TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiana typu sieci z publicznej na domową

Zmiana typu sieci z publicznej na domową
« dnia: 24 Grudzień 2010, 04:36:45 »
Proszę p pomoc w takiej sprawie ;
Moje urządzenia internetowe to router ADSL - Pentagram i acespoint G-DUO .
Wydaje mi się że oba urządzenia powinnyt być oznaczone ikonką DOM a nie ikonką ŁAWKA ,
ponieważ są elementami sieci domowej a nie publicznej .
Widzę że system Windows 7 ma problemy z identyfikowaniem sieci jako domowa a nie publiczna .
Patrzę dziś od rana w centrum sieci i udostępniania i nie mogę znaleźć tam opcji ręcznego zmieniania typu sieci z publicznej na domową .
Jak to powinno się robić ?
Z góry dzięki za pomoc.

[Powód edycji: usunięto nadmiarowe znaki]
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2023, 15:43:07 wysłana przez Mirahz »

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Zmiana typu sieci z publicznej na domową
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2010, 03:10:04 »
Ustawienia połączenia sieciowego lub panel administracyjny karty sieciowej i tego co daje net.
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Odp: Zmiana typu sieci z publicznej na domową
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2011, 12:01:04 »
Ustawienia połączenia sieciowego lub panel administracyjny karty sieciowej i tego co daje net.

a dokładniej? Ponieważ też mnie to interesuje

Gosc

Odp: Zmiana typu sieci z publicznej na domową
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń 2011, 16:18:41 »
W centrum sieci i udostępniania masz ikonkę (Ławka) i obok masz Sieć publiczna:

Naciśnij na ten link Sieć publiczna i zmień.
Jeśli o to chodzi ;D

Odp: Zmiana typu sieci z publicznej na domową
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń 2011, 17:29:04 »
Tak sie nie da

Gosc

Odp: Zmiana typu sieci z publicznej na domową
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2011, 18:27:43 »
Czego sie nie da, ja patrzyłem na innym kompie to dało radę.

Odp: Zmiana typu sieci z publicznej na domową
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2011, 16:30:17 »
Ale u mnie się tak nie da. Wiem, że istnieje taka możliwość bo własnie tak zrobiłem na laptopie, ale na stacjonarnym nie da sie kliknąć w tą "ławkę" DLATEGO MAM PROBLEM

Gosc

Odp: Zmiana typu sieci z publicznej na domową
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń 2011, 23:22:04 »
Robiłeś konfiguracje nowego połączenia?
Kliknąć w "Centrum sieci i udostępniania", następnie klikasz ikonę swojego połączenia, nowe okno, na samym dole jest "Scal lub usuń lokalizacje sieciowe". Po usunięciu i restarcie komputera można zdefiniować nową lokalizację sieciową.

Odp: Zmiana typu sieci z publicznej na domową
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Luty 2011, 02:09:42 »
Ale u mnie się tak nie da. Wiem, że istnieje taka możliwość bo własnie tak zrobiłem na laptopie, ale na stacjonarnym nie da sie kliknąć w tą "ławkę" DLATEGO MAM PROBLEM
Prawdopodobnie karta w kompie oczekuje adresu z DHCP routera a router ma wylaczona usluge przydzielania adresow lub adresy IP komputera i routera sa w dwoch roznych pólach adresow np. probowales na stacjonarnym udostepnic polaczenie sieciowe jakis czas temu.
To co powinienes zrobic to uzgodnic podsieci czyli adresy IP i to w zasadzie powinno pomoc.

Czego sie nie da, ja patrzyłem na innym kompie to dało radę.

Kamy92, nie szkoda Ci czasu na takie wypowiedzi?

Pozdrawiam
wert