TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 w sądzie

Offline michau

  • *****
  • 3974
Windows 7 w sądzie
« dnia: 12 Marzec 2008, 22:13:25 »
Microsoft na wniosek komisji sądowej musiał zaprezentować nadchodzący system Windows 7 w celu sprawdzenia, czy nie narusza on przepisów antymonopolowych.

Sądowy Komitet Techniczny otrzymał od Microsoftu najbardziej aktualną wersję systemu Windows 7 i sprawdza obecnie, czy któraś z jego składowych nie narusza przypadkiem prawa antymonopolowego. Komisji od początku nie podoba się fakt, że system faworyzuje aplikacje Microsoftu nad produktami firm trzecich.

ziebal

Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2008, 22:30:02 »
Microsoft na wniosek komisji sądowej musiał zaprezentować nadchodzący system Windows 7 w celu sprawdzenia, czy nie narusza on przepisów antymonopolowych.

Sądowy Komitet Techniczny otrzymał od Microsoftu najbardziej aktualną wersję systemu Windows 7 i sprawdza obecnie, czy któraś z jego składowych nie narusza przypadkiem prawa antymonopolowego. Komisji od początku nie podoba się fakt, że system faworyzuje aplikacje Microsoftu nad produktami firm trzecich.

Troche dziwne, że wczesna alpha jest sprawdzana...

I może jakieś źródło?
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2008, 22:32:37 wysłana przez ziebal »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2008, 22:54:16 »

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec 2008, 18:28:59 »
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2009, 15:33:52 wysłana przez Mirahz »

Offline MP

Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec 2008, 20:02:42 »
Cała sprawa wygląda dość śmiesznie bo co z tego że jakaś tam komisja antymonopolowa teraz zbada Sevena skoro system jest w wczesnej fazie rozwoju. Nadzór sądowy nad Microsoft ma trwać do 2010 więc i tak przed wydaniem system dla klienta końcowego koncern będzie mógł wprowadzić dowolne zmiany.

Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marzec 2008, 23:42:14 »
Wynika z tego że robią jakieś wewnętrzne buildy (pre M2) :) Taka komisja antymonopolowa i tak wiele nie zdziała wbudowane w Windows proste aplikacje są dośc dużym ułatwieniem dla początkujących. W innym temacie napisałem, że gdyby nie było IE to trudno by było ściągnąc Firefoxa. To ode mnie zależy czego chcę używać. Żadna komisja tego nie zmieni.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2008, 13:03:28 »
W innym temacie napisałem, że gdyby nie było IE to trudno by było ściągnąc Firefoxa. To ode mnie zależy czego chcę używać. Żadna komisja tego nie zmieni.

Święta racja, ale powinni dodawać możliwość usuwania niepotrzebnych komponentów bez instalowania Tweaków itp

Firefox zawsze jest na dysku :)

Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lipiec 2008, 13:48:32 »
Z tą faworyzacją swoich aplikacji to chyba jakiś żart. Te programy były pisane specjalnie do tego, by je dołączyć do systemu. I teraz jedynym produktem robionym na inne systemy niż Windows jest Office, jednakże jest on całkowicie osobnym produktem. I tak wielu narzeka że wiele rzeczy w Windowsie trzeba doinstalować, a oni się czepiaj.ą że i tak za duże jest razem z systemem. Niedługo będą kazać sprzedawać samo jądro systemu. Weście się może uczepcie Linuksa. Mi się wydaje że im tylko zależy na pieniądzach.

Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lipiec 2008, 15:18:54 »
KE ma jakieś dziwne podejście kazali MS zrobić wersje Windowsa bez WMP i co? w żadnym sklepie tego nie widziałem tyle co w liście wersji na płycie. Poza tym Apple do Mac OS dołącza QuickTime, iTunes, Safari i jeszcze wiele innych i jakoś nikt nie narzeka, a już tym bardziej, jak zabraniają odpalać Mac OS na innych niż ich własnych komputerach, to jest dopiero monopol ... Moim zdaniem KE i inne po prostu się uwzięły na MS, a reszta ich nie wiele obchodzi.

Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lipiec 2008, 23:52:38 »
Zgadzam się że to trochę dziwne, że już chcą sprawdzać czy Microsoft łamie prawo jeśli jeszcze niewiele zrobili i już się ich czepiają, a poza tym trudno wymagać od MS żeby do swojego produktu dodawał aplikacje firm trzecich.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2008, 23:55:03 wysłana przez lukasz21 »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpień 2008, 18:06:25 »
Takie sprawdzanie firmy powoduje, że staje się ona o coś podejrzana i może to wpłynąć na wizerunek.

Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpień 2008, 01:02:52 »
Raczej nic im nie grozi, bo kogo to obchodzi że UE i te ich sądy uważają że są monopolistami (w końcu na to zapracowali). Niech się martwią ci od Linuksa bo to ich problem że nie umieją zrobić jednej porządnej dystrybucji tylko robią ich setki a żadna z nich nie działa tak jak powinna. Moim zdaniem Linux powinien być zamkniętym projektem tak jak Windows może wtedy by mieli jakieś szanse bo jak na razie każdy robi co chce i nic z tego nie wychodzi.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpień 2008, 08:44:46 »
Ja tam do nich nic nie mam :) Lubię Windowsa :P

Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sierpień 2008, 10:43:00 »
Ja też lubię Windowsa, chociaż tą Vistą nie jestem zachwycony - jest za bardzo zasobożerna.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 w sądzie
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sierpień 2008, 10:49:31 »
Ja też lubię Windowsa, chociaż tą Vistą nie jestem zachwycony - jest za bardzo zasobożerna.

Ja na 2GB Ram-u śmigam i nie narzekam.