TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czy warto zmienić k. graficzną

Czy warto zmienić k. graficzną
« dnia: 01 Kwiecień 2011, 02:40:17 »
Witam

Posiadam kompa o takich parametrach:
AMD Athlon II 640 3.0 GHz
DDR 3 4GB
HDD 1TB
GF 240 GT

i chciałbym wiedzieć, czy ta karta ogranicza procesor, jeżeli tak to na jaką trzeba by było zmienić aby wszystko chodziło na full. Co do waszych odpowiedzi, to proszę o wyrozumiałość, kasy jak zawsze mało :)

Karte mogę zmienić na ATI ale, jestem przyzwyczajony do nv i czy to stanowi jakiś większy problem przy zmianie??
Aha, grafę chciałbym zmienić na coś co pozwoli odpalać gry w FullHD, ta co prawda pozwala, ale nie wszędzie z zamierzonym efektem.....

Odp: Czy warto zmienić k. graficzną
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień 2011, 10:33:21 »
Masz Windows 7? Daj screena z indeksu wydajności systemu.


Odp: Czy warto zmienić k. graficzną
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2011, 11:11:30 »
Proponuje coś z niezłymi osiągami w rozsądnej cenie ;) GeForce GTS 450 1024MB DDR5
Mam identyczną kartę i wszystkie gry na pełnych detalach ;) np Crysis 2 i Assassin's Creed Brotherhood :)
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2011, 11:14:48 wysłana przez robert79513 »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Czy warto zmienić k. graficzną
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2011, 14:54:20 »
poniekąd ten athlon tez jest delikatnie zamulony, ale problem z wysokimi detalami w grach  jednak w tym przypadku wskazują jedynie na srednią wydajnosc gpu. Popieram propozycję roberta,aczkolwiek naciskam w tym przypadku cos z seri amd - roznica uzytkownika w dowolnym tłumaczeniu :)

Odp: Czy warto zmienić k. graficzną
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2011, 16:39:32 »
Dodam tylko że indeks wydajności tej karty wynosi 7.2 czyli pasuje ona pod ten procesor.

Odp: Czy warto zmienić k. graficzną
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwiecień 2011, 16:47:13 »
Hmm...
dzięki za odpowiedzi, ale:
- jak mam rozumieć to, że mój athlon jest zamulony?????
- ten GTS450 to chyba taki 9800GTX, GTS250 - dobrze rozumiem?
- co do radeonów to w ogóle nie znam się na tych kartach i ich oznaczeniu ( może jakaś pomoc )

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Czy warto zmienić k. graficzną
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Styczeń 2012, 14:11:13 »
Chyba pc potrzebny ci do grania bo do biura jest 10 x za mocny. Jak dla mnie zestaw super.
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Czy warto zmienić k. graficzną
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2012, 00:38:36 »
wg mnie procesor u Ciebie jest wystarczający, i przez jakiś czas (lub gdy wepchniesz do peceta coś pokroju 6870/7970) nie będzie on chamował Twojej karty graficznej. Twoja aktualna grafika jest rzeczywiście wiekowa i gts 450 bądź gtx550ti. Obie są wydajne, klasy średniej i bez porównania szybsze od gta250/9800. Radeonów nie doradzę Ci gdyż mam odrzucenie do tych grafik  :P