TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

co to za licencje te ESD

co to za licencje te ESD
« dnia: 27 Luty 2011, 11:07:44 »
witam, znalazłem kilka aukcji gdzie można bardzo tanio zakupić klucz, lecz nie wiem właśnie dlaczego tak tanio, czy ktoś mógłby wytłumaczyć o co w tym chodzi ?

Offline 69218

Odp: co to za licencje te ESD
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty 2011, 11:20:38 »
Klucze wyłudzone z programu microsoft bizspark, po czasie zostaną zablokowane, nie ma to nic wspólnego z esd.

Odp: co to za licencje te ESD
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2011, 21:45:41 »
ESD to Electronic Software Distribution, ale mam pewność, że w praktyce są to lewe klucze. Idea jest szczytna: soft bez pudełek z samym kluczem, ale praktyka jest już gorsza. Wydaje mi się, że z czasem ESD się spopularyzuje, bo pudełka też są podrabiane a poza tym ESD obniża koszty, chroni środowisko naturalne itp. Jednak warunkiem legalności ESD będzie faktura potwierdzająca nabycie softu. Na razie radzę uważać mimo zalet takiej dystrybucji. Bardzo niska cena kluczyków i brak faktur VAT wszystko wyjaśnia. Podsumowując ESD musi się ucywilizować aby stać się w pełni budzącym zaufanie kanałem dystrybucji. Póki co brak nośnika z Windowsem jest dopuszczalny jedynie w przypadku nowych komputerów (zwłaszcza laptopów i netbooków). Taki system wymaga zrobienia samodzielnych płyt z backupem a o jego legalności świadczy faktura. Legalne kluczyki ESD mogą pochodzić tylko od firm i na pewno nie są aż tak znacznie tańsze od pudełkowych.
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1