TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

system na dysku zewnętrznym

system na dysku zewnętrznym
« dnia: 17 Listopad 2010, 11:17:14 »
Witam serdecznie!

Chciałbym nieśmiało zapytać o możliwość jak w tytule lecz zanim przedstawię pomysł chciałbym przedstawić przyczynę.

jestem posiadaczem dość drogiego skanera, który niestety nie pracuje na windows 7 home premium. Za to bez najmniejszych problemów działa na XPeku.
Co prawda "7" umożliwia korzystanie z XP mode, ale do tego celu zakupić trzeba wyższą wersję widy lub upgreade, a i efekt nie jest pewny. To są koszty od 600 do 700 złotych. Tak więc sobie wymyśliłem aby za te pieniądze zakupić dobry dysk zewnętrzny i zainstalować na nim XP. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskał bym nową przestrzeń na dysku i nowy system, który byłby używany w miarę potrzeby.
znalazłem w necie instrukcję jak to zrobić. Lecz nie wiem czy to wszystko. czy przypadkiem nie należało by wykonać specjalnego formatowania dysku tak, aby był bootowalny?
To już wszystko czy potrzebne będzie coś jeszcze?
proszę o poradę.

Odp: system na dysku zewnętrznym
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień 2011, 20:41:10 »
Witam serdecznie!

Chciałbym nieśmiało zapytać o możliwość jak w tytule lecz zanim przedstawię pomysł chciałbym przedstawić przyczynę.

jestem posiadaczem dość drogiego skanera, który niestety nie pracuje na windows 7 home premium. Za to bez najmniejszych problemów działa na XPeku.
Co prawda "7" umożliwia korzystanie z XP mode, ale do tego celu zakupić trzeba wyższą wersję widy lub upgreade, a i efekt nie jest pewny. To są koszty od 600 do 700 złotych. Tak więc sobie wymyśliłem aby za te pieniądze zakupić dobry dysk zewnętrzny i zainstalować na nim XP. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskał bym nową przestrzeń na dysku i nowy system, który byłby używany w miarę potrzeby.
znalazłem w necie instrukcję jak to zrobić. Lecz nie wiem czy to wszystko. czy przypadkiem nie należało by wykonać specjalnego formatowania dysku tak, aby był bootowalny?
To już wszystko czy potrzebne będzie coś jeszcze?
proszę o poradę.

Witaj,niestety zainstalowanie systemu na dysku zewnętrznym nie będzie chyba działać ponieważ system potrzebuje normalnego dysku. Nie jestem pewien spróbuj może się uda