TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z drukarką HP LJ1320...

Problem z drukarką HP LJ1320...
« dnia: 27 Marzec 2011, 02:14:19 »
... to już trochę "stary" sprzęt, ale wciąż dobrze drukuje i za rozsądne pieniądze (w dodatku to wersja z dwoma podajnikami i dupleksem). Ale po zmianie komputera na działający pod W7 pojawił mi się problem ze sterownikiem do tej drukarki. W XP działała mi wersja PCL6, a pod W7 mam uniwersalny sterownik drukarki PCL5 i: nie mogę wybierać podajnika, z którego ma być pobrany papier do wydruku, nie mogę drukować dwustronnie (muszę ręcznie uruchomić wydruk naciskając przycisk na drukarce), a co najważniejsze nie mogę drukować w rozdzielczości 1200dpi, bo dostępną mam tylko 600dpi (!). Ostatnia rzecz chyba jest najmniej problematyczna, ale nie działa niezbędnik, który pozwalał na sprawdzenie tak banalnej rzeczy jak stan tonera... Czy da się uruchomić starszą wersję sterownika do tej drukarki - na płycie ma zapisane, że jest ona dla XP? Albo czy można w inny sposób "obejść" ten problem? Na stronie HP nie ma innego sterownika pod W7 niż w/w "uniwersalny" PCL5. Co zrobić? poza oczywiście pomysłem zakupu nowej drukarki ;))

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Problem z drukarką HP LJ1320...
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Marzec 2011, 17:16:32 »
Pro i Ultimate mają Tryb XP, więc w nim zainstaluj drukarkę. O jakie proste ;D
Nie myl z trybem zgodności, bo to co innego.

Odp: Problem z drukarką HP LJ1320...
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Marzec 2011, 17:28:47 »
No proste. Ale ja mam W7 Starter. A upgrad'ować mogę do HP :(
Dlatego proszę o jakiś inne rozwiązania / pomysły - nawet jeśli okażą się bardziej skoplikowane ;)