TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 Home Premium - żółty krzyżyk na połączeniu

Windows 7 Home Premium - żółty krzyżyk na połączeniu
« dnia: 23 Październik 2010, 06:00:16 »
Witam,

Posiadam Windows 7 Home Premium, łącze się z internetem przy pomocy router'a Asmax 1004 g. Nie wiem dlaczego ale raz na jakiś czas przy okienku sieci pokazuje się żółty wykrzyknik oznaczający - brak sieci, co oznacza iż nie mogę połączyć się z internetem. Dlaczego tak się dzieje ? Posiadam kartę sieciową NVIDIA nForce. Zainstalowałem najnowsze sterowniki myśląc iż problem zniknie, jednakże nic nie pomogły. Ktoś zna rozwiązanie problemu ? Na systemie XP było wszystko w porządku .

EDIT

Wszelkie aktualizacje do systemu są najnowsze/aktualne .

Pozdrawiam.

Odp: Windows 7 Home Premium - żółty krzyżyk na połączeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2010, 01:26:04 »
To jest windows, do końca nikt nie wie czemu sie dzieją różne rzeczy. Adresy dostajesz po DHCP czy masz statyczne?

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Windows 7 Home Premium - żółty krzyżyk na połączeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2010, 02:10:56 »
Niestety jest to system nie dopracowany, nie znam odpowiedzi także
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Odp: Windows 7 Home Premium - żółty krzyżyk na połączeniu
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2010, 15:53:31 »
u mnie było tak, do pewnego czasu po instalce win 7 wszystko działało jak trzeba, po jakimś czasie po aktualizacjach z jakimś programem od M$ pojawiła się usługa Bonjour no i zaczęły się problemy ponieważ ni za chorobę nie mogłem uzyskać dostępu do netu przez DHCP , problem polegał na tym że w centrum udostępniania i sieci pojawiały się dwie sieci jedna domowa (tak powinno być) a druga niezidentyfikowana, przez to nie miałem dostępu do internetu. Problem został rozwiązany poprzez ustawienie na sztywno adresów IP, Bramy i DNS. Takie same kwiatki dzieją się gdy mamy VMWARE Workstation lub/i podłączony Bluetooth do kompa i chcemy dzielić przez nie Internet. W tych przypadkach rozwiązaniem problemu jest ustawienie statycznych adresów. Moim skromnym zdaniem występuje problem z usługą DHCP w systemie co wiele razy zostało wykazane po próbie automatycznego rozwiązania problemu poprzez opcję "rozwiąż problemy" w diagnostyce systemu Windows która restartowała usługę DHCP.

Odp: Windows 7 Home Premium - żółty krzyżyk na połączeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Luty 2011, 21:22:17 »
Dam ci małą rade i wszystkim którzy maja podobny problem. porownaj sobie mac karty sieciowej pod xp i pod win7. skorzystaj z IPCONFIG /ALL i przekopiuj ustawienia ip, maski, bramy itp z xp na win7. mozesz tez sprobowac zmienic jeden z dnsow na 8.8.8.8. sprawdz czy dziala