TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wyszukiwanie w IE9

Offline Luke

  • ****
  • 423
Wyszukiwanie w IE9
« dnia: 28 Marzec 2011, 16:29:01 »
W IE9 bardzo mi się podoba to, że niektóre skróty, do których przywykłem podczas korzystania z Google Chrome, istnieją również w IE9 (np. F6, aby przejść do paska adresu). Jednak w kewstii przeszukiwania sieci wciąż preferuję Google Chrome. A może są jakieś sposoby, skróty klawiszowe, które umożlwiałyby szybkie wyszukiwanie również w IE?

W Google Chrome działa to bardzo prosto i jest super szybkie. W polu adresu wpisuję pierwsze litery nazwy wyszukiwarki, np. "goo" i Google Chrome już wie, że chcę wyszukiwać w Google, albo "wiki" i wiadomo, że chcę przeszukiwać Wikipedię. Klikam wtedy klawisz TAB i pasek adresu zamienia sie w pole danej wyszukiwarki. Po prostu idealne rozwiązanie - wybieram wszykiwarkę bez użycia myszki.

Czy istnieje jakiś podobny mechanizm w IE? Chodzi o to, abym mógł dynamicznie zmieniać wyszukiwarkę bez konieczności klikania. W IE najpierw klikam w pasek adresu, wpisuję coś, żeby usunąć zaznaczony teskt, potem jadę myszką, żeby wybrać wyszukiwarkę, piszę dane hasło dalej i dopiero wtedy klikam Enter... Jak dla mnie - duża strata czasu w porównaniu do Google Chrome...  :-\

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Wyszukiwanie w IE9
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2011, 20:53:17 »
Sam sobie odpowiem: http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Internet-Explorer-keyboard-shortcuts

Ctrl + E, żeby wyszukiwać, potem Ctrl + strzałka w dół, żeby zmieniać wyszukiwarkę.