TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

monitor viewsonic problem!

monitor viewsonic problem!
« dnia: 30 Styczeń 2011, 22:39:55 »
Witam, podłączyłem dzisiaj do komputera (z WIN7 oczywiście) monitor Viewsonic VG1921wm, który odebrałem z naprawy. Wcześniej używałem monitora Philips 150C.
Odłączyłem poprzedni monitor i podpiąłem Viewsonic. Na początku rozdzielczość nie była dopasowana, więc znalazłem sterowniki:
- Standard_Monitor_Driver_Signed_Win7
po zainstalowaniu wyświetlił się komunikat, że monitor nie został zlokalizowany i żeby zainstalować:
- Standard_Monitor_Driver_Unsigned
więc ściągnąłem ten sterownik, zainstalowałem, zrestartowałem komputer i wszystko działało, do momentu, kiedy po jakimś czasie, 3h, musiałem ponownie zrestartować komputer. Kiedy system już się uruchomił wszystko wróciło do stanu sprzed instalacji sterowników, teraz za nic nie mogę zainstalować sterowników ani ustawić rozdzielczości 1440x900, bo nie ma nawet takiej do wyboru.

Moja karta graficzna:
- ATI Radeon XPRESS 200 Series.

Proszę o odpowiedź ;)

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2011, 00:30:50 »
Dodam, że nie wyświetlają mi się gadgety pulpitu, zamiast nich albo puste pole, albo, w przypadku zegara, czarny kwadrat. Podłączałem monitor do laptopa, który od razu wykrył go jako VG1921wm i wszystko było jak ta lala. Chyba czeka mnie przeinstalowanie systemu...

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń 2011, 11:45:46 »
Możesz też spróbować przywracania systemu lub odinstalować monitor ręcznie i przeczyścić rejestr, ale format jest pewniejszy ;)

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2011, 20:57:00 »
zrobiłem format i problem dalej jest...

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:17:10 »
A na laptopie jaki masz system?

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:22:54 »
tez win7, tylko ze 32bit. na stacjonarnym 64bit. Moze problem w sterownikach karty, ale sa sciagniete aktualne i dodatkowo sciagalem ze strony producenta. najbardziej zastanawia mnie to, ze juz raz mi sie udalo to zrobic i teraz za chiny sie nie da... a oczy bola mnie coraz bardziej.

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:26:01 »
Zerknij na stronie producenta monitora czy nie wyszły jakieś nowsze sterowniki pod windows 7.

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:28:00 »
dodam, ze komputer wykrywa monitor jako Rodzajowy monitor inny niż PnP.
Sciagnalem streownik Standard_Monitor_Driver_Signed_Win7_x64, ktory tez nie dziala oraz Standard_Monitor_Driver_Unsigned_x64_081017 ktory też nie dziala.

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:30:59 »
Dziwna sytuacja a sterownik się instaluje i nie działa poprawnie czy w ogóle się nie instaluje?

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:41:41 »
poprałem jeszcze raz sterownik unsigned, wyświetliła mi się po zainstalowaniu instrukcja, żeby w menedzerze urzadzen recznie wybrac pliki sterownikow, wiec tak zrobilem, podalem okreslona lokalizacje i teraz monitor wykrywa jako viewsonic wg1921wm series, ale rozdzielczości dalej nie moge zmienic.

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Styczeń 2011, 22:06:09 »
Sterownik nie jest podpisany cyfrowo?

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Styczeń 2011, 22:21:39 »
uff, działa, ściągnąłem kolejne sterowniki z innej strony, unsigned, uruchomiłem w trybie zgodności z vista sp3 i działa. :D:D moje oczy moga odpoczac!
wielkie dzieki za pomoc, przynajmniej nie czułem się osamotniony z tym problemem, dzieki wielkie!

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Styczeń 2011, 22:23:34 »
Nie ma za co ;)

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Styczeń 2011, 23:19:57 »
dalej to samo po restarcie systemu. stwierdziłe, ze to wina karty graficznej, a nie systemu, bo na laptopie z 7 działa bez problemu, więc postanowiłem zakupić kartę GIGABYTE ATI Radeon HD4350 512MB DDR2/64bit. Jestem laikiem w tych sprawach, wybrałem radeona, żeby był kompatybilny z resztą komputera. Możecie mi coś o niej powiedzieć? i przede wszystkim czy naprawi to mój problem.
z góry dzięki!

Odp: monitor viewsonic problem!
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Luty 2011, 12:16:30 »
Ta karta to totalna porażka ;) A jeśli sterownik do monitora nie jest podpisany cyfrowo to nie będzie on działał jak należy na żadnej karcie graficznej.