TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Bluescreen po bootowaniu systemu

Bluescreen po bootowaniu systemu
« dnia: 13 Styczeń 2011, 19:21:53 »

Witam,
posiadam laptopa Acer Aspire 7552G z zainstalowanym oryginalnym systemem Win7 Home Premium. Dziś po normalnym włączeniu komputera, chwilowym użytkowaniu, gdzie zaznaczam nie byłem połączony z siecią ani nie odpalałem żadnych podejrzanych plików a program antywirusowy również posiadam i system się zaciął. Wyłączyłem go i po ponownym uruchomieniu system bootuje się, śmiga mi przed oczami blue screen i uruchamia się ponownie.
Próbowałem uruchamiać Recovery od Acera ale nie działa mimo tego, że jest aktywowane w Biosie, skrót ALT+F10 nie działa. Zanim pójdę do salonu komputronika i opierdzielę kogoś za to recovery to chciałbym się zapytać czy mogę sobie jakoś poradzić z tym problemem. Zaznaczam, że Windowsowy system odzyskiwania systemu włącza się, pokazuje się tapeta, kursor no i to by było na tyle, mogę co najwyżej polatać myszką po ekranie. To samo dzieje się przy użyciu Recovery Disc dla Win7 x64 jak i również przy wybraniu opcji Repair your system przy zbootowanej płycie instalacyjnej Win7.

Komunikat: Uruchomienie systemu nie powiodło się. Komputer prosi o wybranie opcji między Normalne Uruchomienie Windows, a Uruchomieniem narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania. Dodatkowo jak wybiorę normalne uruchamianie to się resetuje komputer, a jak narzędzie to jak opisałem wyżej.

Ani systemowe narzędzie naprawy się nie włącza, ani to z płyty recovery, ani to z płyty instalacyjnej, którą mam od peceta. Przy każdej z tych opcji, ładuje się tło, kursor i to by było na tyle. Jedynie przy płycie Recovery od Microsoftu pyta się o język, a po kliknięciu NEXT chwilę się ładuje i na tym koniec.

Jak na razie włączyłem tryb awaryjny i trwa ładowanie sterowników, zatrzymuje się na:

" Załadowano: \Windows\system32\DRIVERS\AtiPcie.sys ", chwilę stoi no i restart.

Jak zatrzymałem Blue Screena to wygląda on tak:


Z góry dziękuję za pomoc.

Offline dl.wi

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2011, 20:02:46 »
to nie jest wina komputronika odnośnie Recovery.

zapoznaj się z tym tematem:
http://www.sevenforums.com/crashes-debugging/85397-bluescreen-after-load-atipcie-sys.html
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2011, 20:06:07 wysłana przez dl.wi »

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2011, 20:07:47 »
Zapoznałem się z tym, mój screen jest identyczny, gdyż mam ten sam problem i  ze zmienianiem nazw sterowników nie udało się, nie pomaga.

Offline dl.wi

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2011, 20:52:18 »
hmm, w takim razie odinstaluj całkowicie sterowniki i spróbuj uruchomić system.
ważne żeby system był uruchomiony "normalnie", później będziemy się martwić.

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2011, 20:53:23 »
I jak mam niby je odinstalować ? System nie włącza się na żaden sposób, co mam wycinać pliki z folderu drivers przez linuksa na żywca ?
Nie chcę być opryskliwy ale mam wywalić wszystko skoro nie wiem który sterownik pieprzy sprawę ?
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2011, 21:00:06 wysłana przez buddy666 »

Gosc

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2011, 21:03:51 »
Trybie Awaryjnym spróbuj odinstalować.

Cytuj
Check for viruses on your computer.

Przeskanuj system w trybie awaryjnym lub z płyty LiveCD: Dr.Web LiveCD - http://www.vista.pl/download/1820_dr_web_livecd_5_0_0.html
Porada - http://www.vista.pl/porady/1564_obsluga_programu_dr_web_livecd.html, byc może wirus w sektorze rozruchowym.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2011, 21:21:13 wysłana przez kamyk92 »

Offline dl.wi

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2011, 21:05:01 »
dokładnie chodziło mi o tryb awaryjny, a tryb wideo o niskiej rozdzielczości działa?

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2011, 21:07:20 »
Nic nie działa, żaden tryb, żadna opcja z tego menu, zatrzymuje się po załadowaniu AtiPcie.sys lub przy innych opcjach bootuje się, znika logo, sru BSOD i restart.

Offline dl.wi

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2011, 21:13:59 »
w chwili obecnej jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to wyciąć plik atipcie.sys z folderu drivers i spróbować uruchomić system

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2011, 21:19:38 »
Zrobiłem tak i wygląda to następująco:
Włączanie trybu awaryjnego:

Załadowano: Sterownik 1
Załadowano:AtiPcie.sys
>>>>>tutaj jest sterownik którego nie można załadować<<<<<

I jak usunę AtiPcie.sys to zatrzyma się na: Załadowano: Sterownik 1 i dalej to samo.

Offline dl.wi

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2011, 21:39:39 »
chciałbym pomóc, ale niestety na chwilę obecną nie posiadam dodatkowych pomysłów...  :(

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń 2011, 22:03:49 »
Teraz usunąłem Ubuntu, tak mi poradzono na innym forum. Powiedzieli że to typowy problem GRUB'a który zepsuł coś w Win7, tylko jak ja teraz siódemkę zainstaluje skoro nie mogę zbootować niczego co jest od Microsoftu.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń 2011, 22:08:31 »
dasz rade sformatowac dysk z pod instalki xp-ka - bynajmniej mi sie udawało jedynie w takiej chwili jak mi grub spowodował zmiane mbr i namieszał tak sympatycznie

Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Styczeń 2011, 22:24:29 »
A nie mogę przywrócić jakoś MBR'a ? Nie chcę tracić danych i systemu.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Bluescreen po bootowaniu systemu
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Styczeń 2011, 22:26:45 »
mi sie nigdy nie udało - format do skutku