TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z podłączeniem do sieci.

Problem z podłączeniem do sieci.
« dnia: 08 Luty 2011, 13:13:52 »
Witam. Przeczytałem już chyba wszystkie wątki na większości for odnośnie problemu z siecią niezidentyfikowaną.
Posiadam Windows 7 x64 professional. Oryginalny.

Mój problem jest następujący po podłączeniu kabla sieciowego do karty system wyświetla monit 'trwa identyfikacja' po paru minutach wyskakuje, że sieć jest niezidentyfikowana. Diody na karcie sieciowej się świecą (jedna na zielono, druga mryga na pomarańczowo, czyli tak jak powinno być).

Komputer mam podłączony do rutera kablem i ten problem występuje jedynie gdy chcę się połączyć przewodowo, wi-fi działa bez problemu z tego samego rutera.
Przy podłączeniu komputera bezpośrednio do modemu występuje ten sam problem. Przy podłączeniu kablem nie mogę wejść nawet na ruter. Nie jest to raczej problem z kablem lub z ruterem/modemem, bo przy podłączeniu innego laptopa kablem (system win XP) do rutera problem nie występuje. Resetowałem też wielokrotnie i modem i ruter.

Instalowałem wiele różnych sterowników do karty sieciowej - nic nie pomaga.
Ustawiałem ip na sztywno - też nic.
Odinstalowałem firewalla, wyłączyłem osłony antywirusa, wyłączyłem firewalla windowsowego - dalej nic.

Nie mam już pomysłów w jaki inny sposób można by to naprawić.
Rozwiązywanie problemów systemu windows nie widzi żadnego problemu. :p
Przedwczoraj wszystko działało bez problemu.

Dodam, że w ostatnim czasie aktualizowałem antywirusa avast! do nowej wersji, może tutaj występuje podobny problem co kiedyś z nortonem?
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2011, 13:18:06 wysłana przez Sylwuk »

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Problem z podłączeniem do sieci.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2011, 21:46:00 »
Sprawdzić by to trzeba było na goło bez instalacji firewalowych
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.