TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

stary laptop/ problemy po włączeniu muzyki/filmu = bluescreen

Witam wszystkich.

Otóż mam laptopa staruszka, Gericom Webboy

Specyfikacja:

Procesor PIII 1.0GHZ
Ramu 256
Dysk 30GB
Odtwarzacz DVD
grafika SIS 630 (pamięć współdzielona z ramami)
karta dzwiekowa SIS 7018 (zintegrowana)

Postanowiłem zainstalowac na powyższym cudzie Windows 7. Wszystko bezproblemowo sie zainstalowało ale pojawił sie problem.

Obecnie używam AIMPa. Po uruchomieniu jakiejś piosenki wszystko jest ok, ale minie okolo 2 minuty i bluescreen (zrzut pamięci) i restart ;/ Nie wiem czym to jest spowodowane, może złe sterowniki? Jeśli ktoś znalazłby akurat pod Windows 7 to bardzo prosze o link bo kopie w google od 10 rano i nic.

Druga sprawa. myslalem ze cos nie tak z odtwarzaczem wiec wlaczylem Youtube uzywajac google chrome. no i to samo, minelo ok. minuty filmu i znowu bluescreen. O co tu chodzi? ;/


Dodam iż systemowe dźwięki pracują prawidłowo, tzn normalnie mam ustawiony motyw dźwięku windows 7 i prawidłowo go cały czas odtwarza. Jakieś sugestie? Bardzo proszę o pomoc, najbardziej zalezy mi na muzyce... z góry dziękuję :)

Odp: stary laptop/ problemy po włączeniu muzyki/filmu = bluescreen
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień 2011, 10:28:14 »
Może za mało RAMU
Ile bitowy system?
Jeżeli x32 do systemu Windows 7 potrzebny jest 1GB Ramu
Jeżeli x64 2GB Ramu

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: stary laptop/ problemy po włączeniu muzyki/filmu = bluescreen
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwiecień 2011, 13:17:05 »
człowieku, pentium 3 i 64 bity???? Za mało ramu??? to nie daje takich objawów. Sprawdź jak mocno się grzeje spód lapka i temp w biosie. Możesz luknąć też czy wentylator działa. Poza tym sprawdź dysk pod kątem badsectorów