TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Brak dostępu do sieci.

Brak dostępu do sieci.
« dnia: 17 Kwiecień 2011, 11:54:12 »
Witam wszystkich użytkowników forum. Wiem, że takie tematy już bywały, lecz nie mogą z nich wywnioskować żadnych pomocnych rad. Mianowicie mam problem z połączeniem się z internetem. Posiadam router Black Box (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) i wgranego na kompie stacjonarnym WIN 7. Gdy włączam PC-ta wyskakuje brak połączenia i oczywiście żółty trójkącik. Wchodzę w centrum zarządzania i widzę, że są 2 sieci: domowa, publiczna. Publicznej raczej nie było wcześniej ale nie wiem bo nie monitorowałem tego na bieżąco bo wszystko ładnie działało. Lapkiem na WiFi pięknie łapie internet, 2 lapkiem tak samo oraz trzecim i fonem, itp. Z tego co czytałem w necie to ponoć seveny mają problemy z tymi sieciami. Problem występuje już ze 2 tyg. ale teraz dopiero zaczęło mi to doskwierać. Myślałem, że to wina systemu (zainstalowany jest około 4 miesięcy i było wszystko git), zastanawiałem się na d reinstalem ale najpierw próbowałem czego innego: ruszałem kablem, przełączałem na inne wyjścia i raz poskutkowało ale nie wiem dla czego. Odłączyłem kabel, wyłączyłem kartę sieciową, podłączyłem kabel i włączyłem karte i to raz poskutkowało, potem lipa. Wczoraj odkryłem inny sposób: sieć domową zmieniłem na pracę i z powrotem na domową i wyskoczyla mi konfiguracja grupy domowej (co wcześniej było nie możliwe i teraz też jest niemożliwe z powodu jakiegoś błędu), skonfigurowałem ją i eureka działa. Wyłączyłem kompa i włączyłem pod wieczór patrzę a tutaj nie ma neta to ja zadowolony, że naprawiłem zmieniłem tylko na sieć praca i zaczął śmigać. Kompa później wyłączyłem. Włączam dziś rano - brak połączenia. No to ja swój sposób (teraz z PRACA na DOM ponieważ zostawiłem wczoraj na pracy) wprowadziłem w życie a tutaj joke, nie działa. Przełączam między DOM-PRACA PRACA-DOM i nic. Usunąłem gr. domową i chciałem stworzyć na nowo a tutaj taki oto błąd: "Grupę domową można utworzyć tylko w sieci domowej. Aby zmienić ustawienie lokalizacji sieci, otwórz Centrum sieci i udostępniania w Panelu sterowania.". Niby napisane po chłopsku ale gdy ustawiona jest sieć domowa tak jak nakazane jest w tym błędzie to i tak nie mogę jej utworzyć. Nie wiem jakim cudem udało mi się wczoraj utworzyć gr. domową (mogłem zapisać na kartce ;p).

Proszę o sensowne odpowiedzi, nie jestem może ekspertem w dziedzinie komputerów ale laikiem nie jestem także wiem ocb w tym temacie ;). Dzięki i pozdrawiam.

@EDIT: Chciałem jeszcze podkreślić, że chciałbym uniknąć formata ale myślę, że to i tak by nic nie dało, może na jakiś czas ale problem by raczej powrócił. Może znacie jakiś sposób na usunięcie istniejących sieci internetowych, jeżeli istnieje takowy to może by je usunąć i utworzyć nowe.

@EDIT2: Ewentualnie mogę zainstalować sobie Viste ultimate ale nie wiem czy wybór visty jest najlepszy ale może nie bd tak tracić internetu jak seven (tak jak pisałem, słyszałem, że mają z tym problemy)
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2011, 12:11:47 wysłana przez terrior95 »