TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Licencja en(us)

Offline 69218

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Luty 2011, 04:32:51 »
Kupiłeś chińską podróbkę.

Krąży tego mnóstwo na ebay.

Cały wałek polega na tym, że ludzie zakładają lewe konta aby dostać się do microsoft bizspark. Mając dostęp do microsoft bizspark możesz jako admin tworzyć konta do microsoft developer network (msdn), jedno konto msdn = 10kluczy per produkt. Kiedyś sprzedawało się klucze po kilkanaście dolarów i było super, obecnie tworzą podróbki i pakują tam te klucze. M$ zamyka konta z powodu fraudu i klucze wpadają na blacklistę.

To samo czeka wszystkie te osoby które kupiły sam klucz na alledrogo :)
Dla sprzedawców liczy się szybki zysk a nie to, czy po 2miesiącach twój klucz będzie działać, więc taki zakup to strata kasy.

Jak rozpoznać, że to klucz z msdn'u?

Raport z mgadiag'a i patrzymy na pid:

http://social.microsoft.com/Forums/eu/genuinewindows7/thread/a2444f34-0aff-4f29-a8ac-67e28b0c0285

Ewentualnie nowy post na w.w forum i raport mgadiag'a, babka z nikiem darin smith pracuje w m$ i ma wgląd do bazy.

Na forum m$ jest tego mnóstwo. Najnowszy post:

http://social.microsoft.com/Forums/eu/genuinewindows7/thread/da60bbfc-d698-4bd3-b78b-7bf5cdf0028d
Gość kupił na ebay nówkę, dostał klucz msdn.

VIdeo jak taka kopia wygląda: http://www.youtube.com/watch?v=hzqNNiOM0cs
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2011, 04:41:13 wysłana przez 69218 »

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Luty 2011, 09:22:06 »
Ja jakiś chyba rok temu kupiłem windowsa 7 na allegro od firmy balta i wszystko jest ok polecam:D
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Luty 2011, 11:42:24 »
Dostać się do BizSpark to już nie taka łatwa rzecz kochani....
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline 69218

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Luty 2011, 12:13:55 »
Jak nie bizspark to inne programy partnerskie. Ew. idą po całości i wykupują subskrypcję - wystarczy spojrzeć co się dzieje z gift cardami do itunes'a czy ostatnio popularnymi kontami silver do xbox live z nabitymi punktami, to wszystko to fraud i jest zakładane na kradzione karty kredytowe.

Na forum microsoftu co chwila ktoś postuje mgadiaga i odpowiedź pracowników m$ to 'not-for-resale msdn key'

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Luty 2011, 12:29:13 »
No ale co to za różnica czy masz klucz MSDN nie posiadając subskrypcji czy system aktywowany Aktywatorem? W obu przypadkach jest to nielegalne czy tam niezgodne z licencją.

Nie masz wykupionej subskrypcji albo nalepki z kluczem? Masz piracką kopię i tyle :)

Poza tym klucz z MSDN pomimo tego że można nim aktywować system na czas nieokreślony - jest licencyjnie ważny tylko na okres posiadania ważnej subskrypcji. Taki system na takim kluczu posiada też pewne ograniczenia co do możliwości jego wykorzystania w domu.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2011, 12:32:24 wysłana przez sCooBy^ »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Luty 2011, 12:45:35 »
Jeszcze jeśli aktywujesz aktywatorem to nie zablokują klucza bo będzie uniwersalny
a taki z msdn może zostać zablokowany:P
Ja miałem 2 klucze z msdnu do xp teraz już są zablokowane:P
mi już nie były potrzebne:)
Bo mam 2 legalne 7:D
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Luty 2011, 16:34:09 »
VIdeo jak taka kopia wygląda: http://www.youtube.com/watch?v=hzqNNiOM0cs
I wszystko na temat...
Nie bardzo wiem o co chodzi jeżeli chodzi o label z sn produktu ale w 100% jestem pewien, że płytki są pirackie...
a typ o dziwo odpowiedział mi na maila i uparcie twierdzi ze system jest oryginał...
Oto co mi napisał:
,,Produkt jest oryginalny potwierdza to chociaż fakt  że po wpisaniu klucz
system się aktywował i zarejestrował, jak by był fałszywy to by się tak
nie stało, nie wiem co znaczy MSDN  ale nie zmienia to faktu że klucz
jest oryginalny. Dlaczego pakiet był bez foli nie wiem czasem takie
dostaję, ja ich nie sprawdzałem może są sprawdzane fabrycznie."
Heh... zwraca kasę a przynajmniej będe się starał zeby zwrócił po dobroci jak nie to chyba pozostaje allegro+ policja...

Offline 69218

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Luty 2011, 20:31:24 »
Pisz/dzwoń do m$, w stanach pomagają w takich sprawach, współpracują z policją i jak podasz namiary na takiego gościa oddając im to co dostałeś, dostajesz nową licencję.

Jak nie zadziała, to chociaż ich poinformuj jak to wygląda, kto sprzedaje itp.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2011, 20:33:08 wysłana przez 69218 »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Luty 2011, 21:20:29 »
Pisz/dzwoń do m$, w stanach pomagają w takich sprawach, współpracują z policją i jak podasz namiary na takiego gościa oddając im to co dostałeś, dostajesz nową licencję.

Jak nie zadziała, to chociaż ich poinformuj jak to wygląda, kto sprzedaje itp.

nie tylko w stanach takie wsparcie - to normalna rzecz powinna byc - ale coz w Polsce jednak mamy pijawki na takie sprawy

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Luty 2011, 22:09:20 »
Pisz/dzwoń do m$, w stanach pomagają w takich sprawach, współpracują z policją i jak podasz namiary na takiego gościa oddając im to co dostałeś, dostajesz nową licencję.

Jak nie zadziała, to chociaż ich poinformuj jak to wygląda, kto sprzedaje itp.

nie tylko w stanach takie wsparcie - to normalna rzecz powinna byc - ale coz w Polsce jednak mamy pijawki na takie sprawy
Jakoś nie chce mi się wierzyć ... nie było by aż tak pięknie ... jak gościowi napisałem o tym filmiku i że mam już 100% pewność, że to pirat to napisał... heh :
Gdzie Pan zauważył różnice które by potwierdzały że to nie jest
oryginalny produkt windows, poza wiadomością że klucze są od MSDN
Rozbroiło mnie to ,,poza wiadomośćią, że klucze są od MSDN
Czyż nie to jest najważniejsze ... bez klucza i akceptacji ms nie ma co liczyć na legalny system.

Do, którego ms się zgłosić polskiego czy angielskiego ? System pochodzi z USA więc chyba lepiej tam ;p
Bo po odpowiedziach pani z PL MS niby poinformowała mnie ze mam lewe oprogramowanie... ze klucz pochodzi od msdn ale nie napisała czy jest lewy czy tylko miała na myśli, że nie powinienem go mieć bo jestem klientem detalicznym a on jest dla msdn i jest legalny ...

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Luty 2011, 21:17:07 »
Sorry za post pod postem ale mam nową informację odnoszącą się do tematu ... a nie jestem pewien czy modyfikacja daje informacje innym użytkownikom o nowym poście...
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pańskie zapytanie informujemy, iż niestety posiadane przez Pana oprogramowanie nie jest oryginalne, a dostarczone do niego klucze były dedykowane dla  użytkowników MSDN a nie dla pakietów detalicznych.
Dlatego niestety podtrzymujemy odpowiedź przesłaną do Pana przez Centrum Obsługi Klienta Microsoft sugerującą udanie się do sprzedawcy i zgłoszenie reklamacji.
Dodatkowe informacje związane z legalnością oprogramowania (np. porównanie opakowania, płyty instalacyjnej oraz certyfikatu COA), które mogą być pomocne w kontakcie ze sprzedawcą dostępne są na witrynie:
http://www.microsoft.com/howtotell/default.aspx?displaylang=en-gb
Produkt był aktywowany 4 razy na różnych konfiguracjach sprzętowych po raz pierwszy w styczniu tego roku.
I to miał być nowy klucz ? A typ mi jeszcze proponuje jako rozwiązanie sytuacji, że otworzy inne nowe pudełko i da mi inny nowy klucz heh,
Więc nie ma szans na inne rozwiązanie jak tylko i wyłącznie zwrot pieniędzy  ::)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Luty 2011, 21:24:18 »
dokladnie - i o to sie domagaj od pajaca - cisnij go ile sie da - wie co sprzedal

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Luty 2011, 01:23:10 »
Juz ma konto zawieszone na Allegro.

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Luty 2011, 09:18:08 »
To fajnie:)
to sam teraz mu daj negatywa do kolekcji i tak ci nie odda:D
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D