TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z odbiorem DVB-T przez WMC.

Rokubungi

Problem z odbiorem DVB-T przez WMC.
« dnia: 16 Marzec 2011, 00:38:01 »
Witam.
Czy ktoś orientuje się, jak jest z naziemną telewizją cyfrową? Konkretnie chodzi mi o siłę sygnału i możliwość oglądania za pomocą Windows Media Center. Otóż WMC znajduje kanały, ale przy próbie ich oglądania pokazuje przez chwile szary ekran, po czym komunikat o słabym sygnale lub braku tunera. Inaczej jest w Aver TV: tu właściwie wszystko jest w porządku, poza jedynie dość częstym „zacinaniem się” obrazu (to chyba z winy wolnego procesora). Ale czemu MCE wcale nie daje rady „oglądać”? Przy czym MCE nie pokazuje wcale siły sygnału, ani taka opcja nie pojawia się w ustawieniach (sprawdzanie siły sygnału), a z tego, co wiem powinna pojawić się taka opcja w WMC, gdy używany jest tuner DVB-T. Natomiast Aver TV pokazuje moc sygnału około 45-50%. Czy to zbyt mało do prawidłowego, dobrego odbioru?