TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Styczeń 2009, 02:33:18 »
niby tak ale na 128 nie da sie działać...
robilem test..
najpierw na 256 (normalnie mam ustawione na 512), potem 128 i 64... przy 256 było już kiepsko... na 512 po miesiacu zabawy jest już lipnie ;/ choć ten build nie był prędki od początku ;/ 6801 na początku pzotywnie mnie zaskoczył a potem zwolnił, w 7000 niezbyt lekko było od początku ;/ 6956 szybko instalował programy i w sumie też nie był taki mulasty jak 7000

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Styczeń 2009, 03:10:33 »
chcesz screen z xp?
pisałem że to tylko prospekt...
tam już będą konkrety ;p

_________________________

są błedy ;p na screenie 4 ;]

Wg. Mnie (aby być obiektywnym) jedyną wadą rejestru jest słaba ochrona newralgicznych kluczy. Aby roznieść windows-a wystarczy coś takiego:

Cytuj
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
@="exefiless"
"Content Type"="application/x-msdownload"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe\PersistentHandler]
@="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}"

Wklej to do pliku tekstowego z rozszerzeniem .reg i wyeksportuj do rejestru 2 klikiem.

Co do zalet to nadawanie stałych wartości reprezentacji danych.
tzn że jak utworzysz wpis typu liczbowego to nie zapiszesz do niego danej typu "string" czy innej.
W linuxie pliki konfiguracyjne podobne są do starych plików .ini
Tak że dany ten sam wpis może reprezentować różne typy danych. Jeden program wpakuje pod niego liczbę inny może wpakować ciąg znaków.
A potem wyobraź sobie co się stanie jeżeli program pod danym wpisem będzie oczekiwać liczby a odczyta i będzie próbował wpakować do zmiennej INT jakiś ciąg znaków który został tam wpisany przez przypadek - w rejestrze to nie przejdzie.
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Styczeń 2009, 18:40:24 »

W linuxie pliki konfiguracyjne podobne są do starych plików .ini
Tak że dany ten sam wpis może reprezentować różne typy danych. Jeden program wpakuje pod niego liczbę inny może wpakować ciąg znaków.
A potem wyobraź sobie co się stanie jeżeli program pod danym wpisem będzie oczekiwać liczby a odczyta i będzie próbował wpakować do zmiennej INT jakiś ciąg znaków który został tam wpisany przez przypadek - w rejestrze to nie przejdzie.

nie prawda... xD przecież napisalem ;p zajrzyj do katalogu ;] pliki mają różną postać ;]
każdy zbiór wpisów to katalog, jeden katalog odpowiada jakiemuś jednemu programowi... :) żaden innny program nie wpakuje nic innego ;p a przypuszczając że wpisy w jednym z katalogów będą skopane to po prostu albo program będzie działał źle albo się nie uruchomi ;p w windowsie owszem jedno na drugie ma wpływ ale w linuxie już nie ;p
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2009, 18:47:08 wysłana przez gothmori »