Windows 7, 8, 10 > Dyskusja ogólna

Integracja SP1 z Windows 7

(1/3) > >>

sCooBy^:
Instalacji systemu Windows 7 RTM nie trzeba chyba nikomu przedstawiać krok po kroku. Z oczywistych względów dobrze jest instalować system wzorcowy na drugiej partycji (nie-bootowalnej), aby uniknąć dołączenia plików rozruchowych do obrazu. W instalatorze ważny jest również moment wyboru wersji – jeśli zdecydujemy się zainstalować edycję Home Premium, to wykonany obraz będzie mógł być wykorzystany tylko do instalacji edycji Home Premium. Jeśli będziemy chcieli zintegrować Service Packa z wszystkimi edycjami, niestety konieczne będzie powtórzenie całego procesu dla każdej edycji, a potem scalenie ich obrazów.
Kiedy już system zostanie zainstalowany i uruchomi się kreator wstępnej konfiguracji (proszący o podanie nazwy komputera, daty i godziny itp.), należy nacisnąć kombinację klawiszy CTRL-SHIFT-F3. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu w Audit Mode, specjalnym trybie preinstalacyjnym, z którego korzystają między innymi firmy OEM podczas dostosowywania komputera przed dostarczeniem go klientom. Tryb ten nie wymaga podawania żadnych danych personalizacji i włącza wbudowane konto administratora bez hasła. Następnie otwarte zostanie okno programu Sysprep.

Instalację można przeprowadzić na Virtual PC

Instalacja dodatku Service Pack
Po uzyskaniu dostępu do pulpitu należy wykonać standardową instalację dodatku Service Pack 1 – najlepiej korzystając z pakietu instalacyjnego exe.

Warto w tym miejscu zauważyć, że oprócz instalacji Service Packa możemy zrobić cokolwiek innego – na przykład zainstalować dodatkowe oprogramowanie. Gdy wykonamy wszystkie czynności niezbędne przed utworzeniem obrazu, należy z menu programu Sysprep wybrać opcję Enter System Out-of-Box Experience (OOBE), zaznaczyć opcję Generalize i pozwolić na zamknięcie systemu.

Tworzenie obrazu instalacyjnego
Obraz systemu można wykonać tylko w trybie offline, czyli system źródłowy musi być wyłączony. Bardzo ważne jest, aby po generalizacji systemu źródłowego nie uruchamiać go już ponownie - w przeciwnym wypadku trzeba będzie całość powtarzać od zera. Oznacza to więc, że aby przystąpić do tworzenia obrazu należy albo uruchomić inny system z zainstalowanym pakietem Windows Automated Installation Kit (WAIK), albo uruchomić wiersz polecenia w środowisku WinPE z dodanym programem ImageX

Ściągamy obraz WinPE: http://www34.zippyshare.com/v/20086646/file.html

Botujemy z obrazu a następnie:
Litera C to w tym przypadku dysk, na którym zainstalowano źródłowy system. Do utworzenia samego obrazu służy natomiast narzędzie wiersza polecenia ImageX.exe dostępne w obrazie WinPE. Składnia polecenia ImageX.exe jest następująca:

imagex /compress maximum /flags "Ultimate" /capture D: C:\install.wim "Windows 7 Ultimate"




Parametr flags określa edycję system źródłowego, parametr capture najpierw określa lokalizację systemu źródłowego, a później lokalizację, do której zapisany zostanie nowy obraz. Następnie podaje się opis obrazu. Jeśli źródłowy system to nie Windows 7 w edycji Ultimate, w pierwszym parametrze należy podać HomeBasic, HomePremium, Starter, Enterprise lub Business (koniecznie bez spacji) - zależnie od posiadanej edycji. Proces zapisu przy maksymalnej kompresji jest długotrwały - dla czystej instalacji systemu z dodatkiem Service Pack 1 (bez dodatkowego oprogramowania) trwa około godziny.

Podmieniamy wygenerowany plik install.win w obrazie Windows 7 i jazda z instalacją :)

McVein:
Można też zintegrować SP1 inaczej (prościej) o czym później jak sCooby pozwoli to napisze. Lecz najpierw kilka pytań do sCoobiego.

1) Orginalny obraz iso win7 x64 waży 2.93GB czy zatem integrując wszystkie edycje dostępne w iso jego pojemność może wzrosnąć do 3.90GB?
2) Jestem ciekawy jak wyglądałby twój obraz iso po integracji SP1 dla wszystkich edycji x64?

sCooBy^:
Nie integruję wszystkich edycji tylko ultimate.
Obraz zwiększa się nieznacznie - około 300MB

McVein:

--- Cytat: sCooBy^ w 18 Styczeń 2011, 21:24:44 ---Nie integruję wszystkich edycji tylko ultimate.
Obraz zwiększa się nieznacznie - około 300MB

--- Koniec cytatu ---
No to by sie zgadzało około 300 mb x 4 (edycje) x64 daje okolo 1giga

sCooBy^:
Nie nie, pliki w edycjach się powtarzają, różnią się tylko konfiguracje edycji.

Poczytaj o obrazach WIM (struktura)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej