TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z kablem EURO > S-video.

Rokubungi

Problem z kablem EURO > S-video.
« dnia: 19 Marzec 2011, 21:28:50 »
Witam.
Mam problem z kablem EURO – S-video. Otóż próbowałem połączyć nim tuner sat. z drugim tunerem w kompie, a innym razem tuner sat. z odbiornikiem TV (CRT) przez przejściówkę w druga stronę- tzn. S-video – EURO. W jednym i w drugim przypadku nie było obrazu, a jedynie dźwięk. Ale z tego, co wiem złącze S-video przesyła właśnie tylko obraz [czy się mylę?]. Sprawdzałem też ilość pinów po obu końcach kabla- są wszystkie w obu wtykach. Wygląda na to, że jest coś nie tak z tym kablem, ale jak na razie nie udało mi się kupić drugiego. A może ktoś widzi inne przyczyny takiej sytuacji?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z kablem EURO > S-video.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2011, 22:09:21 »
na 100  procent musisz zamienic kabelki w wejsci euro - ale jak to nie pamietam - poszukaj na elektroda.pl

Rokubungi

Odp: Problem z kablem EURO > S-video.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marzec 2011, 19:16:36 »
Pisalem juz na Elektrodzie- dostalem kilka odpowiedzi. Sprawdzalem wtyczke SCART porownujac ze schematami: tam jest dobrze. Chyba zle polaczone jest we wtyku S-VHS, bo co moglo by byc innego jeszcze.? Ale nie mam dobrych narzedzi, zeby rozwalic koncowke S-video, a potem jeszcze ja zlozyc.  :-\

Odp: Problem z kablem EURO > S-video.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2011, 20:27:10 »
Ja u siebie kiedyś miałem podłączony PC do tv-out i musiałem lutować... kabelki odpowiedzialne za video mam podłaczone na piny:(2-czerwony , 4-czarny, i 6 biały) i działa na 100% testowany na kablu kupionym z mediamarktu z przełącznikiem fbas/s s-video

Rokubungi

Odp: Problem z kablem EURO > S-video.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2011, 01:31:10 »
Ja u siebie kiedyś miałem podłączony PC do tv-out i musiałem lutować... kabelki odpowiedzialne za video mam podłaczone na piny:(2-czerwony , 4-czarny, i 6 biały) i działa na 100% testowany na kablu kupionym z mediamarktu z przełącznikiem fbas/s s-video
Moglbys dokladniej to opisac? Te piny to w SCART czy w S-VHS? Poza tym to miales wyjscie z kompa na TV czy o co chodzi wlasciwie?

Odp: Problem z kablem EURO > S-video.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Marzec 2011, 21:37:53 »
o ten kabelek http://www.hama.pl/portal/articleId*91397/picType*str/action*2599?picURL=%2Fbilder%2F00041%2Fstr%2F00041982str.jpg#picture
Aby mi poprawnie działało musiałem przylutować te kabelki od video w miejsce tych pinów o których pisałem i działa niezawodnie ;-) Na orginalnie polutowanym kablu miałem problemy (obraz czarnobiały itp) i działało tylko na xp
Z momentem przylutowania kabli problem zniknął ;D
Co do wyjścia z kompa to ten kabelek podłączałem pod s-video na karcie graficznej...
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2011, 22:30:37 wysłana przez jasiorr »