja zawsze wpływa pozytywnie na rozwuj produktu, a jeśli konkurencji nie ma to wychodzi bubel pod nazwą Vista i karze się ludziom jeszcze za niego płacić.
Pozdrawiam i trzymajcie kciuki za Linuxa na jego rozwoju skorzystamy wszyscy.

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Styczeń 2009, 19:43:21 »
Podsumuję topic następująco...
Ubuntu jest typowo desktopową dystrybucją (takie jest główne założenie) która ma za zadanie stworzyć łatwy i alternatywny desktop dla systemów windows i mac os x...
tym podsumowaniem złamałem po pierwsze teze autora artukułu o tym że Mark będzie miał z kim walczyć na netbookach a po drugie o tym że jest fanem windows'a 7... polecam poogladać wywiady i poczytać dokumentację...
ale czego oczekiwać od trolla scoobiego który biega po portalach i jak dzieciak obraża sie gdy ktoś skrytykuje jego ukochany windows i pisze teksty typu "twój stary..."...
swoją drogą moim zdaniem niestety administracja portalu nie wzięła jednej rzeczy pod uwagę, że nie tylko użytkownicy windowsa interesują się tym co się dzieje w świecie oprogramowania i nie przewidzieli że user mac'a, bsd, linuxa, solarisa qnx'a itp też może być zainteresowany tym co produkuje microsoft.
Na moje oko portal twórzy grupa zatwardziałych i nieobiektywnych zwolenników systemu windows przez co temat systemów open source'owych jest tematem tabu (nawet w dziale offtopicowym) poza oczywiście topicami i wypowiedziami które szydzą z opensource lub urzytkowników korzystających z dobrodziejstw wolnego oprogramowania...
zgłosiłem obraźliwe posty do usunięcia wczoraj i dziś po raz drugi...
reakcji zero... ten portal nie powinien nazywać się serwisem informacyjnym lecz portalem fanów systemu windows...

Wracając do artykułu to wystarczy obejrzeć filmik dołączony do każdego distra aby zdać sobie sprawę że Mark nigdy nie nazwałby userów swojego produktu pozerami...
EOT :)
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2009, 19:54:37 wysłana przez gothmori »

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Styczeń 2009, 19:57:11 »
i dodajmy jeszcze dział o proszkach do prania, takie zainteresowania też mogą być na forum, nie wspominając o nałogowych cerowaczach skarpet ;D
TO jest forum o Windowsie 7, nawet nie o Viście czy XP to tym bardziej nie o Linuksie! Doceniam ludzi którzy się starają stworzyć godnego przeciwnika dla MS. I BARDZO DOBRZE, tylko weź przekonaj masy(czyli pewnie z 70% userów pc-tów) że Linux to też system i nie, nie pójdzie ci na nim Tibia i WoW, ten ci powie że jak nie ma WoWa to system jest do d...
Spotkałem się osobiście ze "znawcą": on mnie pyta jakiej "windy" używam, ja mu mówię że Linuksa to on mi na to że to pewnie ten nowy co po Viście miał wyjść Windows Linux. Za nic nie chciał do świadomości przyjąć że Linux to nie Windows ;D

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:05:03 »
Na moje oko portal twórzy grupa zatwardziałych i nieobiektywnych zwolenników systemu windows przez co temat systemów open source'owych jest tematem tabu (nawet w dziale offtopicowym) poza oczywiście topicami i wypowiedziami które szydzą z opensource lub urzytkowników korzystających z dobrodziejstw wolnego oprogramowania...
zgłosiłem obraźliwe posty do usunięcia wczoraj i dziś po raz drugi...
reakcji zero... ten portal nie powinien nazywać się serwisem informacyjnym lecz portalem fanów systemu windows..

A reakcja na forum Linxa jak by była? idz człowieku się ogarni bo pierdoły piszesz i tyle...zobacz jak początkujących użytkowników Linuxa traktują weterani...koniec tematu u tyle...

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:06:48 »
Linux to też system i nie, nie pójdzie ci na nim Tibia

To jest akurat gigantyczna zaleta tego systemu :P

Oczywiście nie mówimy nikomu o wine

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:17:56 »
Cytuj
Oczywiście nie mówimy nikomu o wine

Powiedzieć możemy, nie sądzę żeby "przeciętny XP-kowy Tibijczyk czy WoWijczyk"(nie chcę tu nikogo urazić, chodzi mi o bezmuzgi które po 22 godziny dziennie expią w tym samym miejscu, znam takiego jednego)nie da rady winka skonfigurować ;D

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:19:25 »
Windows Mobile zaczyna przegrywać na rynku urządzeń mobilnych, Aple "wykasza" go 2 modelami iPhone, do tego dołoży jeszcze Palm. Jestem pewiem że WM7 będzie "ohhh achhhh" bo inaczej oddadzą rynek mobilny, a to będzie bolało.
Na desktopy nie ma alternatywy dla Windows, bo gry pisane są na Dirext a nie OPNGL. Segment netboków jest do wzięcia, grać się na nich nie będzie. Tu liczyć się będzie szybkość i niezawodność. Windows poleci z przyzwyczajenia, jednak osobiście wolę kupić taniej bez OS, lub Linuxem. Oczywiście Linux nie jest jeszcze dostatecznie szybki, ale Alpha 9.04 na ext4 prezentuje się obiecująco. Niestety Aple nie chce tego rynku, ich polityka wyklucza sprzedaż systemu na inne niż ich własne urządzenia, a te z kolei należą do najdroższych...
Szczerze to przydał by się jeszcze jakiś gracz z innowacyjnym podejściem, coś na wzór sukcesu iPhone, jednak to pobożne życzenia.
Se7en wygląda obiecująco. Wystarczy przyspieszyć start i wyeliminować błędy.
Pozdrawiam

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:26:29 »
pionner ale ja nikogo nie chcę zachęcać do linuxa... tylko stwierdziłem fakt że artykuł to stek bzdur.. nie oczekuję od nikogo aby tworzył dział o linuxie xD to by było w tym miejscu nawet śmieszne ale obserwuję ten portal i to forum już długo, jest to jedno z wielu źródeł z których czerpię informacje na temat windowsa 7 którego byłem ciekaw...
Zauważyłem po prostu zamkniety temat w dziale offtopic... gdzie jak sama nazwa wskazuje rozmawia się na wiele tematów.
Uważam że ten cytat był kolejną śmieszną prowokacją ze strony scoobiego...

→gregor_y
"A reakcja na forum Linxa jak by była?"

skopiowałem tekst więc błędy to nie moja zasługa...
Patrząc na Twoją wypowiedź można dojść do wniosku że nie próbowałeś i nie widziałeś...
Wiesz? napisałem na swoim blogu notę o tym że forum czy portal może założyć każdy, ale nie każdy działa etycznie... napisałem o tym że niektórym odbija i myślą że jak mają swój kawałek serwera to moga publikować co chcą... no akurat tu nie ma nawet w 1/10000000 czegoś takiego jak w podanych 2 przykładach w tej nocie, zrekompensowanych próbą złamania hasła bloga (wiem że śmieszne ale noob nie wie gdzie udeżyć) i próbą włamu do komputera.. no i licznymi obelgami i wyszydzeniami... do czego zmierzam? jesli Jasiu jest zły i kopie dziewczynki po kostkach to Ty też masz tak robić?
Nie ręczę że na każdym linuxowym forum jest ok ale znam przypadki w których pisze się o windowsie np. forum ubuntu...
Zauważ że wielu poczatkujących (cZesto i zaawansowanych) użytkowników ma jeden i drugi system na dysku (np. ja) i często pojawiają się pytania typu jak odzyskać gruba po instalce windowsa... więc to nie może być tabu... a forum może założyć każdy i to w kilka minut...
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2009, 20:29:48 wysłana przez gothmori »

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:31:50 »
Cytuj
Szczerze to przydał by się jeszcze jakiś gracz z innowacyjnym podejściem
Żeby byli gracze, muszą być gry.
Znajdź mi Gears of War lub Unreal Tournament 3 na Linuxa to się przesiądę, bo jak sobie pomyślę o tych torturach z konfiguracją sterowników pod konsolą, a potem jeszcze męczarnie z WINE które i tak najnowszych gier nie obsłuży, to wolę wydać te 500 złotych na Windowsa, gdzie instalacja polega na klikaniu dalej, co jakiś czas(w Viście) potwierdzić UAC ;D

Piszesz o odzysku GRUBa, to wogóle możliwe? Bo zainstalowałem 7 i mam teraz 3 OSy: Mandriva 2009(linux), Vista i 7 przy czym do linuxa nie mam dostępu a windows nie widzi partycji linuxa ;(

Swoją drogą Microsoft powinien wreszcie dodać możliwość dodania innych OS niż tylko winda do menu wyboru systemu(nie pamiętam jaką to nosi nazwę)
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2009, 20:37:28 wysłana przez pionner »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:39:02 »

Znajdź mi Gears of War lub Unreal Tournament 3 na Linuxa to się przesiądę,

Bez urazy ale te gry są nudne...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:40:42 »
→pionner powtarzam, ja Cie nie zmuszam do linuxa xDD to nie jest miejsce na takie dyskusje.. z resztą napisałem w pierwszym poście... nie będę rozwodził się na temat działania linuxa w miejscu gdzie nie jest to porządane...

gruba można odzyskać ;] trwa to ja wiem... zależy jak szybko piszesz na klawiaturze ;] mi to zajęło ok minuty ;p a potem restart.. ;] przywracałem już gruba na wielu kompach ;] sam grub jest o tyle fajny że zbootujesz z niego każdy system poza merdaną wersją maca na pc ;] chociaż może i dało by się zmodyfikować gruba ;] ale bootloader jest na płycie i maca można bootować z płytki ;]

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:49:32 »
Polecam boot menegera zainstalować na jakimś starym pendrive. Bez pendrive botują się Windowsy i można je dowolnie reinstalować. Po zabootowania z pendriva i skonfigurowanym boot meneger-em startujemy dowolny OS. Odpadają problemy po reinstalacji czegokolwiek.
Polecam

Offline c!No

Odp: ;)
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:57:32 »
taki temat to tykająca bomba na forum gotowa na czystki, tak samo niebezpieczna jak temat co kupic konsole czy pc lub rozmowa o religi z moherem

twórca Ubuntu jak i twórcy innych systemów operacyjnych może i zerknęli na win7 by podpatrzeć pomysły i być może je rozwinąć, choć to ostatnie może byc sporym problemem bo wszystkie pomysły opatentowują a potem oskarżają sie kto kogo skopiował.

sam osobiscie pracuje na paru systemach od w98 xp vista w7 redhat winmobile android
każde ma coś w sobie co przydało by się w drugim

ale żeby od razu fanem pfffe, raczej przekręcona kolejność wyrazów Twórca Windows 7 fanem Ubuntu