TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z nagrywaniem DVD.

Rokubungi

Problem z nagrywaniem DVD.
« dnia: 15 Styczeń 2011, 06:00:29 »
Witam.
Coś dziwnego dzieje się ostatnio przy nagrywaniu płyt DVD. Akurat dotyczyło to płyt w formacie „+”, ale nie wiem jak było by z „minusami”, bo akurat nie mogłem nigdzie kupić takich. Ale po kolei. Wpierw nagrałem obrazy gier z PS na DVD+R- niby nagrało się bez błędów, ale konsola nie rozpoznaje tych płyt (ciągle trwa wykrywanie nośnika). Potem nagrałem obraz płyty z filmem- wszystko szło dobrze prawie do końca, aż pod koniec nagrywania błąd wykrywania nośnika(!) i błąd nagrywania; tak, że weryfikacja danych nie przeszła- i płytka do śmieci. Następne kwestie dotyczą nieco starszych płyt DVD+RW i płyty +R DL. Otóż na tych płytach już kiedyś coś nagrywałem, ale obecnie są wymazane. Jednak nie nagrywa się nic ponad 33% (tak pokazuje program PowerISO, którego najczęściej używam), pomimo że we właściwościach pokazuje prawie pustą płytę. Jeszcze dziwniej jest z DVD+R DL; na niej już kiedyś nagrałem, po czym pomyłkowo wykasowałem- i teraz pokazuje mi jakby płyta rzeczywiście była wymazana i gotowa do ponownego nagrania [ to płyta +R, nie RW!]- jednak nie nagrywa na niej nic.
Czytałem trochę w Internecie o płytach DVD, bo wiem, że słabe pojęcie mam o tym- jednak nie bardzo nadal rozumiem wyżej opisane sytuacje.
Czy ktoś objaśni to dokładniej i pomoże, abym mógł dobrze nagrać płyty?
PS.: Wiem, że do PlayStation wskazane są „minusy”, ale akurat nie mogłem ich nigdzie kupić. Jednak mam nagrane kilka gier na +R, a nawet na RW (nie pamiętam czy „+” czy ”-„) i działają dobrze, a nagrywane były na tym samym sprzęcie i tym samym programem.


Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2011, 13:30:37 »
Jaką masz nagrywarkę firma i model. Na samsungu nagrywam - i nie mam żadnego problemu z + różnie bywa.

Rokubungi

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2011, 19:07:11 »
Nagrywarka to Samsung SE-S084B (zewnetrzna na USB)- firmware zaktualizowany. Plyty to, w pierwszym opisanym przypadku Verbatim DVD+R, a te nieco starsze to Fuji [RW i R DL]. Wiec wlasnie czemu to z "plusami" roznie bywa? Jakies gorsze sa od "minusow"? W ogole raczej je "omijac"?

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2011, 22:43:38 »
To zależy od nagrywarki ja mam nagrywarkę wewnętrzną toshiba-samsung i lepiej w niej idą płyty - zwykłe z tesco marki think xtra niż inne płyty spróbuj sam zobaczysz czy jest różnica.

Rokubungi

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2011, 18:43:33 »
Jeju, dzieki! Odpowiedz w pelni profesjonalna! :o Ale post nabity.

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2011, 19:16:27 »
A co się będę rozpisywał napisałem ci prosto po chłopsku :) Nie owijam w bawełnę od tego są ci w rządzie :P

Rokubungi

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2011, 19:54:56 »
Sorry za offtopic, ale zrobiles wlasnie prawie tak jak rzad: jak ci obywatelu nie idzie to sprobuj cos innego, a najlepiej kupuj w Tesco albo innym badziewiu, bo i tak na wiecej nie stac cie, lub niedlugo nie bedzie stac. A jak i to nie pomoze to zawsze mozesz sie jeszcze pochlastac! ::) Widac styl propagandy rzadowej udziela sie "nizszym" obywatelom. :P

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2011, 20:06:34 »
Nie podoba się moja rada to czekaj aż ktoś inny napisze jestem ciekaw czy się doczekasz. A to co napisałem to jest prawda myślisz ze w jakiś cudowny sposób twoja nagrywarka zacznie te + płyty nagrywać? Napisałem to co wiem z doświadczenia jak zawsze z resztą i nikt nie miał jeszcze pretensji zanim odpowiedziałeś trzeba było spróbować tego co napisałem a nie cwaniakować bo ja nie mam problemów z nagrywaniem tylko ty to chyba wiem jak nagrywać płyty.

Rokubungi

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń 2011, 19:35:32 »
Więc w tym miejscu pozostaje mi napisać, że rzadko pisuję na forach. Pozostawiam inteligentnym do domyślenia się dlaczego :P Dzięks enyłej! ;)

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Styczeń 2011, 19:43:17 »
Inteligentni domyślili się że rzadko piszesz bo nie wiesz na czym to polega, a polega na tym że jak ci ktoś coś doradzi to należy tego spróbować zanim się coś odpowie...

Rokubungi

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń 2011, 20:03:36 »
Jesli zycie ma polegac na wykonywaniu "dobrych rad", to...bez komentarza! Kiedys moj "przyjaciel" radzil mi, ze najlepiej abym sie pochlastal. Zdaje sobie sprawe, ze mozliwe, iz ty bys sie do niego "podlaczyl"- ale jednak nie wszyscy ludzie z mego otoczenia uwazali, ze to najlepsze wyjscie! :P
Zastanow sie troche, nim bedziesz sie znow afiszowac ze zwoja "wyzszoscia porad dobrego wujka".
P.S.: Moze jednak to ja cie nie zrozumialem dobrze. Napisz, jesli chcesz, jeszcze raz i dokladnie co doradzasz. Bo ja zrozumialem, ze radzisz uzywac dokladnie takiej nagrywarki jak twoja (nie podajac nawet jej zadnego prawie opisu, poza producentem), i jakichs plyt dziwnego producenta (nie okresliles nawet o jaki konkrenie rodzaj plyt chodzi, poza tym, ze chyba chodzi o "plusy")- wiec wobec powszechnie panujacej opinii, i czesciowo mego wlasnego doswiadczenia, ze najlepsze sa Verbatimy, ewentualnie TDK lub Sony, mam sprobowac tych opisanych przez ciebie plyt, tylko dlatego, ze akurat twoja nagrywarka je "lubi"?. O.K.- sprobowac moge, nie napisalem, iz nie sprobuje. Jednak oczekuje bardziej uogolnionej odpowiedzi co do najlepszych producentow plyt, a szczegolnie jesli chodzi o zrozumienie roznicy pomiedzy "+" a  "-". Ogolnie znam podstawowe roznice i wiem, ze nie kazda nagrywarka obsluguje "plusy"; jednak skoro moja generalnie obsluguje ten format- to czemu czasem nie obsluguje?!
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2011, 20:14:03 wysłana przez Rokubungi »

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Styczeń 2011, 20:47:18 »
Lol no to widzę że bardzo inteligentny jesteś chodziło mi o to że też masz nagrywarkę tej samej firmy czy ja coś pisałem żebyś kupował inną? Typ nagrywarki nie ma nic do rzeczy bo raczej poza nr modelu wszystkie tej firmy działają tak samo (wiem bo miałem styczność z wieloma modelami nagrywarek samsunga)  i doradziłem ci żebyś próbował na SWOJEJ nagrywarce nagrywać płyty MINUSOWE i że masz spróbować tych płyt które napisałem bo nagrywarki firmy samsung je LUBIĄ. A czemu słabo idzie samsungowi nagrywanie płyt plusowych to napisz maila do firmy to się dowiesz i nie zadawaj takich głupich pytań bo to jest tak że niby obsługuje a nie idą (chociaż to nie jest regułą że któraś się nie nagra) i nikt nie wie dlaczego więc może wsparcie techniczne firmy samsung ci to wyjaśni.
Na tym kończę wypowiedzi w tym żałosnym temacie i już nigdy tu nie zajrzę do innych twoich tematów chyba z resztą też.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Luty 2011, 21:42:06 »
Nie ma co się tak denerwować dobrze mieć zawsze własne wizje
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Rokubungi

Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Luty 2011, 15:01:28 »
Wale czolkiem przed "ekspertem"- dzieks! Jednak mam problem z "plusami", nie z "minusami". Tak wiec co do "-" nie potrzebuje pomocy, ani komentarza. Co do "+" twoja odpowiedz, doktorze House (raczej homeless), jest taka, ze jakas nagrywarka jakies plyty lubi, innych nie; tylko nagrywarki i plyt nie posiadaja emocji- z tego co mi wiadomo. Tak wiec zwyklego uzytkownika ch*j interesuja wewnetrzne uczucia nagrywarek i plyt, oraz ich animozje! A jesli na nagrywarce pisze, iz nagrywa format DVD+R to tak ma byc w kazdym przypadku! To chyba oczywiste! Jesli tak nie jest to producent jest klamca, oszustem i ku**fonem! A co do zwracania sie do pomocy technicznej- mam z tym juz pewne doswadczenie: najczesciej odpowiedzi polegaja na sciemnianiu, wciskaniu kitu, robieniu durnia z uzytkownika i przerzucaniu sie odpowiedzialnoscia miedzy producentami sprzetu, OSow, oprogramowania i t.p. Tak wiec wydaje mi sie, ze to niektore twoje odpowiedzi sa troche zalosne, a nie ten temat.
P.s.: Czemu nie znosze dr House'a? Czy tylko dlatego, ze ma paskudna gebe debila, czy tez ma debila wnetrze.?. :P

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Problem z nagrywaniem DVD.
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Luty 2011, 19:56:43 »
Trochę grzeczniej proszę!
sCooBy^


Nie zawsze każda nagrywarka nagrywa każdą płytę.

Jak nagrywarka nie posiada 'manufacturer ID' to nieraz nie może wykonać 'Power Calibration' i wtedy jest tragedja...
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook