TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiana wyglądu Windows XP na Windows 7

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Zmiana wyglądu Windows XP na Windows 7
« dnia: 18 Listopad 2009, 16:57:55 »
Po pierwsze nie ponoszę odpowiedzialności za nieumiejętne wykorzystanie poradnika oraz za wszelkie szkody wynikłe z jego użytkowania.

Efekt:


Potrzebne pliki: http://www.megaupload.com/?d=KVU4AGCQ

Wygląd systemu jest maksymalnie zbliżony do Win7, ale nie identyczny, oto plusy i minusy które zauważyłem:
+ AeroPeek (po przeciągnięciu okna do brxzegu ekranu rozciąga się ono na jego połowę)
+ Prawdziwe aero w oknach (paski są przezroczyste, nie jak w większości takich paczek)
+ Ikony, dźwięki systemowe, kusory itd są identyczne jak w Windows 7
+ ekran logowania
- Aero nie ma na pasku start
- Zła jakość ekranu startowego (jeśli ktoś znajdzie/zrobi lepszy miło by było gdyby się podzielił ;))


1. Pobieramy paczkę którą przygotowałem i rozpakowywujemy np. winrarem
2. Otwieramy folder wielkość_belek i odpalamy Install
3. Otwieramy katalog nowy_pasek i uruchamiamy Seven Remix XP 2.31, nie przeraź się że pokażą się "klasyczne" paski,

po instalacji zrestartuj komputer ;)
4. Po restarcie komputera powinniśmy mieć nowy pasek start oraz NIEPRZEZROCZYSTE paski
5. Otwieramy katalog boot i instalujemy TU2009TrialPL...
6. Odpalamy program, przechodzimy do zakładki "Dostosowywanie systemu Windows i pod TuneUp Styler wybieramy Zmiana

ekranu rozruchowego
7. Wybieramy "Dodaj", Zainstaluj (...) z pliku, wybieramy Windows_7_boot znajdujący się w folderze boot
8. Kilkamy prawym przyciskiem myszy na nowy ekran rozruchowy i wybieramy "Instaluj", zamykamy program.
9. Kopiujemy cały katalog aero_glass w bezpieczne miejsce (np. do katalogu windowsa, żeby nikt przypadkiem nie

skasował)
10. Tworzymy skrót do programu TrueTransparency i umieszczamy go w C:\Documents and Settings\TWOJA NAZWA

UZYTKOWNIKA\Menu Start\Programy\Autostart
11. Wchodzimy w właściwości ekranu, w zakładce wygląd wybieramy SevenVGRC, schemat kolorów Aero32
12. Restartujemy komputer i się cieszymy ;)


Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to piszcie ;)
Pamiętajcie jednak że jest to jedynie "upiększenie" do xp, nie zastąpi to prawdziwej siódemki, jest to bardziej jako ciekawostka/bajer niż coś użytkowego.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2009, 17:02:28 wysłana przez pionner »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Zmiana wyglądu Windows XP na Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2009, 17:20:51 »
lepszym, szybszym, stabilniejszym i trwałym sposobem byłoby podmienienie docelowych plików zmodyfikowanymi wersjami lub ich spakowanie do cab i zintegrowanie z płytą windowsa lub podmiana istniejących już cabów z plikami.
Od siebie dodam, że twój sposób/poradnik jest bardzo dobry, szybki i bezpieczny. Jak miałem jeszcze xp to też w tren sposób przerabiałem system. Te całe transformation packi zbyt dobre nie są.

Offline Flow

Odp: Zmiana wyglądu Windows XP na Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2010, 07:42:21 »
Kiedyś bawiłem się w to i zmieniałem sobię wygląd XP ale komputer wtedy staje się wolniejszy. Polecam przejście na czystą prawdziwą 7 :>

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Zmiana wyglądu Windows XP na Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2010, 14:54:12 »
Oryginał zawsze wygrywa z podróbkami i imitacjami jednym słowem.
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.