TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem : Komunikat " Can not find VIA HD Codec "

Problem : Komunikat " Can not find VIA HD Codec "
« dnia: 14 Kwiecień 2011, 14:26:15 »
Problem jak w temacie : zainstalowałem Service Pack 1 do Windows 7 Pro 32- bitowy. Po instalacji pokazują mi się komunikaty w kolejności jak niżej :



...oraz , po "OK"  taki komunikat :
Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu


Ze strony  Producenta driverów ściągnąłem odpowiedni dla mojego komputera i wersji systemu sterownik .Podczas jego instalacji ( właściwie po  jej zakończeniu nieudanym ) pokazuje się komunikat taki :



Próbowałem wszystkiego , rezultat daje tylko przywrócenie systemu do punktu sprzed instalacji Service Pack'a 1 .
Dziwne jest to , że dźwięk i grafika są OK , wszystko chodzi . Zainstalowałem także Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu - efekt ten sam .Czy  ktoś już instalował Service Pack 1 dla Windows 7 i czy miał podobny przypadek ? Jeśli tak i poradził sobie z tym , proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2011, 21:54:59 wysłana przez Forthh »

Odp: Problem : Komunikat : Can not find VIA HD Codec
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2011, 16:28:08 »
Z tego co ja wiem ; to w windows na świeżo postawionym systemie trzeba najpierw poinstalować sterowniki a potem dopiero serwice packi  :-\
Na linuksie jest lepiej ; najpierw robi się upgrade systemu a dopiero potem instaluje sterowniki  :)

Windowsa 7 Pro mam od samego początku jego wyjścia - ma wszystkie uaktualnienia ( poza SP1 ) , sterowniki na bieżąco uaktualniane także ( nVidię prenumeruję ) . Od tej strony wszystko OK .
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2011, 17:01:35 wysłana przez Forthh »

Odp: Problem : Komunikat : Can not find VIA HD Codec
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj 2011, 08:44:48 »
Z tego co ja wiem ; to w windows na świeżo postawionym systemie trzeba najpierw poinstalować sterowniki a potem dopiero serwice packi  :-\
Na linuksie jest lepiej ; najpierw robi się upgrade systemu a dopiero potem instaluje sterowniki  :)

Windowsa 7 Pro mam od samego początku jego wyjścia - ma wszystkie uaktualnienia ( poza SP1 ) , sterowniki na bieżąco uaktualniane także ( nVidię prenumeruję ) . Od tej strony wszystko OK .

OK , rozumiem , jeśli piszemy o świeżo postawionym systemie . Ale przecież nie będę go instalował od nowa , jeśli przyjdzie SP 1 :D
A ja piszę o sytuacji , gdy system pracuje ( bez żadnych usterek - wszystkie uaktualnienia , nVidia także prenumerowana ) i przyszło to uaktualnienie . Zainstalowałem SP 1 - i j.w.

Także równolegle mam Minta Helenkę , teraz chcę sobie zafundować dziesiątkę. :) Pozdrawiam