TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Licencja en(us)

Licencja en(us)
« dnia: 11 Luty 2011, 19:07:05 »
Witam.
Zakupiłem za dobre pieniądze 7demkę.
Ale nie ma róży bez kolcy... oczywiście w angielskiej wersji językowej.
Po zainstalowaniu pakietu językowego delikatnie się zawiodłem jakością polonizacji.
I teraz pytanie do was moi drodzy experci...
Aktywował ktoś w pełni Polską wersję systemu kluczem pochodzącym z USA oczywiście do wersji angielskiej (ultimate Box)
W ogóle da radę aktywować tym kluczem ? Jeżeli da a MS się kapnie czy mogą mi zablokować klucz ? Jak to jest w praktyce...
ps.
MS mi odpisał ze nie można używać tego klucza do wersji pl ale mam wrażenie, że pani chciała się mnie szybko pozbyć ;p
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2011, 17:07:18 wysłana przez jasiorr »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2011, 19:18:13 »
Nie można w HP i Pro, a w Ultimate można, bo dla tej wersji są oficjalnie dostępne pakiety językowe w WU.
Inaczej zaprzeczają sobie samym :D Oczywiście chodzi tylko o zgodność z licencją, bo fizyczna aktywacja jest zawsze wykonalna, w najgorszym wypadku przez konsultanta.

Klucz to ci dopiero zablokują, jak puścisz go w internet i setki milionów ludzi na nim aktywuje system ;D
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2011, 19:25:42 wysłana przez Madzia »

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2011, 20:50:06 »
Nie można w HP i Pro, a w Ultimate można, bo dla tej wersji są oficjalnie dostępne pakiety językowe w WU.
Inaczej zaprzeczają sobie samym :D Oczywiście chodzi tylko o zgodność z licencją, bo fizyczna aktywacja jest zawsze wykonalna, w najgorszym wypadku przez konsultanta.

Klucz to ci dopiero zablokują, jak puścisz go w internet i setki milionów ludzi na nim aktywuje system ;D
No wiem, że tak jest ale Pani która miała przyjemność ze mną korespondować mailowo uparcie twierdziła, że nie lecz nie ,,pomachała palcem" co bym tego nie robił... bo mi klucz zablokują itp...
Zresztą to jest chore, zakupiłem jedną z najdroższych pakietów systemu, nie dość że badziewnie spolszczyli to jeszcze bronią takiego małego udogodnienia.
Jak by to komu jakaś różnice robiło...  :-\
No nic chyba masz racje spróbuje na polskiej wersji zobaczymy czy się przyczepią  ::)
dzieki za odp.

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2011, 21:55:45 »
W ultimate masz w windows update języki do wyboru do pobrania:P
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2011, 17:03:52 »
W ultimate masz w windows update języki do wyboru do pobrania:P
Ale nie ma róży bez kolcy... oczywiście w angielskiej wersji językowej
Po zainstalowaniu pakietu językowego delikatnie się zawiodłem jakością polonizacji.
czytanie ze zrozumieniem się kłania ,,:P"
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2011, 17:07:40 wysłana przez jasiorr »

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Luty 2011, 18:21:25 »
Kup lub pobierz płytkę z W7 ultimate pl i zainstaluj:P
Może w opcjach regionalnych nie zaznaczyłeś tam paru rzeczy
dlatego masz lipne spolszczenie nie w pełni
ja tak miałem na eng viscie ultimate z wgranym pl
wystarczy tam zrobić i ma się normalnie
wszystko pl tak jak w oryginale
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Luty 2011, 22:10:02 »
Kup lub pobierz płytkę z W7 ultimate pl i zainstaluj:P
To nie problem... problem jest czy MS nie będzie się pluł jak będą widzieć, że korzystam z wersji oryginalnie polskiej jak mam klucz do wersji eng.( na pewno są jakieś nr seryjne czy  identyfikatory systemowe które to zdradzą)
W mailu od pomocy technicznej napisano mi że nie mogę używać do wersji pl mojego klucza
Może w opcjach regionalnych nie zaznaczyłeś tam paru rzeczy
dlatego masz lipne spolszczenie nie w pełni
Zapewniam Cie, że wszystko ustawiłem:
format daty, lokalizacje dodałem klawiaturę polską no i oczywiście sam język.
System jest w pl ale np takie, pierdoły jak foldery itp pozostaje nie zmienione...
Co do folderów to może nie mam prawa się czepiać ale chociaż mogli by porządnie przetłumaczyć np:
trwa wyłączanie komputera a mi wyświetla windows is shoting down.
To samo w opcjach rozruchu systemu (tryb awaryjny itp- menu biosowe)wszystko po ang.
Głębszych bugów nie szukałem w języku bo mi się nie chce ale tak czy siak płaci się za tą wersje Windowsa kosmiczne pieniądze jak na polskie warunki to chociaż mogli by się bardziej postarać...
Ewentualnie mogli by oficjalnie w wersji Ultimate pozwolić korzystać z takiej wersji instalacyjnej jaką się chce...
To mnie właśnie irytuje, może jestem przewrażliwiony ale ,,diabeł tkwi w szczególe"
ja tak miałem na eng viscie ultimate z wgranym pl
wystarczy tam zrobić i ma się normalnie
wszystko pl tak jak w oryginale
Nie porównuj 2 innych systemów w jednym mogli się postarać bardziej w innym mniej  ::)

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Luty 2011, 22:30:23 »
a w menu w zakładce administracyjne w opcjach kopiuj ustawienia zaznaczyłeś 2 ptaszki bez skojarzeń:P
i wziełeś ok:)
u mnie jak tego nie zrobiłem nie wszystko było spolszczone;d
Jak to zrobisz to będziesz miał wszystko i pewnie to będzie twoje rozwiązanie problemu:P
W Viscie eng wlasnie tak zrobiłem :P
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2011, 22:32:36 wysłana przez pakierhakierxd »
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Luty 2011, 23:44:03 »
trwa wyłączanie komputera a mi wyświetla windows is shoting down.
To samo w opcjach rozruchu systemu (tryb awaryjny itp- menu biosowe)wszystko po ang.
To nie są żadne błędy, to jest przetłumaczone, tylko przy ustawianiu języka pyta też czy ma to włączyć i się zaznacza wtedy.

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Luty 2011, 17:01:24 »
trwa wyłączanie komputera a mi wyświetla windows is shoting down.
To samo w opcjach rozruchu systemu (tryb awaryjny itp- menu biosowe)wszystko po ang.
To nie są żadne błędy, to jest przetłumaczone, tylko przy ustawianiu języka pyta też czy ma to włączyć i się zaznacza wtedy.
O nic się nie pyta  :P Oznajmia tylko ze wymagane jest wylogowanie
a w menu w zakładce administracyjne w opcjach kopiuj ustawienia zaznaczyłeś 2 ptaszki bez skojarzeń:P
i wziełeś ok:)
u mnie jak tego nie zrobiłem nie wszystko było spolszczone;d
Jak to zrobisz to będziesz miał wszystko i pewnie to będzie twoje rozwiązanie problemu:P
W Viscie eng wlasnie tak zrobiłem :P
I tu był pies pogrzebany... dzięki zwracam Honor !! Wszystko już w PL, jestem usatysfakcjonowany...
dzięki wszystkim za wspólną dyskusję  ;D

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Luty 2011, 23:10:22 »
Tzn. nie pyta, tylko na dole jest opcja czy ma wlaczyc po polsku ekran startowy. Juz dokladnie nie pamietam, bo jak byly jeszcze wersje testowe po angielsku, to wlasnie instalowalismy polski oddzielnie.

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Luty 2011, 00:01:13 »
No to się teraz ładny burdelllo zrobił...Już objaśniam...
Tak jak wspomniałem wcześniej zakupiłem 7demkę po dobrych pieniądzach...(allegro)
Sprzedawca zachwalał nówki sztuki nie otworzone nie aktywowane itp...
Gdy przyszła paczka było nieprzyjemne rozczarowanie...
Dla zainteresowanych link : http://allegro.pl/microsoft-windows-7-ultimate-box-i1435670130.html
A dla bardziej leniwych oto co pisał sprzedający:
Specyfikacja
-Nowy nie aktywowany i nie rejestrowany
-Oryginalnie zafoliowany
Wersja En z pełnym polskim pakietem językowym
Zawartość:
- 2 nośniki DVD z wersjami 32 oraz 64 bit
- broszurki
- klucz produktu ( Licencja typu BOX )
- pudełko z certyfikatem,
A okazało się że:
Oryginalnie zafoliowany...hmm ja tam żadnych folii nie widziałem, było poprostu włożone pudełko w tekturkę windows7 i naklejka z boku na łuku... powiedzmy ze to była plomba sprzedawcy.
Pudełko widać, że było otwierane- pozrywane plastikowe łączenia w pudełku itp:
No to sobie myślę na nowe to mi nie wygląda.
Od razu mail do MS o to czy mogę zainstalować na en kluczu pl wersje i w kolejnych mailach napisałem im klucz i dałem do sprawdzenia czy klucz jest chociaż nowy, nie używany i czy w wersji box tak jak to pisał typ.
Po dniu oczekiwania przyszła zwalająca z nóg odpowiedź  :-\ :
Szanowny Panie
Dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Microsoft.
W odpowiedzi na Pańskie zapytanie informujemy, iż niestety posiadane przez Pana oprogramowanie nie jest oryginalne, a dostarczone do niego klucze były dedykowane dla  użytkowników MSDN a nie dla pakietów detalicznych.

Co teraz mam gościowi zwrócić go ? Mam się z nim sądzić. ? Są jakieś szanse ?
Na szczęście nie wystawiam pochopnie komentarzy wiec tu jest sprawa otwarta...
Co teraz MS z tym może zrobić?
Nie napisała nic odnośnie dalszego postępowania czy mam odinstalować go i oddać tam skąd go kupiłem...
Co o tym sądzicie ?
Póki co aktywacja jest ok wszystkie aktualizacje idą ... czekać ?
Olać typa + negatyw ?
 :( :( :( :(
ps... proszę oszczędźcie mi komentów typu tak to jest jak się kupuje nie wiadomo skąd masz nauczkę ... no mam ale co teraz ?
 

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Luty 2011, 00:12:42 »
Wiesz taka niska cena dałeś się skusić ...
Możesz spytać się czy możesz zwrocić on pewnie odpowie że nie
gdyby to była firma to by było lepiej ...
Jedyny sposób jeśli się nie zgodzi
to otwarcie sporu na allegro+program ochrony kupujących+policja
ale takie sprawy długo trwają:(

Ale to nie może być msdn ponieważ jak by był msdn to ani pudełka by nie dał ani oryginalnej płyty i klucza
tam tylko kluczyk dostajesz i kartkę do wydrukowania sobie jako dowód ;p
Myślę że system jest legalny ale z zagranicy tam o wiele taniej sprzedają i ludzie w taki sposób zarabiają;p
Pogadaj z gościem

Cytat z aukcji

Ponadto istnieje możliwość
zwrotu towaru w ciągu
ustawowych 7 dni bez podania
przyczyny. W takim wypadku
produkt nie powinien nosić
śladów użytkowania
(nie naruszone plomby
gwarancyjne).
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2011, 00:15:45 wysłana przez pakierhakierxd »
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Luty 2011, 00:20:36 »
Na zdjęciach widać zafoliowanie itp, ową żółtą plombę, niestety w rzeczywistości wygląda to inaczej... nie wiem co robić prześpię się z problemem może wypoczęty coś postanowię  :-\
edit:
No właśnie plomba jest naruszona... heh
edit2
typ sprzedał kilka sztuk i dostał 2 negatywy
Produkt nie oryginalny, klucz aktywowany kilkukrotnie przez kilka różnych osób. Sprawa zgłoszona do Allegro!+ policja
to chyba już wiem co zrobić,,,
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2011, 00:25:20 wysłana przez jasiorr »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Licencja en(us)
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Luty 2011, 00:26:25 »
Po prostu cie wykiwał.
Było najpierw czytać negatywy http://allegro.pl/show_user.php?uid=7146401&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg
Poza tym, Windowsa lepiej nie kupować na Allegro, nawet od znanych sklepów.
Coraz lepiej podrabiają, a klucz już dawno używany przez inne osoby.
Tylko w sklepie MS masz 100% pewność. Nigdzie indziej jej nie ma i nigdy nie będzie.